Tusk: Wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że w Sejmie

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Platforma Obywatelska przygotowuje projekt ustawy, która ma znieść finansowanie partii z pieniędzy budżetu państwa. Powinien być gotowy na początku przyszłego tygodnia. Premier Donald Tusk odniósł się także do słów liderów PSL, którzy jego pomysł traktują jako zamach na demokrację: - Wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że w Sejmie - mówił premier.
Donald Tusk odniósł się do politycznej wrzawy, która podniosła się, gdy zaproponował zniesienie subwencji dla partii politycznych. - To nie nasza pierwsza próba. Tego typu inicjatywy już kilkakrotnie PO chciała przeprowadzić w polskim Sejmie. Pomiędzy takimi próbami prawie wszyscy liderzy partyjni mówią, że się brzydzą takimi pieniędzmi i ich nie chcą z budżetu państwa - wyjaśniał.

Premier mówił, że w Polsce najmniej akceptacji jest właśnie dla modelu finansowania z kieszeni podatnika. - Uważam, że partie są w stanie utrzymywać się ze składek członków i sympatyków. To wsparcie musi być przejrzyste i kontrolowane społecznie - tłumaczył.

Słyszę, że jestem diabłem wcielonym

Premiera dziwią ataki ze strony innych polityków. - Za każdym razem pojawia się tego typu wrzawa. Za każdym razem słyszę, że jestem diabłem wcielonym tylko dlatego, że ci ludzie nie mają odwagi powiedzieć, że chcą dalej finansowania partii z budżetu państwa - mówił. Dziennikarze sugerowali premierowi, cytując wypowiedzi liderów PSL (według szefa klubu PSL Jana Burego "to jest taki trochę zamach na demokrację" - przyp. red), że nie znajdzie w koalicjancie sojusznika w tej sprawie

Z kim więc PO zamierza stworzyć koalicję? - pytali reporterzy. - Nie sądziłem, że kwestia kasy dla budżetu państwa jest dla niektórych tak ważna, że są gotowi wywrócić koalicję. Ja wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że w Sejmie.

Zobacz także
 • Pomysł Tuska o zaprzestaniu finansowania partii budżetu w ogniu krytyki [5 OPINII]
 • Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"
Komentarze (401)
Tusk: Wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że w Sejmie
Zaloguj się
 • nirelle

  0

  PiS prowadzi w sondażach. PO nasyła US i prokuratorów na J. Kaczyńskiego. Nic nie odkryją, natomiast media "niezależne" bedą co pół godziny informować o tym społeczeństwo w telewizji, żeby zostało wrazenie, ze J. Kaczyński jest oszustem.
  Przecież PO musi garnitury, wino, cygara oraz toalety pani Tusk i garnitury Tuska czymś stłumić.

 • nirelle

  0

  .@cyklista
  Tak. Uczciwy, przygotowany do rządzenia dla którego interes kraju jest najważniejszy.
  Nie zabiega o "stołki" w Unii. Nie gołosłowny obiecywacz, złotousty gracz polityczny manipulowany z zewnątrz.
  Ustawa obywatelska , którą zawetował Prezydent kompromituje Tuska, PO, koalicję i cały parlament. Nalezy przepedzić to towarzystwo. Może rację ma Paweł Kukiz z mandatami jednookręgowymi.
  To jest obraza Prezydenta wysłać do podpisu "coś takiego"

 • iremus

  0

  Niektórzy dla władzy i wielkich pieniędzy potrafili kominy malować żeby później opowiadać jacy to oni byli prześladowani.

 • mecenas28

  Oceniono 1 raz 1

  tak panie tusk biedny złodziej bogatemu złodziejowi też potrafi wyrywać w tym wypadku nie sprawdza się powiedzenie kruk krukowi oka nie wykoli

 • bog43

  Oceniono 1 raz 1

  Ten system finansowania jest oczywiście zły , nie ulega wątpliwości ,że trzeba go zmienić . Dziś wyraźnie widać wszelkiej maści hipokrytów z PIS , PSL , SLD czy Palikota . Będą bronić swych przywilejów do upadłości nie tylko w kwestii finansów ale też wszelkich innych . Ta banda na czele z Kaczyński sprzeda , utopi , zohydzi każdego , który stanie im na drodze . Dziś widać to najwyraźniej i trzeba o tym krzyczeć .

 • kor102

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk: Wiem, że niektórzy dla pieniędzy są w stanie zabić, ale nie sądziłem, że.....
  -----------------
  Inni pójdą "pracować" do Amber Gold.

 • czesio48

  Oceniono 3 razy -3

  PO sfinansują aferałowie więc dotacja im niepotrzebna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje