Nocna ulewa, gradobicie i mała trąba powietrzna. Synoptycy: Kolejna noc może być podobna

W nocy nad południowo-zachodnią Polską przeszły gwałtowne burze i opady. - Grad był wielkości jajek. Łamał dachówki - opowiada jeden z czytelników ?Gazety Wyborczej?. Synoptycy przewidują, że kolejna noc może wyglądać podobnie.
Gwałtowne burze, opady i gradobicie - tak wyglądała noc w niektórych regionach Polski. Szczególnie trudna pogoda była w Świętokrzyskiem. - Grad był wielkości jajek. Łamał dachówki - relacjonuje jeden z czytelników. Burze przeszły też nad Górnym i Dolnym Śląskiem oraz Wielkopolską.


Zdjęcie nadesłane na alert24

W Leśnicy w województwie opolskim z podtopionych domów trzeba było ewakuować osiem osób. W Chrośnicy w powiecie jeleniogórskim porywisty wiatr zerwał całkowicie dwa dachy. - To była mała trąba powietrzna - tłumaczy przyczynę zniszczeń kapitan Michał Jeremenko ze straży pożarnej w Jeleniej Górze w rozmowie z portalem Tvn24.pl.

Na południu będzie burzowo

Synoptycy zapowiadają kolejne opady i burze na południu kraju. W godzinach popołudniowych wzrośnie tam zachmurzenie. Wieczorem spodziewane są burze i przelotne opady deszczu, lokalnie z gradem. Pochmurnie i burzowo będzie też w zachodniej części kraju.

Po burzowej i deszczowej nocy mieszkańców południowej i zachodniej Polski czeka też trudny poranek. Synoptycy zapowiadają silne zamglenia, z widzialnością od 1000 do 3000 m.

Grad, burze i porywisty wiatr mogą wystąpić także w czwartek. Ponownie najbardziej narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne będą południowe i zachodnie województwa. Będzie tam pochmurnie i deszczowo.

Alert24 czeka na Wasze zdjęcia burz i gradu. Jak się z nami skontaktować? Zobaczcie

Zobacz także
 • Gradobicie w Kielcach [18 czerwca 2013]
Komentarze (6)
Nocna ulewa, gradobicie i mała trąba powietrzna. Synoptycy: Kolejna noc może być podobna
Zaloguj się
 • goku94

  Oceniono 6 razy 2

  Grad i ulewa? Przeprowadzam się tam. W Łódzkiem tylko upał, upał i upał, ugotować się można.

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 12 razy 10

  Który z was tańczył taniec deszczu? Przyznać się.

 • kocie.life

  Oceniono 9 razy 3

  Mam już swoje lata, ale takich pogodowych anomalii nie pamiętam. Ongiś różnie bywało... Pamiętam opowiesci mego ojca (z przekazu dziadka), że w roku 1886 spadł śnieg w przededniu żniw. To był koniec lipca, zboża zostały "wymłócone" na pniu... Na zachodnie Mazowsze powrócił przednówek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje