Brazylia. Demonstranci zaatakowali ratusz, podpalili wóz telewizji

19.06.2013 07:38
Demonstracje w Brazylii

Demonstracje w Brazylii (Fot. UESLEI MARCELINO REUTERS)

W kilku brazylijskich miastach doszło we wtorek wieczorem czasu lokalnego do kolejnych protestów przeciwko biedzie, korupcji i niegospodarności. W Sao Paulo, gdzie demonstrowało ponad 50 tysięcy ludzi, tłum zaatakował siedzibę władz miejskich
W kilku brazylijskich miastach doszło we wtorek wieczorem czasu lokalnego do kolejnych protestów przeciwko biedzie, korupcji i niegospodarności. W Sao Paulo, gdzie demonstrowało ponad 50 tysięcy ludzi, tłum zaatakował siedzibę władz miejskich.

Manifestacja w centrum Sao Paulo miała początkowo pokojowy przebieg. Później jednak część demonstrantów zaatakowała siedzibę władz miejskich, m.in. wybijając szyby w oknach. Podpalono także wóz transmisyjny stacji telewizyjnej Record TV. Sytuacji w mieście nie uspokoiła nawet wypowiedź burmistrza, który po raz pierwszy zasygnalizował możliwość cofnięcia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, co jest głównym żądaniem demonstrantów.

Tysiące ludzi demonstrowały także na ulicach innych miast, m.in. Belo Horizonte. Trwającą w Brazylii od kilku dni falę protestów wywoła podwyżką o 7 proc. cen biletów komunikacji miejskiej. Demonstranci domagają się nie tylko jej cofnięcia, ale także walki z korupcją i ubóstwem. Chcą większych nakładów na szkolnictwo i służbę zdrowia. Protestują również przeciwko gigantycznym kosztom mistrzostw świata w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Brazylii.

Zobacz także
Komentarze (15)
Brazylia. Demonstranci zaatakowali ratusz, podpalili wóz telewizji
Zaloguj się
 • qlka-qlka

  0

  ONRowcy z p.Duda i p.Kukizem oraz pisiorami zrobia te zadyme za nas,przeciez obiecali

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  "W kilku brazylijskich miastach doszło we wtorek wieczorem czasu lokalnego do kolejnych protestów przeciwko biedzie, korupcji i niegospodarności."

  Dali nam przykad Brazylijczycy jak zwyciezac mamy.
  (i nie tylko o pilke nozna chodzi)

 • kniazwitold

  Oceniono 2 razy 0

  Za chwile bedzie tak i u nas.

  Poziom biedy ciągle rośnie, podatki coraz większe, arogancja władzy coraz większa, przerzucanie się obietnicami i zero działania.

 • bed-e45

  Oceniono 6 razy 4

  Zarówno Tuski jak i inne walcujące gronkowce, wiedzą że Polacy to naród niewolników i żadnej rewolty nie zrobią. Wytresowani przez komunę i rozbici na różne wyznania: bądź to Rydzykowe, smoleńskie, antysmoleńskie, platformerkie, pisowkie, paligłupowe i dziesiątki innych, nie są w stanie myśleć samodzielnie.
  Rzucane są jakieś śmieszne tematy zastępcze, głównie kręcące się w okolicy doopy maryni lub Biedroniów. Dlatego nikt nie bawi się w jakieś siedmio procentowe podwyżki tylko walone są po trzydzieści a przewały na miliardy. Prokuratury i sądy, tak zgłupiały, że nawet komuchów czy mafiosów uwalniają, bo nie wiedzą kogo posadzić, żeby się politycznie komuś nie narazić ( no chyba, że ktoś niepełnosprawny psychicznie trafi się za kradzież roweru).
  Związki zawodowe, zamknęły się w kilku dużych firmach i co najwyżej walą pięścią w stół w sprawie zepsutej umywalki. Nie potrafiły się porozumieć nawet w sprawie tak istotnej jak podniesienie granicy wieku emerytalnego. W tej sprawie platfusy rozegrały debili związkowych jak dzieci.
  Po przyjęciu ustawy o możliwości tłumienia niepokojów społecznych przy użyciu wojska, trzyma się to niewolnicze społeczeństwo za twarz.
  Turcja pokazała jak to robić. W końcu NATO-wski sojusznik.

 • shitwelive

  Oceniono 6 razy 2

  a zwróciliście uwagę, jak zaczęły się zamieszki w Turcji to szybciutko wyszła afera z Snowdenem, odwracając uwagę.

 • jasiek054

  Oceniono 9 razy 1

  Ciekawe kiedy w Polsce obudzi się ta pozostała w kraju garstka młodzieży i pogoni wreszcie tą liberalno-pedalską bandę???

 • lelumpolelumkurwa

  Oceniono 13 razy 5

  Przydałyby się w Polsce jakieś konkretne demonstracje, które pociągnęłyby za sobą wymianę tych liberalnych kretynów w rządzie na kogoś normalnego, kto umie zwiększyć wpływy do budżetu obniżając podatki, a nie wysysając ostatni grosz z obywatela co powoduje sami wiecie i widzicie co. TUSK MUSI ODEJŚĆ!

 • xtc3

  Oceniono 2 razy 0

  czesiu wiśniak wont z eteru! wont? co to jest wont?!

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 16 razy 0

  Zobacz Tusku i Bufetowo czym się skończy wasze kurczowe trzymanie się stołków. Bufetowa wont z ratusza, Tusk wont z kancelarii, PO wont z Sejmu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje