Chiny: Nie żyje delfin, którego turyści wyciągnęli z wody do zdjęć

Delfin

Delfin (Fot. Shutterstock)

Turyści w Chinach wyciągnęli delfina z wody i pozowali z nim do zdjęć. Po publikacji zdjęć w internecie posypały się krytyczne komentarze. ?Delfiny mają IQ tylko trochę niższe od ludzi, ale ci ludzie na zdjęciach są gorsi od świń? - napisał jeden z komentujących.
Do zdarzenia doszło w chińskiej prowincji Hainan, podaje serwis news.com.au. Zdjęcia opublikowane w internecie pokazują grupę turystów trzymających delfina nad wodą. Media podały, że zwierzę zmarło w wyniku nadmiernego krwawienia.

Nie wiadomo, czy bezpośrednią przyczyną śmierci delfina było zachowanie turystów. Eksperci przypuszczają, że wcześniej zwierzę mogło zderzyć się z łodzią rybacką i dlatego osłabione znalazło się na brzegu. Jednak turyści, zamiast spróbować pomóc, potraktowali to jako okazję do zrobienia atrakcyjnych zdjęć. Wyciąganie delfina z wody i podnoszenie było dla niego dodatkowym stresem.

"Delfiny są inteligentne, a ci ludzie "

Po informacjach o śmierci delfina i publikacji zdjęć, w internecie pojawiło się bardzo dużo krytycznych komentarzy. "Delfiny mają IQ tylko trochę niższe od ludzi, ale ci ludzie na zdjęciach są gorsi od świń" - napisał jeden z komentujących.

Inny wyjaśniał: "Chińska turystyka to nie jest odpoczynek, ale pokazanie się. Tylko zamieszczając zdjęcia i zbierając pochwały, turysta ma poczucie, że nie wydał pieniędzy na próżno".

Zobacz także
Komentarze (20)
Chiny: Nie żyje delfin, którego turyści wyciągnęli z wody do zdjęć
Zaloguj się
 • botanicus

  Oceniono 2 razy 2

  Moja psa była "matką zastępczą" dla wydry. Ta nie przeżyła. Do dzisiaj jestem przekonany, że stało się właśnie tak, ponieważ wcześniej zdążył się z nią zabawić półgłówek z wyższym IQ.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 2 razy 0

  Jakbyście nie podpisali, że na zdjęciu jest delfin to bym nadal myślał, że szympans.

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy -4

  "Delfiny mają IQ tylko trochę niższe od ludzi, ale ci ludzie na zdjęciach są gorsi od świń" - napisał jeden z komentujących.

  Inny wyjaśniał: "Chińska turystyka to nie jest odpoczynek, ale pokazanie się. Tylko zamieszczając zdjęcia i zbierając pochwały, turysta ma poczucie, że nie wydał pieniędzy na próżno".
  ............................

  Chińczycy przejmują złe wzorce od turystów amerykańskich. Cena wizy chińskiej dla obywatela USA powinna uwzględniać koszt przeciwdziałania takim negatywnym wpływom.

  Poza tym znając poziom kultury i wrażliwości Chińczyków myślę że był to raczej splot nieszczęśliwych okoliczności a sprawozdanie jest przesadne, przejaw antychińskiej propagandy.

 • yarrrr

  Oceniono 5 razy 1

  Niezależnie od tego, czy to byli Chińczycy. Chiny to chory kraj. Mamy dwa niebywale chore kraje na świecie: Chiny i USA. Straszne to, a prawdziwe.

 • myourolszanka

  Oceniono 14 razy 6

  Proszę, nie piszcie "zdechł" o zwierzęciu. Katolicy zawsze mnie poprawiają, gdy mówię, że zwierzę umarło.
  Narodowym sportem Polaków jest podobno wbijanie żywych ryb na haki, czyli wędkowanie.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 12 razy -6

  Niby straszne, ale prosze o rachunek sumienia - czy jakby ktorys z was zobaczyl na brzegu krwawiacego chinskiego turyste to by mu pomogl czy zaczal pozowac z nim do zdjec?

 • rympalek11

  Oceniono 22 razy 22

  Nie należy pieścić zwierzątka. Zwłaszcza dzikie. Matka pozwoliła dzieciom pogłaskać znalezione małe zajączki. Wszystkie zdechły, bo ich matka nie karmiła wyczuwając obcy zapach. Inne padają ze stresu na serce. Kilka razy zdarzyło mi się wypuścić złowionego na wędkę okonia, który zdechł mimo że był delikatnie zahaczony i niezwłocznie wpuszczony do wody. Podobnie z delfinami. To nie zabawka.

 • iremus

  Oceniono 8 razy -2

  Jesli zachowywali się jak bydło to to musieli byc turyści z Polski.

 • mhare

  Oceniono 13 razy -7

  Ja tam się nie dziwię. To dzikie zwierzę i drapieżnik, a nie jak się niektórym wydaje tresowana przytulanka, która pływa sobie od urodzenia po oceanarium. Nie znam się na delfinach, a zwierze w sytauacji ekstremalnej tym bardziej może reagować nieprzewidywalnie wolałbym się trzymać z daleka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje