PiS wydało ponad pół miliona na kampanię w lokalnym tygodniku. Po wyborach tygodnik zniknął

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

W kampanii w 2011 r. PiS wydało ok. pół miliona złotych na kilkutygodniową kampanię reklamową w lokalnym tygodniku. Sam tygodnik istniał tylko w czasie wyborów i nie był nawet zarejestrowany w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy - pisze ?Polityka?.
Kampania w lokalnym tygodniku promowała kandydata PiS na senatora, Grzegorza Biereckiego, wówczas prezesa SKOK, dziś jednego z bogatszych parlamentarzystów. W sumie komitet Prawa i Sprawiedliwości wydał ponad pół miliona złotych na promocję kandydata w pięciu numerach tygodnika.

"Monitor Tygodnia" wydawany był przez spółkę Fusion Media z Krakowa. Na rynku lokalnej prasy nikt o nim nie słyszał - redakcja "Polityki" pytała o "Monitor Tygodnia" m.in. w redakcji "Słowa Podlasia" i "Tygodnika Podlaskiego". Po wyborach parlamentarnych gazeta przestała się ukazywać.

Więcej w "Polityce"

Zobacz także
 • Stefan Niesiołowski "Wina i cygara? To bzdury". Niesiołowski broni się przed zarzutami o wydatki PO
 • Donald Tusk i Grzegorz Schetyna Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar
 • Krzysztof Skowroński wita się z Jarosławem Kaczyńskim Wiceprezes Radia Wnet tłumaczy: PiS nas dofinansował, bo mamy podobne poglądy ws. mediów
Komentarze (316)
PiS wydało ponad pół miliona na kampanię w lokalnym tygodniku. Po wyborach tygodnik zniknął
Zaloguj się
 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  Może to nie na temat . Pewien szeik z bliskiego wschodu, zareagował na rozpaczliwą prośbę zamieszczoną w internecie , osoby śmiertelnie chorej i za sponsorował drogą operację . Chyba nie zrobił tego , by pozyskać wyborców. Czy nie byłby to piękny gest takich ekip.

 • benkmen

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz nie wolno robić żadnych geszeftów???????

 • topiramax

  0

  Miał ktoś ten tygodnik w ręku????? Jakie tam były artykuły bo przecież nie same zdjęcia z kampanii...Jakie informacje. Kto odkrył w sobie nagle i na krótko misję dziennikarską????
  Mam przeczucie, że to była przykrywka tak jak i ta kampania za pół banki Trzeba było inaczej zaksięgować jakieś felerne pieniążki i się dogadali. Jak w umowie o kupnie sprzedaży samochodu : co innego w umowie co innego pod stołem....

 • red-akcja

  Oceniono 3 razy -3

  Gdzie zniknęły te miliardy za autostrady?
  Krasnoarmiejce nie będą nigdy o to pytać, nie po to ich wyhodowały lewackie gazety.

 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  To są na razie średnie kwiatki marnotrawienia pieniędzy podatnika. Będą jeszcze lepsze. Tak dalej nie może być. Trzeba ich z tego rozliczyć...........

 • antikrishti

  Oceniono 2 razy 0

  No nie wierzę!
  Taka prawa i sprawiedliwa ta twarz - prawie jak samego Prezesa-zbawiciela lico :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje