Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"

18.06.2013 22:45
Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO

Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO (Fot. za Facebook)

"PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków" - napisał w liście otwartym Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, który postanowił wystąpić z partii. Polityk przyznał, że o odejściu z Platformy myślał już od pewnego czasu.
Krzysztof Herok, radny Rady Miejskiej Cieszyn, poinformował dzisiaj, że złożył legitymację członka PO i wystąpił z partii, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił ponadto list otwarty do Przewodniczącego Koła Platformy w Cieszynie, dr. Jana Olbrychta, w którym w ostrych słowach wyjaśnia powody swojego odejścia.

Jak pisze, "nie po drodze" mu z PO w Cieszynie, ponieważ kiedy w 2009 r. przystąpił do partii, była ona otwarta na dialog, a jej członkom "przyświecało dobro Cieszyna i lokalnej społeczności." "Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków. Ochrona stanowiska wiceburmistrza dla członka PO Adama Swakonia nie może zmuszać do legitymizowania złych rządów i praktyk" - zaznacza Herok.

"Miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów"

Były radny zaznacza także, że nie może zgodzić się z polityką urzędującego burmistrza Mieczysława Szczurka. "W mojej ocenie jest ona szkodliwa dla miasta. Cieszynowi brakuje wizji rozwoju, planów na pozyskiwanie inwestycji oraz odpowiedzi na aktualne problemy mieszkańców. W zamian przez ostatnie lata staliśmy się komunikacyjną pustynią, zagrożone są najważniejsze inwestycje, a samo miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg" - czytamy w liście.

Herok zwraca w nim również uwagę, że "Cieszynowi brakuje wizji współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury", a władze "pomimo swoich obietnic wyborczych nie prowadzą żadnej polityki na rzecz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw".

"Atmosfera politycznego szantażu zmusiła mnie do rezygnacji"

"Wszystkie z opisywanych spraw były przeze mnie sygnalizowane opinii publicznej, jak i władzom Platformy Obywatelskiej. Brak chęci podjęcia dyskusji, prób rozwiązania podnoszonych przeze mnie spraw oraz atmosfera politycznego szantażu zmusiły mnie do rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO i członkostwa w partii Platforma Obywatelska RP" - zaznacza Herok.

Były radny skomentował sprawę w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Jak przyznał, decyzja o odejściu z PO chodziła mu po głowie od dawna. - Wszystko dlatego, że od początku zasiadania w radzie byłem przeciwko nieformalnej koalicji PO ze Wspólnotą dla Cieszyna. Nie zgadzałem się, by Platforma legitymizowała te rządy stanowiskiem wiceburmistrza, i często mocno to akcentowałem - powiedział. Więcej na stronie "Dziennika Zachodniego" >>

Zobacz także
Komentarze (176)
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 378 razy 256

  "PO stała się partią układów"

  Stała się?

  A niby skąd wywodzi się Platforma?

  Czy nie w prostej linii z Kongresu Liberalno-Demokratycznego?

 • looksharp

  Oceniono 554 razy 212

  luzie mobilizujmy sie !! wszsycy na referenda, skaldamy podpisy czas tuskowi i platformie powiedziec zdecydowane WON !!!

  ta partia, ci ludzie nie maja juz zadnego moralnego prawa by rzadzic tym krajem.

  kazdy polityk PO kto ma za grosz honoru zrobil by tak samo jak ten radny z cieszyna.

 • tot14

  Oceniono 303 razy 203

  Niestety to prawda.

  W Białymstoku w wyniku dyktatorskich zapędów przewodniczącego oraz braku dyskursu Platforma straciła 3 radnych w radzie miasta.

  Zbuntowani radni zostali wykluczeni również z partii! Platforma straciła większość w radzie miasta, a wobec 2 jej polityków prowadzone jest śledztwo o kupczenie stanowiskami! Została nagrana próba korupcji politycznej w zamian za głos nad uchwałą!

  W Elblągu w referendum odwołano całą radę z Prezydentem, a w Warszawie zbierają podpisy!

  Platformy już nie ma!!!!

 • dacie

  Oceniono 265 razy 107

  Dzisiaj to nie odwaga wystąpić z Partii Oszustów, każdy przyzwoity człowiek powinien to zrobić.
  Odwagą było głośny sprzeciw na samym początku rządów tego piłkarzyka Tuska! Teraz to wyglada na opuszczenie tonącej, nabierającej w zastraszającym tempie wody, łajby. Łajby, na której mostu kapitańskie trwała zabawa, palono cygara, piło wina i co tydzień haratano w gałę i pohukiwano propagandowo. Wszystko robiono, tylko nie rządzono, więc nie dziwota, że łajba tonie...

 • eldemon

  Oceniono 200 razy 94

  Zapamiętajcie raz na zawsze, że jeden malutki kamyczek zrzucony ze szczytu góry może spowodować lawinę, zwłaszcza, że jest on naprawdę mały i nie widoczny jak ziarenko piasku.
  Miejmy nadzieję, że Pan Radny uruchomi lawinę!

 • anthrax_2

  Oceniono 93 razy 51

  Chciałem napisać jakiś koment ale właściwie Krzysiu powiedział wszystko
  Mam tylko nadzieję że to szlachetny czyn a nie ucieczka z tonącego okrętu

 • 3jw60

  Oceniono 190 razy 46

  Szczur liczy, że zostanie przytulony i załapie się na następną kadencję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane