Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"

Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO

Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO (Fot. za Facebook)

"PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków" - napisał w liście otwartym Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, który postanowił wystąpić z partii. Polityk przyznał, że o odejściu z Platformy myślał już od pewnego czasu.
Krzysztof Herok, radny Rady Miejskiej Cieszyn, poinformował dzisiaj, że złożył legitymację członka PO i wystąpił z partii, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił ponadto list otwarty do Przewodniczącego Koła Platformy w Cieszynie, dr. Jana Olbrychta, w którym w ostrych słowach wyjaśnia powody swojego odejścia.

Jak pisze, "nie po drodze" mu z PO w Cieszynie, ponieważ kiedy w 2009 r. przystąpił do partii, była ona otwarta na dialog, a jej członkom "przyświecało dobro Cieszyna i lokalnej społeczności." "Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków. Ochrona stanowiska wiceburmistrza dla członka PO Adama Swakonia nie może zmuszać do legitymizowania złych rządów i praktyk" - zaznacza Herok.

"Miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów"

Były radny zaznacza także, że nie może zgodzić się z polityką urzędującego burmistrza Mieczysława Szczurka. "W mojej ocenie jest ona szkodliwa dla miasta. Cieszynowi brakuje wizji rozwoju, planów na pozyskiwanie inwestycji oraz odpowiedzi na aktualne problemy mieszkańców. W zamian przez ostatnie lata staliśmy się komunikacyjną pustynią, zagrożone są najważniejsze inwestycje, a samo miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg" - czytamy w liście.

Herok zwraca w nim również uwagę, że "Cieszynowi brakuje wizji współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury", a władze "pomimo swoich obietnic wyborczych nie prowadzą żadnej polityki na rzecz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw".

"Atmosfera politycznego szantażu zmusiła mnie do rezygnacji"

"Wszystkie z opisywanych spraw były przeze mnie sygnalizowane opinii publicznej, jak i władzom Platformy Obywatelskiej. Brak chęci podjęcia dyskusji, prób rozwiązania podnoszonych przeze mnie spraw oraz atmosfera politycznego szantażu zmusiły mnie do rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO i członkostwa w partii Platforma Obywatelska RP" - zaznacza Herok.

Były radny skomentował sprawę w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Jak przyznał, decyzja o odejściu z PO chodziła mu po głowie od dawna. - Wszystko dlatego, że od początku zasiadania w radzie byłem przeciwko nieformalnej koalicji PO ze Wspólnotą dla Cieszyna. Nie zgadzałem się, by Platforma legitymizowała te rządy stanowiskiem wiceburmistrza, i często mocno to akcentowałem - powiedział. Więcej na stronie "Dziennika Zachodniego" >>

Komentarze (176)
Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"
Zaloguj się
 • india.wr

  0

  a co masz przeciwko Kongresowi?
  Gdyby Tusk trzymał się linii Kongresu miłałby dzisiaj wyższe poparcie a Polska, dzieki reformom jakie postulował komngres miałaby sie lepiej.

 • kararaka

  Oceniono 1 raz -1

  Zawsze z tonącego statku szczury uciekają. A gdzie był pen radny z peło gdy Tusk wiódł przez cały szereg lat Polskę do kompletnej ruiny społeczno gospodarczej. Zapewne zabawiał się w klakiera aż mu ręce spuchły.

 • ritak44dwa

  0

  Obraził się zamiast walczyć o swoje racje.

 • dinozaur-300

  0

  Przepraszam, a co to za wiadomość? Media od dłuższego czasu zajmują się głupotami, ot, gość pokłócił się gdzieś tam o wpływy, nie lubi Szczurka, nie dostał czego chciał, wystąpił, zrobił "coming out" - klasyka. Z diagnozy wieje grozą, jakby w Cieszyn uderzyła asteroida, nie ma już nic, totalna katastrofa - to też u nas typowe, jak krytyka to na całość. Poza tym żadnych konkretów, podobno "nie ma wizji", za to "są układy". Dobrze, dmuchajcie dalej w ten balonik, przyjdą "mądrzy inaczej" i urządzą wam świat według Kiepskich, tylko mniej śmieszny. Tylko potem nie płaczcie w stylu: "a myśmy myśleli..." Myśleć to trzeba zawczasu.

 • poparzony

  Oceniono 4 razy -2

  Szczury uciekają z tonącego okrętu, który same sprowadziły na mieliznę.
  Ten ucieka do innej partii, Tusk planuje ucieczkę do Brukseli, Rostowski na emeryturę w Anglii.

  Tusk POdnosi POdatki i Rostowski najgorszy POlski minister finansów ZARŻNĘLI POlską gosPOdarkę.
  Lemingi sami tego chcieliście, cha, cha, cha
  A wy gdzie uciekniecie? Przed siebie?

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zarzuca ogólnie. tzn. nie dostał coś konkretnie.
  Więc nie jest tak, że czekają stołki, matołku!

 • amur-49

  Oceniono 1 raz 1

  A cóż tu jest zaskakującego. Każda partia, jaka by nie była, jest partią stołków. Pana radnego najbardziej pewnie boli, że nie znalazł się odpowiednio wysoki stołek dla niego.

 • doktor104

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież tak naprawdę to mamy tylko jedną partię o nazwie"
  "KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE"
  PO, PiS, Sld, PSL itp to tylko frakcje walczące o miejsce przy korycie.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Spośród partii reprezentowanych dziś w Sejmie tylko Ruch Palikota jeszcze nie rządził. Wszyscy inni już byli, umoczyli się w liczne afery, w samorządach zachowywali się mniej więcej tak samo, tworząc układy korupcyjne, zatrudniając krewnych i znajomych królika, przekupując konkurentów posadami czy innymi fruktami. Taka po prostu jest polska prowincja, rządzi wójt z "Rancza" z Czerepachem, wszystko jedno, w jakich barwach partyjnych. Platforma won? Zgoda, mnie też już się znudzili. Ale nie łudźmy się, że PiS czy SLD wprowadzą odnowę moralną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje