Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"

18.06.2013 22:45
Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO

Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, wystąpił z PO (Fot. za Facebook)

"PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków" - napisał w liście otwartym Krzysztof Herok, radny z Cieszyna, który postanowił wystąpić z partii. Polityk przyznał, że o odejściu z Platformy myślał już od pewnego czasu.
Krzysztof Herok, radny Rady Miejskiej Cieszyn, poinformował dzisiaj, że złożył legitymację członka PO i wystąpił z partii, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił ponadto list otwarty do Przewodniczącego Koła Platformy w Cieszynie, dr. Jana Olbrychta, w którym w ostrych słowach wyjaśnia powody swojego odejścia.

Jak pisze, "nie po drodze" mu z PO w Cieszynie, ponieważ kiedy w 2009 r. przystąpił do partii, była ona otwarta na dialog, a jej członkom "przyświecało dobro Cieszyna i lokalnej społeczności." "Dziś PO stała się partią układów, blokowanych dyskusji, ochrony swoich politycznych wpływów i stołków. Ochrona stanowiska wiceburmistrza dla członka PO Adama Swakonia nie może zmuszać do legitymizowania złych rządów i praktyk" - zaznacza Herok.

"Miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów"

Były radny zaznacza także, że nie może zgodzić się z polityką urzędującego burmistrza Mieczysława Szczurka. "W mojej ocenie jest ona szkodliwa dla miasta. Cieszynowi brakuje wizji rozwoju, planów na pozyskiwanie inwestycji oraz odpowiedzi na aktualne problemy mieszkańców. W zamian przez ostatnie lata staliśmy się komunikacyjną pustynią, zagrożone są najważniejsze inwestycje, a samo miasto stało się obiektem kpin i licznych żartów ze względu na fatalny stan dróg" - czytamy w liście.

Herok zwraca w nim również uwagę, że "Cieszynowi brakuje wizji współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury", a władze "pomimo swoich obietnic wyborczych nie prowadzą żadnej polityki na rzecz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw".

"Atmosfera politycznego szantażu zmusiła mnie do rezygnacji"

"Wszystkie z opisywanych spraw były przeze mnie sygnalizowane opinii publicznej, jak i władzom Platformy Obywatelskiej. Brak chęci podjęcia dyskusji, prób rozwiązania podnoszonych przeze mnie spraw oraz atmosfera politycznego szantażu zmusiły mnie do rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO i członkostwa w partii Platforma Obywatelska RP" - zaznacza Herok.

Były radny skomentował sprawę w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Jak przyznał, decyzja o odejściu z PO chodziła mu po głowie od dawna. - Wszystko dlatego, że od początku zasiadania w radzie byłem przeciwko nieformalnej koalicji PO ze Wspólnotą dla Cieszyna. Nie zgadzałem się, by Platforma legitymizowała te rządy stanowiskiem wiceburmistrza, i często mocno to akcentowałem - powiedział. Więcej na stronie "Dziennika Zachodniego" >>

Zobacz także
Komentarze (176)
Radny PO rzuca legitymacją partii. I miażdży Platformę w liście: "Stała się partią stołków"
Zaloguj się
 • india.wr

  0

  a co masz przeciwko Kongresowi?
  Gdyby Tusk trzymał się linii Kongresu miłałby dzisiaj wyższe poparcie a Polska, dzieki reformom jakie postulował komngres miałaby sie lepiej.

 • kararaka

  Oceniono 1 raz -1

  Zawsze z tonącego statku szczury uciekają. A gdzie był pen radny z peło gdy Tusk wiódł przez cały szereg lat Polskę do kompletnej ruiny społeczno gospodarczej. Zapewne zabawiał się w klakiera aż mu ręce spuchły.

 • ritak44dwa

  0

  Obraził się zamiast walczyć o swoje racje.

 • dinozaur-300

  0

  Przepraszam, a co to za wiadomość? Media od dłuższego czasu zajmują się głupotami, ot, gość pokłócił się gdzieś tam o wpływy, nie lubi Szczurka, nie dostał czego chciał, wystąpił, zrobił "coming out" - klasyka. Z diagnozy wieje grozą, jakby w Cieszyn uderzyła asteroida, nie ma już nic, totalna katastrofa - to też u nas typowe, jak krytyka to na całość. Poza tym żadnych konkretów, podobno "nie ma wizji", za to "są układy". Dobrze, dmuchajcie dalej w ten balonik, przyjdą "mądrzy inaczej" i urządzą wam świat według Kiepskich, tylko mniej śmieszny. Tylko potem nie płaczcie w stylu: "a myśmy myśleli..." Myśleć to trzeba zawczasu.

 • poparzony

  Oceniono 4 razy -2

  Szczury uciekają z tonącego okrętu, który same sprowadziły na mieliznę.
  Ten ucieka do innej partii, Tusk planuje ucieczkę do Brukseli, Rostowski na emeryturę w Anglii.

  Tusk POdnosi POdatki i Rostowski najgorszy POlski minister finansów ZARŻNĘLI POlską gosPOdarkę.
  Lemingi sami tego chcieliście, cha, cha, cha
  A wy gdzie uciekniecie? Przed siebie?

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Jak zarzuca ogólnie. tzn. nie dostał coś konkretnie.
  Więc nie jest tak, że czekają stołki, matołku!

 • amur-49

  Oceniono 1 raz 1

  A cóż tu jest zaskakującego. Każda partia, jaka by nie była, jest partią stołków. Pana radnego najbardziej pewnie boli, że nie znalazł się odpowiednio wysoki stołek dla niego.

 • doktor104

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież tak naprawdę to mamy tylko jedną partię o nazwie"
  "KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE"
  PO, PiS, Sld, PSL itp to tylko frakcje walczące o miejsce przy korycie.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Spośród partii reprezentowanych dziś w Sejmie tylko Ruch Palikota jeszcze nie rządził. Wszyscy inni już byli, umoczyli się w liczne afery, w samorządach zachowywali się mniej więcej tak samo, tworząc układy korupcyjne, zatrudniając krewnych i znajomych królika, przekupując konkurentów posadami czy innymi fruktami. Taka po prostu jest polska prowincja, rządzi wójt z "Rancza" z Czerepachem, wszystko jedno, w jakich barwach partyjnych. Platforma won? Zgoda, mnie też już się znudzili. Ale nie łudźmy się, że PiS czy SLD wprowadzą odnowę moralną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje