Dziesiątki aresztowań w Turcji. "Na razie tylko przesłuchania"

18.06.2013 12:23
Władze tureckie dokonują pierwszych aresztowań

Władze tureckie dokonują pierwszych aresztowań (Fot. AP)

Turecka policja rano zatrzymała dziesiątki ludzi w związku z antyrządowymi demonstracjami przetaczającymi się przez kraj od końca maja. W Stambule 90 członków małej socjalistycznej partii uczestniczącej w protestach aresztowano w ich domach.
Zobacz także
Komentarze (45)
Dziesiątki aresztowań w Turcji. "Na razie tylko przesłuchania"
Zaloguj się
 • bonusku

  Oceniono 2 razy 0

  Recep to żyd z pochodzenia, nawet nie Turek. Wie, jak najskuteczniej wykończyć laickie tureckie społeczeństwo, wystarczy wprowadzić religię głupoty w życie polityczne, gdzie są tylko nakazy i zakazy, i żadnej wolności. Islam ogłupia i Recep to wie, a jego elektorat to elektorat wiejski i religijny, oraz nowa religijna burżuazja, czyli babki w burkach i faceci z brodami w mercedesach, Recep sypnął im groszem i się wybili. Jak był wybuch parę dni temu i 53 osoby zginęły, to Recep płakał po- uwaga-nie ludziach, ale sunnitach, bo sunnici to najwierniejsi islamiści, czyli jego elektorat. Recep chce być przywódcą całego świata islamskiego, a świat islamski to świat religijny i głupi, Recep to wie.

 • 1group

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe,czy amerykański murzynek wesprze opozycję? W Libii,Syrii,Iraku wspierał,a teraz?

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 2

  18 grudnia 2011 – Policja aresztowała w sobotę ok. 50 uczestników ruchu Okupuj Wall Street

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 3

  a tak na marginesie co się dzieje u oburzonych z Wall Street, a co tam w procesie st. szer. Bradleya Manninga

 • kazik2500

  Oceniono 4 razy 0

  mamara pisze
  "Uczcie się, bo tak będie jak Kłamczyński dojdzie do władzy ..." NIE!!! ZADNE NAUKI! Jak sie nie chce PiSu to trzeba przeciwko nim glosowac! I nie dopuscic do wladzy. Tak jak to robili wyborcy przez ostatnie pare lat WYBIERACJAC sobie opcje PO, ktora jest odpowiedzialna za to co osiagnieto lub nie przez te lata. Czemu nie robicie masowych demonstracji? Jesli natomiast wybierzecie PiS -- zadnych demonstracji. Badzcie sprawiedliwi i dajcie im tyle czasu co PO.

 • pogostarek

  Oceniono 5 razy -3

  Jarek powinien wysłać tam swoje kadry, przyda się w przyszłości

 • abw12300

  Oceniono 7 razy 5

  premier Recep Tayyipow Erdoganow - to WIELKI demokrata. Kolega Tusk. i nasz sojusznik. Tak jak naszym sojusznikiem są także siły demokratyczne w Syrii na czele których stoi AL Kaida. Tak, tak.

 • anarheo50

  Oceniono 24 razy 20

  A Unia Europejska i USA milczą w sprawach tak oczywistych jak łamanie praw człowieka, wolności i demokracji oraz prawa do sprzeciwu. Kolejny strzał w stopę i kolejna klapa ideałów zachodniej demokracji. I takie państwo ma zostać przyjęte do Unii? - zgroza. Szkoda mi młodego pokolenia Turków, ale wojujący islam i to ortodoksyjny już puka do ich drzwi, i przez islamistów zostanie wprowadzony z otwartymi ramionami. Cała nadzieja w Armii Tureckiej. Nie jestem zwolennikiem junt, ale tam zawsze wojsko trzymało za twarz nawiedzonych i gwarantowała laickość kraju. Czy Europa i USA poprą teraz tą Armię w razie co?

 • woryprokopa

  Oceniono 4 razy 0

  to prawie jak w polsce podczas marszu narodowców albo wolnych konopii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje