Złapał psa za szyję i cisnął nim o barierkę. Argentyński klub rozwiązuje kontrakt z piłkarzem

18.06.2013 09:16
Piłkarz złapał psa za szyję i próbował przerzucić go przez barierkę

Piłkarz złapał psa za szyję i próbował przerzucić go przez barierkę (fot. screen YouTube)

Piłkarz lokalnej ligi argentyńskiej Jose Jimenez został usunięty najpierw z boiska, a następnie ze swojego klubu, za sposób, w jaki potraktował psa, który wbiegł na murawę podczas meczu San Juan z Bella Vista.
Do incydentu doszło w momencie, gdy reprezentujący barwy gości Jimenez schodził z boiska w San Juan, zmieniany przez innego piłkarza. Zamiast usiąść na ławce, gracz podbiegł do psa, który wtargnął na plac gry, złapał go za szyję i próbował wyrzucić poza murawę. Przerażone zwierzę odbiło się od barierki i spadło na ziemię, a następnie w popłochu uciekło w kierunku przeciwległej trybuny. Gdyby piłkarzowi udało się przerzucić psa na trybuny, zwierzę spadłoby z dużej wysokości na beton i miałoby niewielkie szanse na przeżycie.Zachowanie Jimeneza natychmiast spotkało się z reakcją fanów gospodarzy, którzy nie tylko wyrazili dezaprobatę buczeniem i gwizdami, ale zaczęli też rzucać w jego kierunku rozmaitymi przedmiotami. Obojętni nie byli też piłkarze San Juan, którzy wszczęli szarpaninę z broniącymi kolegi zawodnikami gości.

Arbiter pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę, a po zakończeniu spotkania dyrekcja klubu Bella Vista poinformowała, że rozwiąże z Jimenezem kontrakt. Zawodnika może też czekać proces sądowy. Szczególnie, jeśli sprawy będą pilnować organizacje broniące praw zwierząt.

Komentarze (112)
Zaloguj się
 • milewidziany

  Oceniono 515 razy 467

  Brawa dla tych Argentyńczyków, którzy potępili agresję tępaka.
  Chociaż byli i tacy, którzy go bronili.

 • sdfsfdsf

  Oceniono 320 razy 286

  dziwne ze ktos mu na miejscu dupy nie skopal
  (pilkarzowi)

 • akodo78

  Oceniono 175 razy 137

  wreszcie pozytywna wiadomość, ciekaw byłem jak się skończy ta sprawa.
  Widać teraz jak na dłoni gdzie kraje nawet Ameryki Południowej a gdzie Polska - kraj dzikusów,zwyrodnialców gdzie jest przyzwolenie na znęcanie się nad zwierzętami.
  Za znęcanie się nad zwierzętami zapadaja śmieszne wyroki, za spalenie kociąt żywcem cieżko skazać sprawcę a topienie jest uznawane za normę

 • faustxyz

  Oceniono 139 razy 125

  Skoro ten żałosny q... jest zdolny do takiej rzeczy na oczach tylu ludzi, to co dopiero wyprawia w bardziej kameralnych warunkach, poza stadionem...

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 116 razy 94

  Nie jest godzien miana człowieka.

 • daniella-63

  Oceniono 105 razy 81

  Pies to nie pilka.

 • lobotomius

  Oceniono 118 razy 76

  Przykre wydarzenie. Choć widać, że chciał go pewnie przerzucić nad tym płotem, a nie rzucić nim o płot to i tak metoda godna potępienia. Szczególnie, że pies był zupełnie spokojny i potulny, położył się i grzecznie dał się nieść. Można go było zwyczajnie nawet podać komuś nad płotem, żeby zabrał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje