Brudziński: Gdyby nie ochrona, Jarosław Kaczyński by nie żył

- Gdyby nie ta ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył - bronił wydatków Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński. Jak donosi ?Gazeta Wyborcza?, partia wydała aż 1,1 mln zł na ochronę swojego szefa.
Joachim Brudziński z PiS był dziś gościem "Kontrwywiadu" w RMF FM. Brudziński twardo stał na stanowisku, że partie polityczne muszą być finansowane z budżetu. - W 2005 r. nie podjęlibyśmy skutecznej walki z Platformą Obywatelską bez subwencji. (...) Czy jest pan w stanie wyobrazić sobie sytuację, że bez tych pieniędzy z budżetu bylibyśmy w stanie nawiązać z nimi walkę? - pytał się polityk PiS.

- Wyobrażam sobie sytuację, w której partia finansuje się ze składek. Pieniądze z nich wydaje sobie na wina, boiska czy ochronę, to wie, że to są pieniądze ze składek. Natomiast w czasie kampanii wyborczej każda partia ma limit 20 mln zł - mówił Konrad Piasecki.

- Demagogia. Ja nie jestem zainteresowany, żeby pieniądze ze składek czy subwencji szły na wina czy boiska dla mojego szefa. - Ale pan wydaje na ochronę [1,1 mln zł rocznie na ochronę Jarosława Kaczyńskiego - przyp. red.]. I to moje pieniądze! - kontrował Piasecki.

- Gdyby nie ta ochrona, to Jarosław Kaczyński by nie żył. Niech pan nie staje w szranki z Niesiołowskim!

Jeżeli będzie trzeba, to sam dam pieniądze na ochronę prezesa

- No to zgódźcie się na ochronę Biura Ochrony Rządu.

- Wie pan, kiedy BOR rozpaczliwie reagował? Gdy Cyba, były działacz Platformy Obywatelskiej, zastrzelił naszego kolegę, a drugiemu poderżnął gardło.

- No to na ochronę BOR-u trzeba było się wtedy zgodzić.

- Wtedy? Jak Cyba zeznał na policji, że gdyby nie ochrona Jarosława Kaczyńskiego, to zastrzeliłby go na Krakowskim Przedmieściu? BOR dzisiaj nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Brudziński mówił także, że jeśli PO zlikwiduje finansowanie partii z budżetu, sam da pieniądze na ochronę prezesa.

Komentarze (570)
Brudziński: Gdyby nie ochrona, Jarosław Kaczyński by nie żył
Zaloguj się
 • 3henryk

  Oceniono 2 razy 2

  ALE GŁUPEK Z TEGO JOJO.

  """Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych adekwatnie dosadnych słów, które mogłyby choć w nikłym zarysie określić małość, niecność, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłudę, załganie, fałszywość, hipokryzję, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi tego chorego czlowieczka, DO NIEDAWNA mieszkającego ze swą matką, paranoicznego socjopaty, żyjącego w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym wirtualnym światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji, manii i wiecznej konfabulacji - którym jest ten mały i spasiony, tchórzliwy, doktoryzowany marksista z Żoliborza! (:-((

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,14171438,Jest_sledztwo_w_sprawie_oswiadczenia_majatkowego_Jaroslawa.html?v=1&obxx=14171438#opinions#ixzz2XPFDxCmf

  Jojo to podobna osobowość. TO GANGSTER SIEJĄCY TERROR W POCIĄGACH NA TRASIE DO technikum Rybołówstwa Morskiego, gdzie robił "magistra".

 • wieslawjablonski6

  Oceniono 2 razy 2

  Ot chore urojenia chorego człowieczka

 • sw.stefan

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie trzymają go pod ręce, bez nich potknąłby się i wyrżnął łbem o krawężnik .

 • jnd

  Oceniono 1 raz -1

  Czytajac fora w GW wcale sie nie dziwie ze prezes PIS jest dobrze chroniony.
  Spora czesc wyznawcow GW chetnie widzialaby go rowniez w samolocie pod Solenskie.

 • gbgb26

  Oceniono 2 razy 2

  Serial z braćmi trwa, nie wiadomo kiedy się skończy.Jeden zza grobu drugi na żywo ciągle na ekranach.

  No cóż nie zapominamy w mordzie Lecha Kaczyńskiego.Jego brat nie daje, teoria zamachu jednak chyba nawet do stetryczałych fanów pisu już nie przemawia.

  Ale horroru w ich wydaniu nie chcemy.

 • wat73

  Oceniono 2 razy 2

  jeśli ten demokrata boi się ludzi to niech wyjedzie do Gabonu jak chciał dzielny Lesio

 • nirelle

  Oceniono 7 razy -3

  Może zapytajcie ile kosztują przeloty PREMIERA TUSKA na weekendy do domu na Wybrzeże?

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 3

  Brudziński chciał ukatrupić Kaczyńskiego. Ciekawe wyznanie. Bo po za nim ,nikt gównem rąk brudzić nie chce.!

 • lolik52

  Oceniono 4 razy 4

  Brudziński: Gdyby nie ochrona, Jarosław Kaczyński by nie żył

  -a kto winien że sobie taką "sławę i popularność" w narodzie wyrobił że musi się przed tym narodem zasłaniać gorylami?nie z miłości wielu by go chętnie zabiło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX