Niemowlę od miesięcy w domu dziecka. Mogłoby wrócić do domu, ale sędzia ma urlop

18.06.2013 08:11
Sędzia

Sędzia (Fot. Agnieszka Sadowska/ Agencja Gazeta)

Niespełna roczne dziecko od stycznia jest w Domu Małego Dziecka. Powody? Bardzo niejasne. Ale na kolejną rozprawę trzeba czekać, bo sędzia jest na czterotygodniowym urlopie. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".
Małgosia ma niespełna rok. Z tego pół roku spędziła w Domu Małego Dziecka. Nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić do matki i starszej siostry. Nie wiadomo też, dlaczego właściwie została odizolowana od rodziny.

Matka naraziła się pielęgniarkom

Kornelia Zdańska samotnie wychowuje Małgosię i trzyletnią Anetę. W grudniu spędziła trzy noce w szpitalu przy młodszej córce, opiekując się też starszą. Nie ma informacji o tym, co dokładnie wydarzyło się w szpitalu. Wiadomo tylko, że kobieta naraziła się personelowi. Po konflikcie lekarze zawiadomili więc sąd rodzinny, że matka zachowuje się "niepokojąco".

Sąd rejonowy zadziałał wyjątkowo szybko i na podstawie tego zawiadomienia podjął decyzję o umieszczeniu dziewczynki w domu dziecka. To wyjątkowo drastyczny środek stosowany najczęściej, gdy dobro dziecka jest poważnie zagrożone.

Sąd okręgowy: Matka nie miała możliwości obrony

Tymczasem - jak uznał sąd okręgowy - w tej sytuacji takiego zagrożenia nie było. Uznał też, że postępowanie było nieważne, a matka nie miała możliwości obrony swoich praw. Sąd rejonowy wyznaczył kolejną rozprawę, na której podejmie decyzję o dalszych losach Małgosi. Niestety, rozprawa odbędzie się dopiero 17 lipca. Sędzia zajmujący się sprawą jest na miesięcznym urlopie. Wcześniej nie ma możliwości powrotu dziecka do rodziny.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (68)
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 292 razy 288

  Po konflikcie lekarze zawiadomili więc sąd rodzinny, że matka zachowuje się "niepokojąco".
  ======================================================================
  No bo jak inaczej nazwać zachowanie matki, która opiekuję się swoim dzieckiem i jeszcze, o zgrozo, wymaga tego samego od personelu szpitalnego !! Co za tupet !!

 • fakiba

  Oceniono 270 razy 262

  Sędziowie działają tak jakby cały czas byli na urlopach a do pracy przychodzą w przerwach

 • kozaznossa

  Oceniono 246 razy 242

  Ja życzę z całego serca takim "miłosiernym" sędziom, żeby pozbawiono ich wszelkiego majątku, pensji, rodziny itp, na podstawie bezpodstawnej plotki, tak żeby musieli swoich praw dochodzić latami w sądach różnych instancji, a każdy sąd powinien wydawać sprzeczne wyroki i wskazywać na błędy sądu poprzedniego.
  Między kolejnymi rozprawami powinno być minimum pół roku odstępu, a świadkowie powinni chorować, wyjeżdżać, usprawiedliwiać się niepamięcią.

  Po 20 latach powinien zapaść prawomocny wyrok, uniewinniający sędziego, wówczas zostanie mu zwrócone wszystko to, co wcześniej mu zabrano, za wyjątkiem zdrowia i 20 lat życia

 • cobra69

  Oceniono 204 razy 204

  Niech się znajdzie jakiś dobry prawnik i uzyska wysokie odszkodowanie za rozłąkę z dzieckiem, za rozłąkę dziecka z matką, za narażenie zdrowia, za szkody emocjonalne u tak malutkiego dziecka!!!
  Poza tym postępowanie wobec personelu szpitala. Jesli by się okazało, że to jakiś rodzaj zemsty topowinni stracić prawo wykonywania zawodu bo są niebezpieczni i działają jak mafia!!!!!! Od nich tez odszkodowanie.
  A przede wszystkim wyznaczyć natychmiastowe zastępstwo czyli innego sędziego bo zagrożone jest dobro dziecka!!!!! i rodziny!!!!!!

 • lukasz2010

  Oceniono 205 razy 195

  Zamknąć dzieci sędziów na 4 tygodnie w domu dziecka. Może coś dotrze do tych pustych głów...

 • aha.online

  Oceniono 148 razy 138

  często czytając rózne wiadomości na portalach wydaje mi się,że jak jakas sprawa dotyczy samotnej matki to dziala następująca mentalnośc - trzeba jej dowalic bo nie ma faceta obok i nikt się za nią nie ujmie.Buntuję się przeciw temu z cała mocą ale w tym kraju to nic nie da.

 • princessdaisy

  Oceniono 138 razy 132

  No tak, nasze sądy są niezawodne - wypuszczają bandytów, odbieraja dzieci bez powodu.... na personel medyczny tez zawsze można liczyć, że jak nie kijkiem, to pałką....mają jak widać nową broń na niezadowolonych pacjentów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje