"Rzeczpospolita": BOR nie sprawdzało wchodzących do premiera. Na jego polecenie

Tysiące osób weszły do siedziby premiera niesprawdzone przez jego ochronę. Sprawdzania zaniechano na polecenie Donalda Tuska, przekazane BOR przez Pawła Grasia. To złamanie wszelkich procedur - pisze "Rzeczpospolita".
W Dniu Dziecka Kancelaria Premiera Rady Ministrów zaprosiła rodziców z dziećmi na dzień otwarty. Część z nich - 1,2 tys. - zwiedziła siedzibę prezesa Rady Ministrów. Każdy z tej grupy mógł wejść do gabinetu premiera, na salę posiedzeń Rady Ministrów - opisuje "Rzeczpospolita". Dodatkowo 10 tys. osób mogło przejść się po terenie KPRM, w tym po parku. Premier spotkał się tam z zaproszonymi dziećmi.

Premier odwołał BOR

Cała grupa weszła na teren rządowy bez jakiejkolwiek kontroli ze strony BOR, choć funkcjonariusze byli wyposażeni m.in. w stanowisko do kontroli pirotechnicznej, pisze "Rzeczpospolita". Ze sprawdzania wchodzących zrezygnowano na polecenie premiera. Z notatek służbowych BOR wynika, że polecenie przekazali przez telefon szefowi ochrony premiera oraz komendantowi ochrony KPRM ministrowie kancelarii: rzecznik rządu Paweł Graś i Igor Ostachowicz.

Jerzy Dziewulski, były szef ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego, podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że decyzja Tuska jest niezgodna z ustawą o BOR. - Wykonanie takiego polecenia sprowadza funkcjonariuszy BOR do roli lokaja, a nie profesjonalnej ochrony - kwituje. Jak informuje "Rzeczpospolita", informacji na ten temat zażądał minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, który czeka teraz na wyjaśnienia Kancelarii.

Więcej w " Rzeczpospolitej"

Więcej o:
Komentarze (99)
"Rzeczpospolita": BOR nie sprawdzało wchodzących do premiera. Na jego polecenie
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Okazało się, że doradcy premiera mają olej we łbie. Chwała bogu ! Wiedzieli, jakie zdjęcia z kontroli dzieciaków przez BOR i jakie komentarze będą w mediach, zważywszy, że we WSZYSTKICH mediach nastała idiotyczna moda na nagonkę przeciw Tuskowi.

 • notozobaczymy

  Oceniono 2 razy 2

  Po prostu PDT nie wykazuje cech paranoicznych. To chyba dobrze.

 • borman60

  Oceniono 1 raz 1

  Ciągle źle .Premier nie chce oddzielać się od społeczeństwa ,jak kacyk Kaczyński ,też źle .Media już przesadzają z głupią krytyką rządu i Tuska .

 • sacc77

  Oceniono 3 razy -3

  McDonald wydał polecenie do wydania którego nie był uprawniony.
  Ustawa o BOR wyraźnie określa kto (oraz jakie obiekty) podlega całodobowej ochronie i nie przewiduje opcji rezygnacji z ochrony. I nie chodzi tu o ochronę jego EGO ale konstytucyjnego organu Państwa Polskiego.
  Ponadto, powiedzmy i załóżmy wbrew ustawie, że McDonald BigEGO-NieMamZKimPrzegrać mógłby zrezygnowac z ochrony swojej osoby, co najwyżej skończyłby jak Olof Palme, ale ON był (nie) uprzejmy rozmontować system ochrony całego obiektu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Skutkiem takiego swobodnego, bez kontroli tego co jest na teren obiektu wnoszone , dostępu do niego powinna być natychmiastowa kontrola całego obiektu pod kątem pozostawionych przez "turystów" urządzeń podsłuchowych - o eliminacji potencjalnych zagrożeń bombowych nie wspominając. A to są koszty... duże koszty... Koszty, które obciążają środki publiczne, za które płacimy my wszyscy z naszych podatków.

  Tak więc, Jego Ego McDomnald powinien mieć postawione zarzuty o popełnienie przestępstwa z art. 231 par. 1 kk

 • cyklista

  Oceniono 3 razy 1

  To straszne, siedzi sobie Tusk w grupką dzieci, a w tle żadnego ochroniarza.

 • cyklista

  Oceniono 3 razy 1

  Rzepa wysłała reportera, żeby napisał że Tusk nawet dzieci się boi, a tu d. A Dziewulski, stary komuch, chciałby, żeby policja rządziła w tym kraju.

 • afera14

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Dziwulski wpisujesz się pan z tym komentarzem dokładnie w teorie zamachu smoleńskiego .

 • ziutka333

  Oceniono 5 razy 5

  A gdyby sprawdzano Rzepa by napisała. Tusk nawet dzieci się boi

 • ka-mi-la789

  Oceniono 1 raz 1

  "Wykonanie takiego polecenia sprowadza funkcjonariuszy BOR do roli lokaja"

  Gó... prawda. Lokaj musi być dobrze wychowany i umieć coś poza złamaniem kręgosłupa przypadkowemu człowiekowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX