USA dadzą 300 mln dolarów na pomoc humanitarną dla Syrii

18.06.2013 07:03
Barack Obama

Barack Obama (Fot. JASON REED Reuters)

Prezydent USA Barack Obama zaoferuje na kryzys syryjski pomoc humanitarną w wysokości ponad 300 mln USD - powiadomił Biały Dom. Prawie połowa kwoty zostanie przekazana samej Syrii, a reszta sąsiednim krajom zmagającym się z napływem uchodźców.
Amerykański prezydent ma ogłosić tę informację podczas obiadu roboczego z innymi przywódcami najbardziej wpływowych krajów świata w drugim dniu szczytu G8. Szczyt odbywa się w kompleksie hotelowym w Lough Erne, koło Enniskillen w Irlandii Płn.

Pieniądze zostaną wydane na żywność, sprzęt medyczny, wodę i schronienie dla ludzi. W czasie wojny ponad 1,6 mln Syryjczyków uciekło ze swego kraju, znajdując schronienie w takich krajach jak Jordania, Liban czy Turcja.

Kto pomaga Syrii najbardziej? M.in. właśnie USA

Stany Zjednoczone są jednym z największych donatorów pomocy humanitarnej w trwającej od ponad dwóch lat wojnie domowej w Syrii. Łącznie do tej pory (wraz z tymi 300 mln USD) przekazały na ten cel ponad 800 mln dolarów.

Ostatnio ONZ zaapelowało o pomoc dla Syrii w wysokości 5,2 mld USD. Na początku czerwca Unia Europejska ogłosiła, że zgromadziła dodatkowe 400 mln euro (ponad 530 mln USD) na pomoc dla ofiar syryjskiego konfliktu. Do tamtego czasu przeznaczyła na ten cel już 840 mln euro

Zobacz także
Komentarze (50)
USA dadzą 300 mln dolarów na pomoc humanitarną dla Syrii
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  0

  ... to ile będzie sztuk amunicji za te 300 ?

 • vikaromaniuta

  Oceniono 2 razy 0

  Wsparcie Izraela dla bojowników al-Kaidy w Syrii zostało publicznie potwierdzone nawet przez media mainstreamu. Np. w Niemczech gazeta Die Welt opublikowała 12 czerwca doniesienie, że Izrael zajmuje się leczeniem rannych bojowników al-Kaidy.
  W wywiadzie dla francuskiej stacji telewizyjnej LCP, były francuski minister spraw zagranicznych, Roland Dumas, powiedział:
  "Powiem wam coś. Byłem w Anglii dwa lata przed wybuchem walk w Syrii. Spotkałem się z ważnymi brytyjskimi urzędnikami, którzy powiedzieli mi, że szykują coś w Syrii.
  To było w Anglii, a nie w Ameryce. Wielka Brytania organizowała inwazję rebeliantów na Syrię. Nawet zapytali mnie, choć nie byłem już ministrem, czy chciałbym wziąć w tym udział.
  Oczywiście odmówiłem, powiedziałem, że jestem Francuzem, że mnie to nie interesuje".

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 3

  Cóż za humanitarne działanie!

  Po opłaceniu zaległego żołdu buntownicy, inaczej przeciwnicy cywilizowanego doktora Asada, nie będą się musieli uciekać do kanibalizmu

  rt.com/news/syria-rebel-soldier-mutilation-229/
  Przywódca buntowników Abu Sakkar wgryza się w serce zwolennika Prezydenta Assada. Abu Sakkar to jeden z założycieli Brygady Faruka

  Natomiast w rodzinie amerykańskiego Prezydenta BHO nie spożywa się ludzkiego mięsa już od paru pokoleń!

  Wasz Mosiek

  Szalom

 • bayadera

  Oceniono 2 razy 2

  Na pomoc humanitarna kanibalom co zjadaja zywe mieso syryjskich zolnierzy? Potrzebuja buleczki do ludzkich stekow?

  www.bestgore.com/murder/cannibal-fsa-rebel-cut-out-heart-slain-syria-soldier-eat-it/#

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 2

  jest kasiora do zrobienia!!!!
  bedzie do kupna zarcia za 300 mln dolcow, duzo taniej niz cena na rynku.
  a potem, w sumie w tym samym czasie - do sprzedania kilka ton graciarstwa strzelajaco zabijajacego.
  agencja rolna i bumar - do dziela!!!!

 • czarnyhs

  Oceniono 2 razy 2

  oj,podupadają "spec-służby" USraela... że "oba-ma" musi oficjalnie przyznawać się do "pomocy humanitarnej". Zastanawiam się, ile jeszcze rewolt i wojen będzie w ramach takiej "pomocy"

 • abw12300

  Oceniono 3 razy 3

  Kto pomaga Syrii najbardziej?....... A kto w Syrii zaopatruje w broń bandytów z Al Kaidy? Którzy są tam jako sojusznicy tych z ........ Warszawy. Krew minie zalewa, jaki obrzydliwy jest ten czarnuch.

 • folwark_polski

  Oceniono 3 razy 3

  już od dawna bandyci przyznają pokojowe nagrody jobla bandytom

 • asteroida2

  Oceniono 1 raz 1

  OGROMNA Pomoc USA: Każdy amerykanin zrzucił się po 1$.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje