"Wina i cygara? To bzdury". Niesiołowski broni się przed zarzutami o wydatki PO

Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

- To nieprawda. Ta firma zajmuje się sprzedażą win i cygar, ale chodziło o słodycze na różne przyjęcia - w ten sposób Stefan Niesiołowski odpowiedział w TVN24 na zarzuty "Newsweeka". Tygodnik napisał, że politycy PO wydali kilkaset tysięcy złotych m.in. na garnitury, wina i cygara.
- Sklepy z ubraniami - prawie ćwierć miliona złotych. Restauracje - dwieście tysięcy. Salon win i cygar - prawie sto tysięcy. Do tego nocny klub i wynajem boiska, na którym premier gra w piłkę - to wydatki Platformy o których pisze dzisiejszy "Newsweek".

Stefan Niesiołowski w programie Moniki Olejnik odpierał te zarzuty. - Garnitury były kupowane na kampanię wyborczą, to jest wizerunek kandydatów - powiedział. Stanowczo przeciwstawił się oskarżeniom, że pieniądze szły na wina i cygara. - To nieprawda. Ta firma [w której dokonywane były zakupy - red.] zajmuje się sprzedażą win i cygar, ale chodziło o słodycze na różne przyjęcia - oznajmił polityk PO.

- Ćwierć miliona złotych na garnitury i buty? - dociekała dziennikarka. - To są prezenty, podarunki świąteczne, to jest catering, a do tego dotyczy to wielu kampanii. Nie kupowaliśmy żadnego wina i cygar na rachunek Platformy. Garnitury tak - odpowiedział Niesiołowski.

"Może porozmawiamy o ochronie Kaczyńskiego?"

"Newsweek" pisał także o wizytach członków PO w restauracjach, gdzie atrakcją była naga kobieta, z której ciała goście mogli jeść sushi. - To bzdury. Niech "Newsweek" poda, kto z polityków PO tam był. Wyjaśnijmy to, a to całe towarzystwo z "Newsweeka" powinno wylądować w sądzie - powiedział Niesiołowski i dodał: - A może porozmawiamy o ochronie pana Kaczyńskiego? To jest milion złotych, dziesięć razy więcej. On ma urojenia i wydaje mu się, że jest premierem. Niech sobie Belweder wybuduje i udaje, że jest głową państwa.

Niesiołowski wyraził także zdanie, że "partie nie powinny być finansowane z budżetu państwa". - Wtedy tego problemu by nie było - powiedział i dodał, że PO "ma taki pomysł, by złożyć w tej sprawie projekt w Sejmie".

Zobacz także
 • Donald Tusk i Grzegorz Schetyna Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar
 • Sejm "Branie kasy od partii i niezależność? To dno". Spór na Twitterze
 • Piotr Pytalakowski "Polityka i Renata Kim "Newsweek" Kłótnia o zegarki Nowaka. Próba odegrania się na "Wprost" czy obrona przed insynuacjami? [PUBLICYŚCI]
Komentarze (396)
"Wina i cygara? To bzdury". Niesiołowski broni się przed zarzutami o wydatki PO
Zaloguj się
 • bog43

  0

  Tu nikogo i nigdy nie obchodzą fakty . Ktoś coś powie , następny osioł to powiela , idiota co nieco dorobi i dyskusja w całej Polsce trwa na całego . Dla mnie to dom wariatów . Wszyscy w sejmie , dziennikarze i inne nieroby nagle zauważyli , że ktoś wydaje jakąś kasę . Każdy wydatek uznaje za nadużycie , przebąkuje , że powinny to być ekspertyzy - niby jakie za kilkanaście milionów złotych ? Wszystko to dla mnie jedna wielka heca czyli cyrk na kółkach .

 • 2-julita

  0

  zionący nienawiścią bezmózgowiec

 • mczes57

  Oceniono 1 raz 1

  Wina i cygaro to bzdura bo prawdziwa kasa idzie na co innego.

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 0

  szczaw też kuPOwaliście, czy zbierałeś go na torach?
  Na POhybel PełOwskiej lodziarni!
  u.

 • josif47

  Oceniono 1 raz 1

  Niesiolowski i bez wina glupieje.

 • nirelle

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Niesiołowski może zamiast wina i cygar, garniturów wróciłby Pan na szczaw i mirabelki.
  Przy takich frustratach z PO broniących koryta J. Kaczyński powinien mieć ochronę za pieniądze podatnika. Gotowi są go zabić za próbę odcięcią od żłobu. Nie może się powtórzyć morderstwo z Łodzi.
  Mam nadzieję, że Solidarność rozliczy PO za całokształt rządów.

 • user49

  0

  Panie Pisioł, wierni czytelnicy Magdy Cień są zawsze z Panem! Prosimy tak dalej, ostro do przodu!

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  Co by było, gdyby M.Olejnik zrobiła wywiad z kimś normalnym. Pewnie straciła by połowę uposażenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje