Nadzór budowlany: lotnisko w Modlinie jest już bezpieczne

Lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinie (Fot. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin Sp. z o.o.)

Wojewódzki nadzór budowlany cofnął zakaz użytkowania pasa startowego w Modlinie. Inspektorzy uznali, że naprawa wypadła pomyślnie. Teraz musi się jeszcze wypowiedzieć Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Coraz bliżej do ponownego otwarcia lotniska w Modlinie. W poniedziałek Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, przeprowadził kontrolę remontowanych od wczesnej wiosny betonowych progów pasa startowego. - Naprawa pasa wypadła pomyślnie. Ekspertyzy potwierdziły, że samoloty mogą tu bezpiecznie lądować i startować. Zakaz użytkowania pasa został właśnie cofnięty - powiedział "Gazecie" Jaromir Grabowski. Teraz musi jeszcze wypowiedzieć się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jego rzeczniczka Marta Chylińska powiedziała nam, że kontrola zostanie przeprowadzona w tym tygodni. Urzędnicy ULC będą musieli nie tylko cofnąć decyzję o ograniczeniu użytkowania, ale także przedłużyć ważność certyfikatów dla lotniska.

Władze portu liczą, że samoloty pasażerskie znowu zaczną tu startować i lądować 1 lipca. Tanie linie nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o powrocie do Modlina. Ryanair na razie zamierza latać z Okęcia do 2 września, a WizzAir do 26 października.

Lotnisko w Modlinie zamknięto po ponad pięciu miesiącach działalności, tuż przed Bożym Narodzeniem. Nadzór budowlany uznał, że kruszejące i odpadające kawałki betonu mogą być niebezpieczne dla samolotów. Naprawa pasa odbyła się na koszt jego wykonawcy, firmy Erbud.

Zobacz także
 • Pokaz pociągu Pendolino we Włoszech Nowak chwali się Pendolino. Pokaz 1. składu we Włoszech
 • Budowa stacji metra Stadion Narodowy. Zbliża się do niej tarcza Elisabetta. Wcześniej tarcza Krystyna bezproblemowo wydrążyła tunel pod starymi kamienicami na Pradze Druga tarcza minęła praskie kamienice. Domy przetrwały
 • Nowa jezdnia Domaniewskiej przy al. Niepodległości Al. Niepodległości szersza. Za 2 tygodnie zwężą Puławską
Komentarze (14)
Nadzór budowlany: lotnisko w Modlinie jest już bezpieczne
Zaloguj się
 • drbob20

  0

  no i co z tego ze jest bezpieczne jak tam tylko wiatr gwizdze i bedzie gwizdal jeszcze przez dlugie lata. inwestycja tej samej wartosci co pomnik kaczynskiego w radomiu. nikomu niepotrzebna.

 • koniu800

  Oceniono 4 razy 2

  niemiec w czasie wojny wybudował w warszawce betonowy pas startowy, który funkcjonuje do dzisiaj ale oni mieli rządzić 1000 lat a nasi partacze tylko do następnej kadencji

 • jerjar

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz powinna być jakaś dobra inauguracja. Na przykład nasz ludowy Marco Polo, czyli marszałek Struzik, powinien odlecieć w swoją kolejną podróż . Do Nowej Zelandii oczywiście. Celem zebrania niezbędnych doświadczeń ma się rozumieć.

 • sniezka55

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawdzanie nawierzchni przez urzędników a stan faktyczny , to dwie różne sprawy . W praniu wszystko wychodzi. Jak na autostradach.

 • anthrax_2

  Oceniono 6 razy 4

  No to czas już przeciągnąć jakiś samolot na tym lotnisku

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/adamowicz-ciagnal-samolot-olt-nie-zaluje-nie-wstydze-sie,273995.html

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 3

  Znowu bezpieczne?

 • poljack

  Oceniono 7 razy 7

  Potrzeba było 12 miesięcy żeby zamknąć lotnisko potem 6 żeby je naprawić a nie trzeba było je od razu zbudować z Polskimi normami .

 • stan-1

  Oceniono 6 razy 6

  "Naprawa pasa odbyła się na koszt jego wykonawcy, firmy Erbud. "

  Tyle szczęścia w tym nieszczęściu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje