Nadzór budowlany: lotnisko w Modlinie jest już bezpieczne

17.06.2013 18:00
Lotnisko w Modlinie

Lotnisko w Modlinie (Fot. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin Sp. z o.o.)

Wojewódzki nadzór budowlany cofnął zakaz użytkowania pasa startowego w Modlinie. Inspektorzy uznali, że naprawa wypadła pomyślnie. Teraz musi się jeszcze wypowiedzieć Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Coraz bliżej do ponownego otwarcia lotniska w Modlinie. W poniedziałek Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, przeprowadził kontrolę remontowanych od wczesnej wiosny betonowych progów pasa startowego. - Naprawa pasa wypadła pomyślnie. Ekspertyzy potwierdziły, że samoloty mogą tu bezpiecznie lądować i startować. Zakaz użytkowania pasa został właśnie cofnięty - powiedział "Gazecie" Jaromir Grabowski. Teraz musi jeszcze wypowiedzieć się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jego rzeczniczka Marta Chylińska powiedziała nam, że kontrola zostanie przeprowadzona w tym tygodni. Urzędnicy ULC będą musieli nie tylko cofnąć decyzję o ograniczeniu użytkowania, ale także przedłużyć ważność certyfikatów dla lotniska.

Władze portu liczą, że samoloty pasażerskie znowu zaczną tu startować i lądować 1 lipca. Tanie linie nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o powrocie do Modlina. Ryanair na razie zamierza latać z Okęcia do 2 września, a WizzAir do 26 października.

Lotnisko w Modlinie zamknięto po ponad pięciu miesiącach działalności, tuż przed Bożym Narodzeniem. Nadzór budowlany uznał, że kruszejące i odpadające kawałki betonu mogą być niebezpieczne dla samolotów. Naprawa pasa odbyła się na koszt jego wykonawcy, firmy Erbud.

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje