Assad: Europa zapłaci za dostarczanie broni rebeliantom

Syryjski dyktator Baszar al-Assad

Syryjski dyktator Baszar al-Assad (Fot. HO AP)

Prezydent Syrii Baszar al-Assad powiedział, że Europa zapłaci wysoką cenę, jeżeli zdecyduje się na dostarczanie broni rebeliantom. W miniony czwartek Amerykanie zdecydowali się na udzielenie pomocy militarnej syryjskim powstańcom, w odpowiedzi na rzekome użycie przez reżimowe wojska broni chemicznej
- Jeżeli Europejczycy zdecydują się na pomoc zbrojną, na przedsionku kontynentu mogą mieć do czynienia z terrorystami - powiedział syryjski przywódca w wywiadzie udzielonym niemieckiemu "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Rozmowa ma zostać opublikowana w jutrzejszym wydaniu gazety. Assad dodał, że dostarczanie broni syryjskim rebeliantom może też skutkować eksportem terroryzmu do państw europejskich.

W swoim pierwszym komentarzu po tym, jak USA ogłosiły w czwartek, że będą militarnie wspierać powstańców, Assad ostrzega: - Terroryści zdobędą tu doświadczenie w walce, które potem wykorzystają.

Przekroczona czerwona linia

Biały Dom uznał w ubiegłym tygodniu, że reżim Syrii przekroczył "czerwona linię" gdyż wojska prezydenta Baszara el-Asada stosowały broń chemiczną, w tym gaz sarin, w walkach z opozycją. Zapowiedziano, bez podawania szczegółów, że USA wesprą militarnie rebeliantów.

Według danych wywiadu amerykańskiego broń chemiczna była stosowana wielokrotnie, choć na niewielką skalę w ciągu ostatniego roku - poinformował zastępca doradcy prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes. Służby wywiadowcze USA oceniają, że dotychczas w wyniku stosowania tej broni zginęło od 100 do 150 osób, jednak jest to bilans niepełny.

Zobacz także
 • Budka z kawą, którą sprzedawał zamordowany chłopiec. Syria: publiczna egzekucja 14-letniego chłopca. "Bo obraził proroka"
Komentarze (119)
Assad: Europa zapłaci za dostarczanie broni rebeliantom
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 2 razy 2

  Wielu wyznawców islamu mieszkających w Europie jedzie do Syrii szkolić się i walczyć Dzisiaj walczą na ulicach syryjskich miast a jutro będą walczyć na ulicach Londynu Berlina i Paryża

 • fragles102

  Oceniono 4 razy 4

  juz europa płaci za meczety i ich POkreconego bożka hehe

 • supon1954

  Oceniono 4 razy 4

  w podziękowaniu Europie, opłacani przez nią terroryści, przyjadą do niej na kanibalistyczną ucztę. Będą zabijać europejczyków, rozpruwać ich ciała i zjadać serca swoich ofiar. Tak jak to czynią w Syrii.
  Gratuluję Europo!

 • maksimum

  Oceniono 8 razy -6

  Rosja caly czas dostarcza broni al-Assad,ale jest przeciwna dostarczaniu broni drugiej strionie konfliktu przez USA.
  Rosyjska sprawiedliwosc musi zawladnac narodami swiata.

 • supertlumacz

  Oceniono 9 razy 3

  Pewnie nie wiecie, chamy, że Prezydent Asad to jeden z najlepiej wykształconych przywódców światowych , oftalmolog. Po uzyskaniu doktoratu u siebie, ukończył jeszcze 4letnie studia podoktoranckie w Anglii. Z powodów rodzinnych (śmierć starszego brata w katastrofie) musiał przerzucić się do polityki i ukończyć akademię wojenną...
  Zna więcej języków i ma większą wiedzę medyczną niż cały polski Sejm.

  Może jakbyście ładnie poprosili, np. w ogólnokrajowym referendum, to jego żona pl.wikipedia.org/wiki/Asma_al-Asad poprowadziłaby kursy cywilizacyjne dla polskich władz np. przełamywanie bariery analfabetyzmu komputerowego dla Sejmu, sądu Najwyższego, Sztabu Generalnego, Prokuratury Generalnej, PAN, Episkopatu...

  Naszych rabinów i imamów pominąłem bo oni się nigdy w Polsce nie szkolą...  Wasz Mosiek

  Szalom

 • antydurniom

  Oceniono 3 razy 1

  uSSa to najbardziej zklamane mafijne panstwo, ktore urzywa do psiagniecia swoich niecnych, zbrodniczych celow goebbelsowskiej propagandy,

  Warto obejrzec film dokumentalny nadawany przez TVPlanet, oraz mozna w internetcie

  www.youtube.com/watch?v=CwPXmq4yBWg

  w wersji polskiej z 2007 roku o sposobach manipulowania opinia publiczna i dzialania systemu w pseudo-demokratycznym i pseudo wolnym swiecie jakim chce falszem i obluda profilowac siebie uSSa ... .

  Tytul : "Zeitgeist-Spisek" !!! To jest analiza tlumaczona na 30 jezykow a wyswietlona byla w 60 krajach.

  W interesie agresywnej finaniery wielkich bankow scisle powiazanych z monopolem wladzy jest sianie zametu kosztem istnien milionow ludzi . A maja wszelkie srodki do dyspozycji by manipulowac wlasna i swiatowa opinie publiczna.

  A teraz uzywaja tej samej metody klamstw i manipulacji w stosunku do Syrii !!!

  www.youtube.com/watch?v=CwPXmq4yBWg

 • szczuras99

  Oceniono 3 razy 1

  Liczyc na na demokracje w krajach arabskich to tak jakby sadzic pszenice na Saharze . Mission impossible .

 • sebi903

  Oceniono 6 razy 4

  A dlaczego nie podano do wiadomości, że na terenie Turcji zatrzymano syryjskich rebeliantów mających w swoim transporcie sarin? Skąd go mieli i dokąd z nim jechali? Może pożyczyli od Assada? A może...wujek Burak ich wyposażył?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje