RBN: Zakup samolotów dla VIP-ów po wyborach, teraz konsultacje

17.06.2013 12:57
Samolot rządowy Jak-40

Samolot rządowy Jak-40 (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

W sprawie zakupu państwowej floty powietrznej dla VIP-ów uczestnicy Rady Bezpieczeństwa Narodowego są zgodni, że już teraz powinny się odbyć konsultacje klubów parlamentarnych, a zakup samolotów odbyłby się po wyborach - powiedział szef BBN Stanisław Koziej. Taka konkluzja, jak poinformował, zakończyła posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Jak podkreślił, na okres przejściowy - dwa do trzech lat - państwo będzie czarterować samoloty dla najważniejszych osób w państwie, ale według RBN rozwiązaniem docelowym powinno być posiadanie przez państwo własnych maszyn, stanowiących także mobilny ośrodek kierowania państwem w sytuacjach szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa kraju lub wojny.

Według Kozieja prezydent Bronisław Komorowski i członkowie RBN opowiedzieli się za tym, aby w drodze do decyzji o zakupie samolotów niezwłocznie rozpocząć konsultacje z ugrupowaniami parlamentarnymi, zaś sam zakup zostałby dokonany już po wyborach parlamentarnych. Jak podkreślił szef BBN, takie rozwiązanie pozwoli uniknąć kontrowersji, które do tej pory stały na przeszkodzie dokonania tego zakupu.

Zobacz także
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 16

  Zakup po wyborach - żeby nie drażnić wyborców, a później wyborcy i tak zapomną. Er Fors Łan kupcie od Heńki Bochniarz.

 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 7

  Jeżeli zakup samolotów dla VIP-ów, miałby wiązać się z reaktywacją 36.specpułku,

  to lepiej od razu kupić drzwi od stodoły ! ! ! ! ! !

 • p8

  Oceniono 13 razy 5

  VIP-y jak VIP-y, ale uważam, że Polska powinna mieć ze 2 góra 3 samoloty rządowe dobrej klasy (do UŻYTKU SŁUŻBOWEGO dla premiera/prezydenta jakkolwiek by się nie nazywał). Tak, wiem, że już dość nas doi nasz "klasa" polityczna, ale akurat taki zakup jestem zdolny wybaczyć a nawet zaakceptować. Przy okazji natomiast widziałbym znaczne ograniczenie "floty" samochodowej dla rzeszy ogólnie nie sprecyzowanych VIP-ów... V-ielce I-rytujące P-ersony.

 • seboc

  Oceniono 29 razy 5

  LOT pozbywa się paru maszyn.
  Może rządowi zasrańcy (przez niektórych zwani VIP-ami) przesiądą się do drimlajnerów, i tak nie ma co z nimi zrobić.

  W dupach się poprzewracało.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 3 razy 3

  Nie byłoby potrzeby kupowania nowych samolotów gdyby Rosjanie zechcieli oddać tupolewa.

 • bidzejkej

  Oceniono 7 razy 3

  ile razy, ile lat jeszcze będziecie się w tej sprawie zbierać, debatować, konsultować etc etc. Kupcie wreszcie te samoloty. czekacie, qu..., na następną katastrofę?

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Nie dziwota że wszystko co jest tzw. państwowe jest nierentowne albo pada skoro zwyczajny zakup zajmuje im ponad 10 lat, na rynku az tak wielu producentów nie ma, o jakich kontrowersjach mowa skoro i tak trzeba kupić, banda wazeliniarzy i idiotów.

 • jans0091

  Oceniono 4 razy 2

  No pewnie , garnitury , cygara , wazeliniarze dziennikarze , zegarki ,a teraz jeszcze samoloty ,a jutro co okręty podwodne ??

 • zelm71

  Oceniono 6 razy 2

  Kupcie Dreamnieloty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje