Balcerowicz: Położenie łapy na oszczędnościach z OFE wykończy PO

- Jeżeli zrobilibyśmy tak jak Orban i położyli łapę na oszczędnościach emerytalnych Polaków, to wtedy dług publiczny byłby mniejszy. Tylko że byłby to gigantyczny cios w reputację Polski. Ja uważam, że to wykończyłoby Platformę Obywatelską - powiedział w RMF FM Leszek Balcerowicz.
Leszek Balcerowicz ostro skrytykował propozycję PO, by umożliwić dobrowolne przenoszenie składek z OFE do ZUS. - Tu nie chodzi o OFE. Tu chodzi o oszczędności emerytalne Polaków i nie wprowadzanie ludzi w błąd. Niech również da się możliwość przenoszenia składki z ZUS-u do OFE - powiedział.

"Rostowski jest zbyt inteligentny..."

- Jacek Rostowski jest bardzo inteligentnym człowiekiem i w związku z tym sądzę, że nie wierzy w to, co mówi - ocenił Balcerowicz, odnosząc się do wypowiedzi ministra finansów, że wprowadzenie OFE było błędem i pułapką.

Balcerowicz podkreślił też, że wprowadzenie tego rodzaju rozwiązań, przypominających węgierskie projekty Orbana, negatywnie odbije się na notowaniach Platformy Obywatelskiej i może wręcz "wykończyć PO".

Nie będzie pieniędzy, nie będzie pokus

Zdaniem Leszka Balcerowicza należy też wyeliminować finansowanie partii politycznych z budżetu. - Szczegóły są bulwersujące - powiedział o ujawnionych wydatkach PO, do których należały m.in. wizyty w nocnych klubach. - Jak nie będzie tych pieniędzy, to nie będzie pokus - podsumował.

Więcej w RMF FM

Zobacz także
 • Donald Tusk i Grzegorz Schetyna Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar
 • Logo ZUS Sąd Najwyższy: składki w ZUS nie są naszą prywatną własnością
 • "Poranek Radia TOK FM". Gośćmi Jana Wróbla byli Renata Kim, Roman Imielski, Andrzeja Talaga Rostowski kontra Balcerowicz: kłótnia dżentelmenów czy fundamentalny spór? [PUBLICYŚCI]
Komentarze (229)
Balcerowicz: Położenie łapy na oszczędnościach z OFE wykończy PO
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  Oczywiste jest,że Balcerowicz broni OFE jak niepodległości,bo to on je wprowadzał,a jego żona zakladala,czy jest wspólniczką Forum Obywatelskiego Rozwoju czerpiącego zyski z funduszy emerytalnych.Niech skończy z obłudą.Sa już pierwsi emeryci dostający po 86 zł z groszami emerytur,a pieniądze nie przepadną,bo pójdą na specjalne konta do ZUS,który ma lepsze wyniki finansowe niż osławione Balcerowiczowsko-Buzkowe OFE.

 • edza4

  0

  OFE to nieporozumienie od samego początku,a Balcerowicz tak broni bo jest jego współtwórcą.Tylko szkoda że za to co wyczyniają inni odpowiada państwo polskie a nie zarządzający OFE,sobie nabijają kasę a ochłapami dzielą obdarowują tych,którzy lokują tam pieniądze.Czas najwyższy żeby ten cały burdel rozwalić a cwaniaków posłać na zieloną trawkę.Tak w nawiasie pewnie przydałaby się komisja sejmowa,która otworzyłaby oczy Polakom jak są nabijani w butelkę.Jak Miller coś mówi to pewnie ma rację,bo jak do tej pory w żadnej opcji nie było tylu przestępców co w jego,więc praktyka czyni mistrza.

 • m678loczek2

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Balcerowicz, dlaczego pan broni OFE, które dla ludzi zarządzającymi OFE, to super zarobki. Oni za nic są nie odpowiedzialni, ponieważ i tak wszystko w końcówce spada na skarb państwa, a więc na nas wszystkich. Ja bardzo proszę, aby obecny rząd wytłumaczył wszystkim Polakom, jaka jest odpowiedzialność ZUS-u, a jak to wygląda z OFE. Ja rozmawiając z ludzmi młodymi twierdzę, że nie rozumieją do końca, co to jest OFE. Powiem krótko dla zysku chciałabym zarządzać w OFE, ponieważ niezależnie jak jest, to ich zarobki są b. duże, ale wpłacam na przyszłą emeryturę do ZUS-u.

 • klarneta8

  Oceniono 5 razy 5

  Proponuje przygladnac sie przelewom finansowym z OFE,na konto FOR- Balcerowicza.

 • diabelskipomiot

  Oceniono 2 razy -2

  Ja akurat jestem spokojniejszy o tę część środków, którą mam w generali niż tę z ZUS-u. Choćby dlatego, że ZUS jest instytucją publiczną, co w założeniu powoduje, że nie jest przystosowany do generowania zysku. I podlega w całości dowolnym politycznym decyzjom.

 • orgazor

  Oceniono 5 razy 5

  Położenie łapy na OFE wykończy pośredników tej dojnej krowy...

 • srool

  Oceniono 5 razy 3

  ...bo żydy mają pomnażać talenty ,ale swoje ! i tylko swoje ,,,,,,nie gojów ,oj nie ....

 • 7ogamihcra

  Oceniono 7 razy 7

  Panie Balcerowicz, łapę na tych pieniądzach położyli pana kolesie z zarządów OFE, a na te ochłapy co zostały nikt już nie wyciąga ręki poza tymi samymi przekrętasami.
  Trzeba możliwie prędko zlikwidować cały ten szemrany interes, polegający na tym, że państwo daje OFE pieniądze o następnie OFE pożycza je państwu na procent, kupując obligacje Skarbu Państwa i zjada następnie prawie cały fundusz..
  Rekord świata przekrętu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje