Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar

17.06.2013 07:30
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Sklepy z ubraniami - prawie ćwierć miliona złotych. Restauracje - dwieście tysięcy. Salon win i cygar - prawie sto tysięcy. Do tego nocny klub i wynajem boiska, na którym premier gra w piłkę - to wydatki Platformy o których pisze dzisiejszy"Newsweek".
Tygodnik deklaruje, że przeanalizował dokumentację finansową Platformy. "Wynika z niej, że PO w ciągu trzech ostatnich lat dokonała kilkudziesięciu przelewów na konto krakowskiej spółki Paradise Group, która reprezentuje w Polsce takie marki jak Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Hugo Boss, Kenzo Burberry, Church's czy J.M. Weston", czytamy. W 2010 roku partia miała przelać firmie 75 tys. zł, w 2011 - 120 tys. a w 2012 - 47 tysięcy. Razem prawie 250 tys. zł.

W dokumentacji partii pojawia się też firma Aga II, która prowadzi salon z winami i cygarami przy ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie. Partia zapłaciła w 2010 roku 51 tys., w 2011 29 tys. a w 2012 16 tysięcy. Łącznie 96 tys. złotych.

2,5 tys. zł dla właściciela Rich and Pretty

PO płaci także za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł.

"Najbardziej zastanawiającym transferem w całej trzyletniej historii rachunku PO jest jednak coś innego", czytamy. Chodzi o 2,5 tys. zł dla spółki Sigma Klub. Dwa lata temu firma prowadziła przy ul. Mazowieckiej dyskotekę Rich and Pretty. Chodzić miało o obsługę cateringową wieczoru wyborczego w 2011 roku.

"Nieistniejący już lokal, jak sama nazwa wskazuje, słynął ze specyficznej klienteli: bogatych panów i pięknych pań. Na filmie z otwarcia Rich and Pretty, który jest do obejrzenia w Internecie, widać tancerki pląsające topless w witrynie klubu", czytamy.

Cały tekst o wydatkach PO można przeczytać w "Newsweeku">>

Zobacz także
Komentarze (192)
Zaloguj się
 • bezkasy

  Oceniono 292 razy 262

  Jeżeli premiera nie stać zapłacić 200 zl za wynajęcie boiska żeby charatnąć w gałę to nie mam wiecej pytań.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 200 razy 160

  Przynajmniej POżyło sie lepiej, zgodnie z hasłami wyborczymi.

 • marzeka1

  Oceniono 147 razy 121

  Żony/partnerki POpolityków na pewno są zachwycone- mają taaakich super samcó: pachną drogimi cygarami, partia w dobre garnitury przyodziała, a że zapachy od kobiet z klubu nocnego- drobiazg- to wlicza się w koszty posiadania takie POchłopa, prawda, drogie panie? :D

 • xsawer

  Oceniono 67 razy 55

  O co chodzi? Przecież odież robocza i posiłki regeneracyjne należą się pracownikowi pracującemu w trudnych warunkach jak psu zupa.

 • dumlat

  Oceniono 85 razy 53

  No to Tusk, już mojego glosu w przyszłych wyborach : europejskich, samorzadowych i parlamentarnych. nie dostaniesz. a CH.... A !!!

 • transact

  Oceniono 174 razy 40

  W sumie wydali jakies 300 tysięcy, mnie martwi, że PO lekką ręką daje kościołowi katolickiemu ok 15 miliardów złotych co roku. W 3 lata daje to 45 miliardów złotych.

  To moznby zainwestowac w oświatę, w słuzbę zdrowia - a przejada kosciół, który nic nie wnosi.

  Dane finansowe kościoła:

  lubimyczytac.pl/ksiazka/85168/kasa-pana-boga---raport-ze-sledztwa-w-sprawie-majatku-kosciola-w-polsce

 • perora_agresji

  Oceniono 15 razy 15

  Tak się bawi rząd za nasze pieniądze.

  Brawo dla tych którzy zagłosowali na PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje