Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Sklepy z ubraniami - prawie ćwierć miliona złotych. Restauracje - dwieście tysięcy. Salon win i cygar - prawie sto tysięcy. Do tego nocny klub i wynajem boiska, na którym premier gra w piłkę - to wydatki Platformy o których pisze dzisiejszy"Newsweek".
Tygodnik deklaruje, że przeanalizował dokumentację finansową Platformy. "Wynika z niej, że PO w ciągu trzech ostatnich lat dokonała kilkudziesięciu przelewów na konto krakowskiej spółki Paradise Group, która reprezentuje w Polsce takie marki jak Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Hugo Boss, Kenzo Burberry, Church's czy J.M. Weston", czytamy. W 2010 roku partia miała przelać firmie 75 tys. zł, w 2011 - 120 tys. a w 2012 - 47 tysięcy. Razem prawie 250 tys. zł.

W dokumentacji partii pojawia się też firma Aga II, która prowadzi salon z winami i cygarami przy ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie. Partia zapłaciła w 2010 roku 51 tys., w 2011 29 tys. a w 2012 16 tysięcy. Łącznie 96 tys. złotych.

2,5 tys. zł dla właściciela Rich and Pretty

PO płaci także za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł.

"Najbardziej zastanawiającym transferem w całej trzyletniej historii rachunku PO jest jednak coś innego", czytamy. Chodzi o 2,5 tys. zł dla spółki Sigma Klub. Dwa lata temu firma prowadziła przy ul. Mazowieckiej dyskotekę Rich and Pretty. Chodzić miało o obsługę cateringową wieczoru wyborczego w 2011 roku.

"Nieistniejący już lokal, jak sama nazwa wskazuje, słynął ze specyficznej klienteli: bogatych panów i pięknych pań. Na filmie z otwarcia Rich and Pretty, który jest do obejrzenia w Internecie, widać tancerki pląsające topless w witrynie klubu", czytamy.

Cały tekst o wydatkach PO można przeczytać w "Newsweeku">>

Zobacz także
Komentarze (192)
Na co wydawała Platforma? Ubrania, restauracje, salony win i cygar
Zaloguj się
 • pulkownica

  0

  W RP i tej demokracji złodziej państwowy jest bezkarny i ma wspaniale.

 • belg5

  0

  Znosimy dotacje z budżetu na rzecz partii. Każdy będzie mógł odpisać od podatku jeśli zechce wspierać partie.I zobaczymy jak będzie PiS "śpiewał". I znów będziemy mieć 28 partii w parlamencie jako wynik swobodnej gry sil politycznych. A potem rozbiory "chorego człowieka w Europie"

 • and-j1

  Oceniono 4 razy -4

  Platforma to mały pikuś z tym co wydaje, na kogo i na co PiS. Dlaczego PiS nie chce głosować za zmniejszeniem dotacji budżetowych na partie !!!!????. Bo nie miał by za co utrzymywać wszystkich odrzutów politycznych, płacić za sprawy sądowe, utrzymanie ochrony, fundacji, mikro telewizyjek i prasyjek za pieniądze podatnika. A ty podatniku zdychaj, płacz i płać ................

 • szeryfinternetu

  0

  Każda władza deprawuje

  szeryfinternetu.blog.pl/2013/06/17/dopie...c-wladzy/

 • aa_6

  Oceniono 1 raz -1

  T. Lis najwyraźniej robi z Newsweeka populistycznego tabloida, żeby się lepiej sprzedawał. Najwyraźniej też napisanie o cygarach, winie itd. to za mało. Trzeba jeszcze w stylu PiS-u insynuować, że jakiś klub Sigma, ola Boga, jakieś usługi dostarczał. Gowin i Godson naprowadzili na trop winno-cygarowy? Może powinni byli spędzić wieczór wyborczy przy herbacie sypanej do szklanki, żeby T. Lis w swojej wypasionej willi albo na jachcie Kulczyka miał się z czego śmiać? W końcu polscy podatnicy słono mu płacą, chcąc nie chcąc, a raczej nie chcąc, za tabloid, jaki ma w tvp. Co tam miliony wydawane z naszych podatków przez PiS na ochronę Premiera-Prezesa, a tysiące na radio pana Skowrońskiego i na honoraria dla pana Janeckiego, co tam tysiące wydawane przez SLD na kongres w Spa czy przez Ruch Palikota na... wino, które tak przeszkadza w przypadku PO... To zemsta za radary? A niełaska napisać o kłamstwach Premiera-Prezesa w sprawie finansów W-wy i zatrudnionych tu urzędników? O monstrualnym zadłużeniu Radomia przez prezydenta z PiS-u? Może chodzi o to, żeby się nie narażać? A nuż PiS wygra wybory? Wszystkie telewizyjne tabloidy pseudoinformacyjne milczą na w tych sprawach, włącznie z "PO-wskim", jak propagandyści PiS-u nazywają pewną 24-godzinną telewizję, która bardzo im sprzyja.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 3 razy 1

  .
  W miare dobre cygaro hawanskie to tak mniej wiecej 80 - 100 PLN.
  .
  A skladka czlonkowska w PO , o ile sie orientuje, to 5 PLN miesiecznie.
  Czyli prosty rachunek.
  .
  Aby rudy sobie elegancko zapalil ok. 20 platfusow lemingow musi to sfinansowac i to to raz na miesiac.
  A dobry koniaczek to juz dobra zgraja tych oszolomow.
  .
  Wiec cieszcie sie debile !
  .

 • sniezka55

  Oceniono 2 razy 2

  ,, Nie martw się stary , dokopiemy wyborcom to nie pierwsza nasza rozgrywka ''

 • glizelda

  Oceniono 2 razy 0

  ale sie dziwicie... to normalka gdy holota dobierze sie do kasy! choc przez prare lat pobawia sie w panow!, po nich inne dziady przyjda,,,posprzataja i znow nasraja......... taka kolej rzeczy kto u zloba ten leprzy!

 • kostuchaforreds

  Oceniono 3 razy 3

  jestem absolutnym przeciwnikiem finansowania partii politycznych z budzetu panstwa! Argumenty ze jak nie bedzie finansowania to partie skumaja sie z przestepczymi biznesmenami ktorzy za wsparcie beda dotowac partie jest moze i prawdziwy ale od tego qrwa mac mamy wszelkie CBŚ ,ABW i CBA zeby takie konszachty rozwalac!!! Partie powinny byc finansowane ze skladek czlonkow , darowizn czesci uposazenia przez osoby ktore piastuja wszelakie stanowiska li tylko z "nadania i klucza partyjnego" !!! (obojetne czy sprzataczka w Urzedzie Miasta czy członek rady nadzorczej spolki skarbu panstwa)i wreszcie dzialalnosci gospodarczej prowadzonej przez podmioty oficjalnie z partia powiazane (transparentnosc i pelna jawnosc dokumentacji)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje