Kaczyński udzieli Rokicie pomocy prawnej? Rokita: "Świetnie, fantastycznie"

17.06.2013 07:27
Jan Rokita

Jan Rokita (Fot. Michal Grocholski / AG)

- Jeśli politycy, dla zamanifestowania swojej postawy politycznej będą chcieli zrobić zbiórkę, żeby zapłacić tę egzekucję, to ja napiszę listy z podziękowaniem do wszystkich - powiedział Jan Rokita w rozmowie z "Wprost". Polityk chętnie przyjmie także pomoc prawną, którą zaproponował mu Jarosław Kaczyński. - Świetnie, fantastycznie - tak na tę informację zareagował Rokita.
Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu Jan Rokita powinien przeprosić prok. Konrada Kornatowskiego - w "Dzienniku" (dziś "Dziennik Gazeta Prawna"), Radiu ZET i TOK FM. Nie wykonał tego wyroku. Z tego powodu jego sprawą zajął się komornik.

Polityk, w rozmowie z dziennikarką tygodnika "Wprost" ocenia ten wyrok jako "niesprawiedliwość wołającą o pomstę do nieba". - To jest wyrok groźny dla państwa - twierdzi. Rokita zadeklarował, że chętnie przyjmie pomoc finansową od swoich byłych politycznych, którzy zbierają pieniądze, by spłacić egzekucję. - Jeśli ten wyrok nie zostanie cofnięty, to ja napiszę listy z podziękowaniami do wszystkich. Napiszę do Leszka Millera, Jarosława Kaczyńskiego, Marka Migalskiego, Jarosława Gowina, do wszystkich bez wyjątku - zapowiada.

Jan Rokita chętnie przyjmie także pomoc prawną, która zaproponował mu prezes PiS. - Świetnie, fantastycznie. Rozglądam się nad wybitnym specjalistą w tej dziedzinie, który byłby w stanie mi pomóc. Rokita chce w sprawie udać się do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu. - Jeśli dowolne stowarzyszenie, partia, związek wyznaniowy zechce mi kogoś takiego polecić (prawnika - red.), to przyjmę to z wielką radością - mówi.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu tygodnika "Wprost"

Zobacz także
Komentarze (231)
Zaloguj się
 • zwid

  Oceniono 410 razy 384

  Kaczor o Rokicie:
  "Jan Maria Rokita popełnił bardzo ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji. Poza mordami to jest najcięższe przestępstwo, jakie w ogóle można popełnić."
  "Jan Rokita powinien raz na zawsze zniknąć z polityki."

  Obie wypowiedzi są 2006 roku.
  "Świetnie, fantastycznie" honor mam w dupie!

 • fakiba

  Oceniono 373 razy 327

  Uważaj Jasiu żebyś na tej pomocy od prezesa nie wyszedł jak Lepper a skandaliczny to nie jest wyrok tylko opluwanie ludzi bo tak mi się ubzdurało

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 241 razy 219

  kaczyński rzeczywiscie jest prawnikiem ,ba nawet doktorem prawa
  tyle tylko że komunistycznego prawa pracy a rokicie bardziej chybaby przydała się pomoc doktora ale medycyny

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 214 razy 192

  W końcu to polityk czyli umysłowa prostytutka, za pieniądze powie/napisze wszystko.

 • bundy8

  Oceniono 189 razy 175

  to tym postem pytam pana polskezbawa czy wolno w Polsce bezkarnie obrazac ludzi? bo jego brat jak pamietam scigal za mniejsze przewinienie jakiegos menela. inna sprawa ze jak sobecka za rydzyka zaplacila grzywne to bylo wielkie przestepstwo a teraz politycy solidarnie wchoda w tego samego typu przestepstwo. badzcie konsekwetni bo juz mam mentlk w glowie.

 • imesch

  Oceniono 163 razy 157

  Jankowi chyba nudno w politycznym niebycie. No ile można na plaży we Włoszech leżeć?!
  Trzeba szumu narobić, może sobie ktoś przypomni i na listę wyborczą wpisze.

 • jamj

  Oceniono 173 razy 149

  Coś mi się widzi, że Kaczuszka nawołując do zbiórki pieniędzy na rokicią grzywnę popełnia przestępstwo, bo płacenie grzywny przez osoby postronne jest prawnie zabronione. Patrz sprawa Sobeckiej i grzywny ojdyra.

 • odra-1305

  Oceniono 151 razy 137

  głupi Jasio!

 • wmc-33

  Oceniono 73 razy 65

  Ja również chętnie przyjmę pomoc materialną i darmową opiekę prawną i też mogę napisać list z podziękowaniami. Chociaż... po namyśle z opieki prawnej Jarosława Kaczyńskiego bym jednak zrezygnował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje