Kaczyński: Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami

17.06.2013 06:57
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami - deklaruje w "Do Rzeczy" Jarosław Kaczyński. Pierwszym zagrożeniem jest pogłębiający się kryzys gospodarczy. - Drugie niebezpieczeństwo wiąże się z zagrożeniem kulturowym. Mamy dzisiaj w Polsce prowadzoną z wewnątrz, ale wspieraną z zewnątrz i tam mającą swoje źródła ofensywę kulturową, która ma wysadzić w powietrze naszą tradycję narodową - stwierdził prezes PiS.
Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem ostrzega przed niebezpieczeństwem, które "wiąże się z zagrożeniem kulturowym". - Mamy dzisiaj w Polsce prowadzoną z wewnątrz, ale wspieraną z zewnątrz i tam mającą swoje źródła (bo nie ma u nas autonomicznych wewnętrznych źródeł tego rodzaju rewolucji obyczajowej) ofensywę kulturową, która ma wysadzić w powietrze naszą tradycję narodową, w tym takie instytucje, które wydawały się do niedawna poza dyskusją. Wszystkie relacje, z rodziną na czele, budowane przez wieki, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe do podważenia, są w tej chwili kwestionowane. Ten mechanizm, który kiedyś Dmowski opisał słowami, że jeśli coś jest na Zachodzie grypą, to u nas gruźlicą, może się sprawdzić - uważa Kaczyński.

Kaczyński za Orbanem: My też nie będziemy kolonią

Prezes PiS chwali też sytuację na Węgrzech. - Zmiany na Węgrzech oceniam bardzo pozytywnie także w tych wymiarach, które są najbardziej kwestionowane. Tak jak dobrze oceniam początkową deklarację Orbana, którą w moim przekonaniu trzeba umieć powtórzyć także w Polsce: że nie będziemy kolonią.

Kaczyński podobnie też jak Orban chciałby zmienić konstytucję. - Przy braku większości konstytucyjnej będziemy musieli przeprowadzić ostry bój, ale będziemy go prowadzić i będziemy proponować zmiany prawne, które będą zmierzały do tego, by przywrócić sądy państwu. Bo one są dzisiaj poza państwem, to jest korporacja pozapaństwowa. To jest właśnie koncepcja państwa, którą wyznaje Tusk - luźniej federacji różnych korporacji i grup nacisku. Chcąc to zmienić fundamentalnie, trzeba jednak nowej konstytucji - podkreśla.

Prezes PiS chciałby, żeby jego partia w wyborach zdobyła większość, bo sojuszu z ludowcami nie widzi. - PSL jest postkomunistyczną formacją - mówi.

I zaznacza. - Tam jest za dużo różnych związków, więc nie sądzę. Musimy sami wygrać wybory - stwierdza.

Cały wywiad czytaj na stronie tygodnika "Do Rzeczy">>

Zobacz także
Komentarze (746)
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 1120 razy 836

  Polsce potrzebny jest tylko ratunek przed kaczyzmem i ich ideologią! Resztę społeczeństwo przełknie. Wierzę, ze wyborcy nie są jedna durniami i oszołomstwa nie dopuści do władzy.

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 765 razy 593

  Kaczyński: "Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami..

  .... a nawet przed trzema i myśle tu właśnie o sobie !!!"

  Chłopie !!!
  Tobie nawet kota jest strach powierzyć !!!!

 • 24u

  Oceniono 626 razy 484

  Pod przywodctwem kaczora nie bedzie w Polsce gruzlicy-zapanuje syf.
  Czy w efekcie ofensywy obyczajowej z zewnatrz, nie zdolal zalozyc rodziny?

 • podkarpacie55

  Oceniono 430 razy 374

  Jak znamy historię Hitler ,,ratował ''Niemcy a Musolini Włochy mimo że nie uważam nas polaków za naród mądry ale nie jesteśmy w sojej masie na tyle głupi abyśmy dopuścili państwo do samozniszczenia wybierając tego cynicznego karłowatego politycznego szubrawca do władzy.

 • raku

  Oceniono 395 razy 323

  jedna katastrofa już się sama zdezaktualizowała w katastrofie.
  teraz czekam, jaki ma pomysł na drugą katastrofę, czyli siebie.

 • majo_rmajor

  Oceniono 253 razy 213

  Ten(...)Naprawde uwierzyl,ze jest zbawca ojczyzny! Pater patria, cholera jasna! Tez mu sie marzy. Zbudowal ruch nazistowski, nie ma bladego pojecia o gospodarce, chce wprowadzic jakis dziwny system rzadow (autorytarno-teokratyczny? Iran?). On chyba studiowal prawo a nie wie,ze sady sa niezalezne (trojpodzial wladzy). Zaczynam sie bac,ze dorwie sie do koryta...

 • bodora73

  Oceniono 244 razy 192

  Polacy! Ratujcie swoj kraj przed J. Kaczynskim. On drowadzilby Polske kolejnego rozbioru.

 • s3g

  Oceniono 213 razy 189

  Pan Jarosław to jednak niesłychanie skromny człowiek - chce uratować Polskę przed kryzysem, a przecież mógłby z łatwością uratować cały Świat. Co za skromność chyba wrodzona.

 • pakulec

  Oceniono 168 razy 148

  Gdyby wybory wygrał Pis to Jarosław Kaczyński by zmniejszył bezrobocie dzięki wdrożeniu programów:
  - 1000 pomników prezydenta 1000-lecia, w każdej gminie kapliczka smoleńska i 7 godzin religii w każdej klasie. Zwiększyłby ruch turystyczny dzięki obowiązkowym wycieczkom "szlakami Wielkich Braci", obowiązkowym pielgrzymkom do różnych miejsc lokalnego kultu.
  Potem by wybudował kolejne 3 miliony mieszkań i kolejne 6 km autostrady, a na koniec by zmienił konstytucję i ogłosił się Dożywotnim Mesjaszem Narodu w Dwójcy Jedynym Zawsze Dziewicą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje