Kaczyński: Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami

- Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami - deklaruje w ?Do Rzeczy? Jarosław Kaczyński. Pierwszym zagrożeniem jest pogłębiający się kryzys gospodarczy. - Drugie niebezpieczeństwo wiąże się z zagrożeniem kulturowym. Mamy dzisiaj w Polsce prowadzoną z wewnątrz, ale wspieraną z zewnątrz i tam mającą swoje źródła ofensywę kulturową, która ma wysadzić w powietrze naszą tradycję narodową - stwierdził prezes PiS.
Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem ostrzega przed niebezpieczeństwem, które "wiąże się z zagrożeniem kulturowym". - Mamy dzisiaj w Polsce prowadzoną z wewnątrz, ale wspieraną z zewnątrz i tam mającą swoje źródła (bo nie ma u nas autonomicznych wewnętrznych źródeł tego rodzaju rewolucji obyczajowej) ofensywę kulturową, która ma wysadzić w powietrze naszą tradycję narodową, w tym takie instytucje, które wydawały się do niedawna poza dyskusją. Wszystkie relacje, z rodziną na czele, budowane przez wieki, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe do podważenia, są w tej chwili kwestionowane. Ten mechanizm, który kiedyś Dmowski opisał słowami, że jeśli coś jest na Zachodzie grypą, to u nas gruźlicą, może się sprawdzić - uważa Kaczyński.

Kaczyński za Orbanem: My też nie będziemy kolonią

Prezes PiS chwali też sytuację na Węgrzech. - Zmiany na Węgrzech oceniam bardzo pozytywnie także w tych wymiarach, które są najbardziej kwestionowane. Tak jak dobrze oceniam początkową deklarację Orbana, którą w moim przekonaniu trzeba umieć powtórzyć także w Polsce: że nie będziemy kolonią.

Kaczyński podobnie też jak Orban chciałby zmienić konstytucję. - Przy braku większości konstytucyjnej będziemy musieli przeprowadzić ostry bój, ale będziemy go prowadzić i będziemy proponować zmiany prawne, które będą zmierzały do tego, by przywrócić sądy państwu. Bo one są dzisiaj poza państwem, to jest korporacja pozapaństwowa. To jest właśnie koncepcja państwa, którą wyznaje Tusk - luźniej federacji różnych korporacji i grup nacisku. Chcąc to zmienić fundamentalnie, trzeba jednak nowej konstytucji - podkreśla.

Prezes PiS chciałby, żeby jego partia w wyborach zdobyła większość, bo sojuszu z ludowcami nie widzi. - PSL jest postkomunistyczną formacją - mówi.

I zaznacza. - Tam jest za dużo różnych związków, więc nie sądzę. Musimy sami wygrać wybory - stwierdza.

Cały wywiad czytaj na stronie tygodnika "Do Rzeczy">>

Zobacz także
 • Kaczyński: Możemy udzielić pomocy prawnej Rokicie
 • Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w 2010 r. PO znów przegrywa. Tym razem w sondażu TNS
Komentarze (746)
Kaczyński: Chcę uratować Polskę przed dwiema katastrofami
Zaloguj się
 • wrobrewrobrewrobre

  0

  Katastrofą to jest on sam, tylko o tym nie wie.

 • sigizm

  0

  wystarczy nam jedna katastrofa

 • boguch13d

  0

  Na Polskę czyhają dwie katastrofy! Jedna godzi w materię, druga w ducha narodu. Na przeszkodzie tym katastrofom On, Prezes, nikt inny! Nikt inny nie ośmielił się dotąd, po dziś dzień, ustalić bytu tych katastrof, co zagrażają bytowi Narodu, Społeczeństwa, Państwa, a przede wszystkim samej Ojczyźnie, jako takiej, czyli Polsce. Nie jest pewne, prezes niestety kwestię przemilcza, w jakim stanie katastrofy swego bytu Kraj spoczywa, czy jest przed katastrofą, czy już po, i tylko ze skutków katastrofy trzeba się pozbierać należycie i fachowo, czyli prezesowo, czy też w samym centrum katastroficznego, czy może tylko katastrofalnego żywiołu kraj tkwi i na gwałt ratunku potrzebuje, i oczekuje - oczekiwać podwójnie katastrofalnego Zbawcy może, co oczywiste ponad wszelką oczywistość, tylko od Zbaw-Jarosława, co samo przez się rozumie się i pojmuje, bo nomen zawsze omen znaczy i tłumaczy tak jak gramatyce i składni logika narzuca.

 • berserc

  Oceniono 1 raz 1

  A już myślałem, że Prezes postanowił zaradzić coś na zapaść demograficzną i przygruchać sobie jakąś panienkę!

 • 3.praktyk

  0

  Boże, chroń Polskę przed moimi synami:

  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/397247,stlamszony-klotliwy-kobieciarz-jaki-byl-rajmund-kaczynski-ojciec-braci-kaczynskich-lecha-i-jaroslawa-napisal-o-tym-newsweek.html

 • haszek777

  Oceniono 1 raz 1

  to ratowanie się na pewno uda... Kaczyński Jarosław, Marta z Kaczyńskich i prof. Gliński są członkami żydowskiej loży Bnai Brith - tak jak leżący na Wawelu Lech Kaczyński - akcja ratunkowa się uda - tylko czy pacjętka przeżyje ???

 • gbgb26

  0

  Nie wyobrażam sobie rządów PISu, już raz pokazali co mogą.Nie daj Boże repery.

  Nie cchcę żyć w kraju gdzie ksiądz, który sam jest niejednokrotnie tumanem z IQ jak numer buta będzie mi mówił jak mam żyć, kochać się, ile mam mieć dzieci i na kogo mam głosować.

  muszę więc zagłosować na Palikota, bo SLD gotowe z kaczystami na współpracę.

 • nedlog123

  Oceniono 2 razy 0

  Jaruś twoja mama mogła uchronić Polskę przed dwiema katastrofami ale akurat jej się na amory zebrało i przytuliła się do Rajmunda...

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 2

  A ja myślę ze Polskę trzeba obronić przed trzecim zagrożeniem a mianowicie rządami PIS.Mieliśmy te rządy dwóch braci które społeczeństwo zdecydowanie odrzuciło w demokratycznych wyborach.Czyżby znowu Polak nie pamiętał.Mówienie o gospodarce w świetle pseudo rządu pseudo premiera przedstawionego przez PIS swiadczy o tym że Pan Prezes mówiąc o wyjściu z kryzysu opowiada bajki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje