"Dziennik Polski": Prokuratorzy mogą łatwiej parkować. Nieuzasadnione uprawnienia w Krakowie

17.06.2013 06:21
Samochody na ul. Loretańskiej z założonymi blokadami na kołach

Samochody na ul. Loretańskiej z założonymi blokadami na kołach (Fot. Czytelnik)

Krakowscy prokuratorzy otrzymali od urzędników "wjazdówki" upoważniające do parkowania w centrum Krakowa za darmo, choć nie są na liście służb do tego uprawnionych - informuje "Dziennik Polski". Urzędnicy nie potrafią wytłumaczyć, na jakiej podstawie dostali dokumenty.
Dokumentacja dotycząca abonamentów zaginęła w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, która wydaje stosowne identyfikatory, w tym także dla strefy ograniczonego ruchu w okolicy Rynku Głównego. Mogą do niej wjeżdżać i parkować swoje auta zameldowani tam mieszkańcy oraz przedstawiciele 14 służb wymienionych w ustawie o drogach publicznych (m.in. policja, straż pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego).

Gazeta potwierdziła w Ministerstwie Transportu, że na tej liście prokuratury nie ma. Nie jest ona również wymieniona w uchwale Rady Miasta Krakowa dotyczącej strefy płatnego parkowania.

Zobacz także
Komentarze (46)
"Dziennik Polski": Prokuratorzy mogą łatwiej parkować. Nieuzasadnione uprawnienia w Krakowie
Zaloguj się
 • vald

  0

  Kruk krukowi oka nie... wykruka. Tak więc pewnie znajdzie się jakiś kruczek - nomen omen, który i prokuratorów przyjmie do elitarnego grona mogących wjeżdżać i parkować tam gdzie zwykły śmiertelnik jest przeganiany i krępowany blokadami na koła.

 • giezeta35

  0

  "Urzędnicy nie potrafią wytłumaczyć, na jakiej podstawie dostali dokumenty." Na takiej, na jakiej prawniczki dostają, bez ogłoszenia przetargu, umowę na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt.

 • hardy1

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to, nie wiedzą na jakiej podstawie?
  Wiedzą. Na "odwiecznej" zasadzie - są równi i równiejsi...
  Nigdy nie wiadomo, kiedy prokurator może się przydać jakiemuś urzędnikowi "od wydania zgody na parkowanie"...

 • romek4805

  0

  a kogo w prokuraturze to interesuje że zgineły dokumenty na jakiej podstawie zostali zwolnieni z opłat za parkowanie wiadomo że dostali zezwolenia na parkowanie w brew prawu urzędnik wyższy dał papiery zachachmęcił i nie ma śladu za to prokuratorzy w przyszłości będą mieć okazję się odwzajemnić czyli ręka rękę myje .zresztą nie od dziś wiadomo że to prokuratorzy są świętymi krowami i nic im nie grozi .A przecież z urzędu powinna podjąć sprawę jeśli wiadomo że dokumenty zostały zniszczone lub zagineły

 • jurakuz

  Oceniono 2 razy 2

  dlaczego do cholery te wszystkie nieroby z budżetówki żrące za nasze podatki typu policja straż miejska mogą sobie nie płacić za parkowanie?w jakim my bandyckim kraju żyjemy?

 • marooned.mb

  Oceniono 3 razy 3

  "Dokumentacja dotycząca abonamentów zaginęła" - "Pani Wandziu, Pani wrzuci dokumentację przypadkowo za szafę"

 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 2

  PRL się faktycznie nie skończył, po zmianach jedni przeszli na emerytury, a inni zajęli ich miejsce tworząc własne chore przepisy, własną biurokrację, przywileje, a inni muszą na nich robić, tj. oddawać sporą część swoich dochodów, w zamian otrzymując usługi wątpliwej jakości.

 • topiramax

  0

  A teraz niech dostaną w przypadku wejścia w konflikt z prawem: wyroki bez zawieszenia...a co! w końcu to nie byle ..kto;)

 • loczko

  Oceniono 2 razy 2

  Dajcie im immunitety, po dupie całujcie,
  Jak przyjdą wybory to na nich głosujcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje