Putin i Cameron: Są między nami różnice, ale mamy wspólny cel

16.06.2013 20:44
David Cameron i Władimir Putin na konferencji w Londynie

David Cameron i Władimir Putin na konferencji w Londynie (Fot. POOL REUTERS)

Prezydent Rosji Władimir Putin bronił dzisiaj w Londynie rosyjskich dostaw uzbrojenia dla "prawowitego rządu Syrii". Na spotkaniu z brytyjskim premierem Davidem Cameronem podkreślał, że Rosja "nie łamie w ten sposób żadnych praw".
Cameron oświadczył na wspólnej konferencji z Putinem, że prezydent Syrii Baszar el-Asad jest "morderczym dyktatorem", który "musi odejść, żeby syryjski koszmar mógł się wreszcie skończyć".

Brytyjski premier podkreślił, że między Londynem a Moskwą są "bardzo duże różnice", jeśli chodzi o ocenę sytuacji w Syrii. Powiedział jednak, że jest także wspólny cel - zapobieżenie rozpadowi Syrii, zakończenie tamtego konfliktu, umożliwienie Syryjczykom wybrania tych, którzy mają nimi rządzić.

Putin przestrzegał Zachód przed uzbrajaniem syryjskich powstańców.

Putin o szokującym wideo: Czy takich ludzi chcecie zaopatrywać w broń?

Nawiązując do rozpowszechnionego w internecie nagrania, na którym widać jednego z rebeliantów syryjskich zjadającego - jak się wydaje - serce żołnierza sił reżimowych, Putin mówił: - Nie zaprzeczycie, że naprawdę nie ma potrzeby wspierania tych, którzy nie tylko zabijają swych wrogów, ale rozpruwają ich ciała, jedzą ich wnętrzności na oczach ludzi, przed kamerami. Czy to ich chcecie zaopatrywać w broń? Jeśli tak, to prawdopodobnie ma to niewiele wspólnego z wartościami humanistycznymi, które głosi się w Europie od setek lat.

W czwartek Biały Dom oświadczył, że w ciągu ostatniego roku wojska Asada wielokrotnie, choć na niewielką skalę, stosowały broń chemiczną w walce z rebeliantami. Zapowiedziano, że USA wesprą militarnie wybrane grupy rebeliantów.

W poniedziałek, na marginesie szczytu G8 w Irlandii Północnej, Putin ma rozmawiać o Syrii z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Zobacz także
Komentarze (29)
Putin i Cameron: Są między nami różnice, ale mamy wspólny cel
Zaloguj się
 • bayadera

  0

  Anglicy juz od dawna planowali napad na SYrie. Cameron to bandzior.
  Amerykanie powtarzaja wzorce z Iraku: bron masowej zaglady, bron chemiczna i bakteriologioczna i tyran , ktorego trzeba sie pozbyc, choc Syryjczycy sa innego zdania.

 • iha-iha-iha

  0

  "Są między nami różnice, ale mamy wspólny cel "
  =====================================
  - okraść normalnego obywatela

 • w.kropa

  Oceniono 1 raz 1

  Asad spoznil sie o jakies dwa tygodnie, Alepo juz powinno byc wolne, to spoznienie moze decydowac o wszystkim, oby nie bylo za pozno .
  Bylaby wielka szkoda gdyby wygrali bandyci .

 • calli

  Oceniono 1 raz 1

  NATO: 70% Syryjczyków popiera prezydenta Baszara al-Assada

  www.voltairenet.org/article178779.html

 • calli

  Oceniono 3 razy 1

  Władimir Putin do Davida Camerona: - Czy chcesz dostarczać broń ludziom, którzy zjadają organy swoich wrogów?

  www.youtube.com/watch?v=dFJ0fdvKlQQ

 • zyks

  Oceniono 6 razy -4

  Ten "wspólny cel" z nagłówka wygląda dość śmiesznie w zestawieniu z dalszym tekstem. Wowka wije się jak piskorz i robi co może, żeby ratować kumpla i bratnią duszę Assada i swoją jedyną bazę morsko-militarną nad Morzem Śródziemnym i w ogóle poza Rosją. Ale nic z tego, tawariszcz Putin! Wysze ch...a nie piereprygniosz... Raczej prędzej niż później Syryjczycy, serdecznie wdzięczni za moskiewską pomoc dla Assada, wrzucą ten rosyjski bajzel do morza. :)))

 • szeptun919

  Oceniono 6 razy 4

  Różne Camerony, Obamy i spółka ze skóry wyłażą, żeby wyżebrać u Putina pozwolenie na wykończenie Assada.
  Nie jest wykluczone, że car w końcu udzieli łaskawej zgody, ale to będzie kosztowało...

 • yarrrr

  Oceniono 8 razy 4

  Jakże śmieszne jest to, że Putin staje się obrońcą prawdziwej wolności na świecie, przeciwstawiając się krajowi rzekomej wolności, a w rzeczywistości zakłamanemu centrum planów totalitarnego NWO i inwigilacji: USA oraz jego przydupasowi: UK.

 • zaanawetprzeciw_2.0

  Oceniono 13 razy 9

  Tu macie "bojownika o wolność i demokrację" zjadającego serce zabitego żołnierza.

  www.bestgore.com/murder/cannibal-fsa-rebel-cut-out-heart-slain-syria-soldier-eat-it/#

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje