Robert Biedroń: zostałem zaatakowany po Paradzie Równości. Dwie osoby zatrzymane

"Mam dość homofobii. Zostałem właśnie pobity przez jakiegoś homofoba w centrum Warszawy. Policja szybko go złapała. Wieczór na komisariacie" - napisał na Twitterze poseł Robert Biedroń. Do incydentu doszło wieczorem przed jednym z warszawskich lokali.
O wydarzeniach po Paradzie Równości poseł Ruchu Palikota poinformował na swoim koncie na Twitterze. "Mam dość homofobii. Zostałem właśnie pobity przez jakiegoś homofoba w centrum Warszawy. Policja szybko go złapała. Wieczór na komisariacie" - napisał.Więcej szczegółów, także na Twitterze, podał Janusz Palikot. "Oprawca Biedronia opluł go, kopnął w brzuch i uderzył w twarz!" - napisał.W sprawie wczorajszych wydarzeń wypowiedział się też rzecznik Parady Równości. - Wieczorem w jednym z lokali, gdzie odbywały się poparadowe wydarzenia, przed lokalem doszło do jakiegoś incydentu. Była szarpanina, doszło do jakiegoś oplucia. Nie znam szczegółów, ale jestem w tej sprawie w kontakcie z policją - mówił w Radiu TOK FM Mariusz Drozdowski, przedstawiający się jako Jej Perfekcyjność.

Policja: Dwie osoby zostały zatrzymane

Komenda Stołeczna Policji potwierdza, że poseł Biedroń złożył wczoraj zawiadomienie. Dwie osoby zostały w tej sprawie zatrzymane bezpośrednio po zdarzeniu. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z policja, to 27-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Z posłem Biedroniem nie udało nam się skontaktować.

Zobacz także
 • Paradaw Równości 2013. Obrońca krzyża: Jesteście całkiem przyzwoici!
 • Bohaterowie spotów Kampanii Przeciw Homofobii, o której piszemy/ Mapa dyskryminacji Homofobia w Europie: Polska w czołówce. "Dyskryminacja, groźby i przemoc"
 • Stowarzyszenie ILGA Europe przedstawiło w dorocznym raporcie sytuację osób o odmiennej orientacji seksualnej w 40 państwach europejskich Jak Europa traktuje homoseksualistów [RAPORT]
Komentarze (328)
Robert Biedroń: zostałem zaatakowany po Paradzie Równości. Dwie osoby zatrzymane
Zaloguj się
 • sniezka55

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Robercie , najwyraźniej wpadłeś mu w oko.

 • szczurzec1

  Oceniono 3 razy -1

  Ojej, a czy się potem rozpłakał? A może chciał w pupę, a dostał w twarz, nie tego się Pedroń spodziewał, nie tego...

 • jacek-1111

  Oceniono 1 raz -1

  wyjątkowy aparat ,przez niego można mieć dość tych wszystkich homo i ich występów!

 • wyciety

  Oceniono 4 razy -2

  Zmierzamy do normalnosci?Watpie.

 • plumgazeta

  Oceniono 10 razy 2

  Ta facet ma wszędzie problemy.
  Czy przestanie zaczepiać ludzi.?

 • gela1

  Oceniono 6 razy 2

  może trafił na parę sadomasochistów, ci ludzie po takiej traumie teraz mogą czuć się odrzuceni i zaszczuci,
  a przecież w Szwecji to już normalne zachowanie seksualne,

 • gela1

  Oceniono 4 razy -2

  www.se.pl/wydarzenia/kraj/dzialacz-gejowski-robert-biedron-pobil-policjanta_159819.html
  www.wprost.pl/ar/305249/Biedron-opluty-na-ulicy-Komendant-kazal-to-wyjasnic/
  Pan poseł jest żeczywiście dość aktywny, pozostaje nadzieja, że nie planuje zmiany wiary,
  bo gdy do homnofobii dojdzie jeszcze anty

 • europejczyk_prawdziwy

  Oceniono 13 razy 5

  Minęły całe godziny od otwarcia tego wątku, w którym to poinformowano o pobiciu posła, przedstawiciela parlamentu polskiego a prywatnie geja!Jakże łudziłem sie że po 20 paru latach od przemian, komentarze tu będą wyważone, może nieprzychylne , ale jednak potępiające wystepek polskich homofobów!Jakże złudne były moje nadzieje!!!, 95% wpisów tu to bezpardonowy werbalny chamski atak AD Personam!!Zaatakowaliście zaatakowanego!!!!!!!Na co zasługujecie wy bijący bitego?Na pogardę polacy,celowo piszę z małej litery!Nie zaslugujecie na miano "Naród" bo nim po prostu nie jestescie!Was należy otoczyc kordonem sanitarnym od Europy! Na zawsze!Ptrzepraszam za emocjonalny tekst ale inaczej się nie da!

 • polakprawdziwypatriota

  Oceniono 12 razy -2

  Gdyby to prawacki polityk dostał w papę za bycie np. katolikiem to byłby krzyk przez kilka miesięcy i zwoływanie parlamentarnych kółek różańcowych a wrogiem odpowiedzialnym za tę straszliwą zbrodnię okrzyknięto by Tuska i Palikota. Ale tak można sobie popluć na Biedronia, bo to przecież on atakuje niewinnych prawaków swoim istnieniem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje