Robert Biedroń: zostałem zaatakowany po Paradzie Równości. Dwie osoby zatrzymane

16.06.2013 12:07
"Mam dość homofobii. Zostałem właśnie pobity przez jakiegoś homofoba w centrum Warszawy. Policja szybko go złapała. Wieczór na komisariacie" - napisał na Twitterze poseł Robert Biedroń. Do incydentu doszło wieczorem przed jednym z warszawskich lokali.
O wydarzeniach po Paradzie Równości poseł Ruchu Palikota poinformował na swoim koncie na Twitterze. "Mam dość homofobii. Zostałem właśnie pobity przez jakiegoś homofoba w centrum Warszawy. Policja szybko go złapała. Wieczór na komisariacie" - napisał.Więcej szczegółów, także na Twitterze, podał Janusz Palikot. "Oprawca Biedronia opluł go, kopnął w brzuch i uderzył w twarz!" - napisał.W sprawie wczorajszych wydarzeń wypowiedział się też rzecznik Parady Równości. - Wieczorem w jednym z lokali, gdzie odbywały się poparadowe wydarzenia, przed lokalem doszło do jakiegoś incydentu. Była szarpanina, doszło do jakiegoś oplucia. Nie znam szczegółów, ale jestem w tej sprawie w kontakcie z policją - mówił w Radiu TOK FM Mariusz Drozdowski, przedstawiający się jako Jej Perfekcyjność.

Policja: Dwie osoby zostały zatrzymane

Komenda Stołeczna Policji potwierdza, że poseł Biedroń złożył wczoraj zawiadomienie. Dwie osoby zostały w tej sprawie zatrzymane bezpośrednio po zdarzeniu. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z policja, to 27-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Z posłem Biedroniem nie udało nam się skontaktować.

Zobacz także
Komentarze (328)
Zaloguj się
 • niedlapoprawnosci

  Oceniono 484 razy 266

  No coś podobnego... Nas też w centrum Krakowa zaatakowało 3 pijanych kolesi. Po prostu. Nawet ich wcześniej nie zauważyliśmy. Co za antyheteroseksualny kraj. A tak poważnie to zazdroszczę Biedroniowi. Policja zareagowała szybko, ale dalej będzie przechlapane. Nic im nie zrobią. Więc zamiast chlapać jęzorem o homofobicznym kraju może by Pan Robert i jego koledzy z partii zastanowili się dlaczego w Polsce tak łatwo dostać w ryja i tak trudno "przebłagać" policję by cokolwiek zrobiła. Zamiast wypisywać święte homofobiczne oburzenie Pan Palikot zainteresowałby się nowymi zmianami w kodeksie (szczególnie dotyczącymi kradzieży - od jakiej kwoty będzie wkrótce kradzież). Niestety Panie Robercie w ryja w Polsce można bardzo łatwo dostać. Za nic. Albo za cokolwiek. I nie podciągałbym tego pod politykę nie robiłbym z tego szopki antyhomofobicznej. Pan "miał szczęście" zajęła się Panem policja. Nas nawet policja słuchać nie chciała i robiła wszystko by nie przyjąć zgłoszenia. A skoro nas tylko lekko poturbowano, nie obcięto nam niczego maczetą, ani nie użyto noża to musieliśmy odpuścić bo... na przyjazd radiowozu mieliśmy czekać godzinę.

  Więc bardzo proszę zamiast włóczyć się po ulicach i modnych warszawskich knajpach niech posłowie wszelkich seksualnych orientacji zajmą się naszą codziennością, a nie wypisują na modnym twiterku jak ich niecnie sponiewierano.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 246 razy 108

  Oprawca Biedronia....

  Ja pie*dolę ale tekst. Atak na jakąkolwiek osobę z powodu jej odmienności uwazam za naganny i uwazam że takie zachowanie powinny byc surowo karane ale nie przeginajmy.

  Jezeli sprawca oplucia posła to oprawca to jak Januszek nazwie np. straznikow z Oswięcimia???

 • krzak164

  Oceniono 286 razy 88

  "Wieczorem w jednym z lokali, gdzie odbywały się poparadowe wydarzenia,"
  aż boję się myśleć co to za wydarzenia :)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 235 razy 45

  Spoliczkował go, uszczypnął, dał kuksańca? Trudno nazwać pobitym człowieka, który jeszcze ma siłę klepać pierdoły na tłiterku i to zaraz po zajściu.

 • ateus77

  Oceniono 357 razy 29

  Prawica oczywiscie będzie twierdzić, że to geje terroryzują społeczeństwo.

 • polska_baba

  Oceniono 360 razy 22

  Zaraz pewnie będzie komentarz kogoś z PiS-u, że Biedroń sam sobie winien, a ten, co bił, to nie bandyta tylko obrońca wartości.

 • nick4comments

  Oceniono 27 razy 15

  Biedroń to musi chyba być ze stali. Ciągle go atakują, biją, a jemu nigdy nic nie jest. Normalnie Iron Man jakiś. Albo (co bardziej prawdopodobne) ma wrodzoną skłonność do przesady. Nadepnie na jaszczurkę a powie że zaatakował go waran z Komodo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje