W Pyrzycach spłonął budynek socjalny. 53 osoby zostały bez dachu nad głową

15.06.2013 15:53
Strażacy

Strażacy (Fot. Grzegorz Dabrowski/ Agencja Gazeta)

W Pyrzycach w Zachodniopomorskiem spłonął doszczętnie budynek socjalny z siedmioma lokalami. 14 rodzin, łącznie 53 osoby, straciło dach nad głową. Nie było ofiar pożaru.
Wiesz więcej? Poinformuj Alert24 - 605 24 24 24

W mieście powołano zespół kryzysowy, pogorzelcy trafili do internatu jednej z miejscowych szkół. Zorganizowano im pomoc, w tym także psychologa. Niestety, miasto nie posiada żadnych lokali, które mogliby ci ludzie od razu zająć. Przez cały weekend będziemy szukali rozwiązań tego problemu - mówi Marek Olech, burmistrz Pyrzyc, który powołał specjalny sztab kryzysowy.

Przyczyna: zwarcie instalacji

Jak poinformował komendant powiatowy straży pożarnej w Pyrzycach Mirosław Rabiega, w akcji gaszenia pożaru brało udział 14 jednostek straży. - Parterowy budynek spłonął całkowicie, płonął jak pochodnia. Był zbudowany z bardzo łatwo palnych materiałów, w tym drewna. Ściany były pokryte z zewnątrz eternitem, a dach wełną mineralną i papą - powiedział Rabiega.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej - dodał komendant. Sprawdzane będzie także, czy nie doszło do zaprószenia ognia. Na miejsce przybył prokurator, który zapowiedział powołanie biegłego z zakresu pożarnictwa.

Zobacz także
Komentarze (5)
W Pyrzycach spłonął budynek socjalny. 53 osoby zostały bez dachu nad głową
Zaloguj się
 • michalmos

  0

  Mam niezbite wrażenie, że polscy samorządowcy tkwią jak kołki w martwym punkcie jakiegoś wyjątkowego słabego poziomu dbałości o coś, co jest najważniejsze dla wszystkich, a więc bezpieczeństwo miejsc, w których toczy się normalne, codzienne życie każdego z nas. Ci biedniejsi też mają prawo żyć w takich samych, bezpiecznych domach. Grozą wieje pożar w pobliżu najbardziej tragicznego wydarzenia tego typu jakie miało miejsce w naszej nowożytnej historii, a więc pożaru w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że...niewiele brakowało aby ci ludzie podzielili tragiczny los niemal ze sąsiadów. W artykule piszecie, że pogorzelcy trafili do internatu. Dobrze, że rok szkolny i akademicki się kończy, bo inaczej byłoby po prostu tragicznie. No i dobrze, że przeżyli, w odróżnieniu od nieszczęśników z Kamienia Pomorskiego

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 7 razy -5

  menelstwo chce po prostu jakiegoś pałacu, z porno-internetem, ze sklepem z mózgoje.bami w poblizu !!!!!!!1

 • brahmaputra33

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wymyślajcie opowiadań. Warunki mieszkaniowe były trudne /zagęszczenie/, więc wymyślono sposób na ich poprawę!

 • dybko2

  Oceniono 9 razy 5

  Usnął z kiepem snem sprawiedliwego po bełcie,czy źle podłączył prąd z klatki??????

 • savrin

  Oceniono 7 razy 1

  czyli tam gdzie zaczynały zanim zamieszkały w budynku socjalnym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje