Nowicka: "Piechociński przyszedł, rozejrzał się, nic nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie".

Wanda Nowicka

Wanda Nowicka (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie. A przecież świnie to bardzo inteligentne zwierzęta - powiedziała Nowicka w audycji "Sterniczki" w Polskim Radiu, krytykując wypowiedź Janusza Piechocińskiego o Kongresie Kobiet.
Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka ostro skrytykowała wczorajszą wypowiedź Janusza Piechocińskiego. Wicepremier i minister gospodarki stwierdził, że na Kongresie Kobiet dowiedział się jedynie tego, że "każdy facet to świnia". - Chodziło mu wyłącznie o to, żeby dostać się do mediów i być cytowanym. No i się udało. Ja to skomentowałam na swoim Twitterze tak: "Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie". A przecież świnie to bardzo inteligentne zwierzęta - powiedziała Nowicka.


Janusz Piechociński na Facebooku podzielił się swoimi wrażeniami z Kongresu Kobiet

"Powinien być przygotowany na to, co usłyszy"

Małgorzata Sadurska z PiS uważa natomiast, że idąc na Kongres Kobiet, wicepremier powinien być przygotowany na to, że usłyszy wiele niepochlebnych opinii na temat mężczyzn. - Przecież wiedział, do kogo idzie i co o mężczyznach może tam usłyszeć. Ale jak się idzie w gości, to się nie powinno później obsmarowywać gospodarzy. Z Kongresu Kobiet Piechociński wyskoczył jak filip z konopi - powiedziała.

Jolanta Fedak z PSL, która z Kongresem związana jest od początku jego istnienia, stwierdziła, że w tym wypadku wicepremierowi zdecydowanie zabrakło poczucia humoru i dystansu do samego siebie.

- To nie jest prawda, że kobiety biorące udział w Kongresie nie lubią mężczyzn. Ja na przykład bardzo lubię mężczyzn. Zwłaszcza takich, którzy mają poczucie humoru i dystans do samego siebie. W wypadku Piechocińskiego tego zabrakło. Jeżeli gdzieś bywa się rzadko, to czasami można jakąś bzdurę powiedzieć. Myślę, że to nie był dowcip. Ani żaden seksizm. Nazwałabym to pewną nieroztropnością - stwierdziła była minister pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL.

Komentarze (169)
Nowicka: "Piechociński przyszedł, rozejrzał się, nic nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie".
Zaloguj się
 • macborys

  0

  A moze p. Nowicka sie uskromni, kogo ona reprezentuje?

 • prezio2

  0

  To rzeczywiście ważne a ile tam unia chce żeby jej oddać pieniędzy za niegospodarność tuska i psl ?

 • leszekzgd

  0

  A kim ta pani jest i kogo reprezentuje - przecież Palikot ją z swojej partii usunął.

 • bezrobotny55

  0

  P. Nowicka o pokongresowej wypowiedzi Piechocińskiego -"facet-świnia" _ poszła jeszcze dalej, <Piechociński przyszedł, rozejrzał się, nic nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie> ???
  Jakoś nikt nie zareagował na tę wypowiedź feministki, która jeszcze niżej stawia facetów, w relacji do inteligentnych świnek.. Skoro wg tej blondynki, zrównanie facetów ze świniami - jest tak krzywdzące dla świnek, to dlaczego weszła swego czasu, dla kariery, do ruchu pewnego posła, faceta? Może te panie po menopauzie chcą sprowokować facetów po andropauzie -do zwołania Kongresu Mężczyzn Polskich? Może tam niektórzy z nich będą opowiadać, co teraz sądzą o tych babciach, sztucznych blondynkach?
  W całej tej kongresowej awanturce, najmądrzej wg, mnie wypowiedziała się Pani Jakubowska.

 • piesion

  0

  Świnia , mimo że inteligentna,służy jedynie do jedzenia , mam nadzieję , że pan Piechocinski nie jest świniĄ

 • grzechotnik59

  0

  Wpuść chłopa do biura to atrament wypije.

 • siqora

  0

  Program może i dobry, ale sama nazwa Kongres Kobiet już stawia was na miejscu przegranych, bo okazuje się że nie jest dla wszystkich, a tylko dla jednej płci. A co na to mężczyźni ? Wiadomo - wkurzeni. Tak samo bym zareagowała na Kongres Mężczyzn, bo sama nazwa wskazuje - tylko my - oni nie / one nie. Ograniczenia wywołują niechęć i wcale się nie dziwię, bo jak walczyć to o wszystkich, a nie wybraną płeć. Jestem kobietą, ale nie popieram wybiórczości, albo wszyscy albo nikt. Kobietom wystarczy inteligencji, żeby sprostać wyzwaniom stawianym przez mężczyzn, więc przestańcie się ograniczać przez nazwę i osoby w grupie wg jednej płci.
  W programie macie oboje - dzieci, osoby niepełnosprawne czy równy udział w opiece nad dziećmi obojga rodziców itp. - czyli mężczyzna i kobieta równe sobie osoby.
  Walka nie polega na przekrzykiwaniu się i wytykaniu sobie błędów czy stereotypów, a dążeniu do zwycięstwa przez plany, które można zrealizować wspólnie. Potrzeba tylko chęci i rozmów, a nie przepychanek typu "bo ja"... Jak się nic nie zmieni to "nic nie zmienicie", taka jest prawda.

 • totapis500

  0

  Czy po buraku zwyczajnym z PSL-u można się czegoś więcej spodziewać.

 • jackie53

  Oceniono 2 razy 2

  Mimo że Piechociński nie jest bohaterem mojego romansu w pełni go popieram. Po tym - co we fragmentach usłyszałem z wypowiedzi pań na kongresie i w kuluarach JEDNOZNACZNIE wynikało że "mężczyźni to świnie" - oczywiście stosując skrót myślowy i kolokwializm, bo ISTOTNIE takie sformułowanie nie padło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje