Nowicka: "Piechociński przyszedł, rozejrzał się, nic nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie".

15.06.2013 12:35
Wanda Nowicka

Wanda Nowicka (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie. A przecież świnie to bardzo inteligentne zwierzęta - powiedziała Nowicka w audycji "Sterniczki" w Polskim Radiu, krytykując wypowiedź Janusza Piechocińskiego o Kongresie Kobiet.
Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka ostro skrytykowała wczorajszą wypowiedź Janusza Piechocińskiego. Wicepremier i minister gospodarki stwierdził, że na Kongresie Kobiet dowiedział się jedynie tego, że "każdy facet to świnia". - Chodziło mu wyłącznie o to, żeby dostać się do mediów i być cytowanym. No i się udało. Ja to skomentowałam na swoim Twitterze tak: "Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie". A przecież świnie to bardzo inteligentne zwierzęta - powiedziała Nowicka.


Janusz Piechociński na Facebooku podzielił się swoimi wrażeniami z Kongresu Kobiet

"Powinien być przygotowany na to, co usłyszy"

Małgorzata Sadurska z PiS uważa natomiast, że idąc na Kongres Kobiet, wicepremier powinien być przygotowany na to, że usłyszy wiele niepochlebnych opinii na temat mężczyzn. - Przecież wiedział, do kogo idzie i co o mężczyznach może tam usłyszeć. Ale jak się idzie w gości, to się nie powinno później obsmarowywać gospodarzy. Z Kongresu Kobiet Piechociński wyskoczył jak filip z konopi - powiedziała.

Jolanta Fedak z PSL, która z Kongresem związana jest od początku jego istnienia, stwierdziła, że w tym wypadku wicepremierowi zdecydowanie zabrakło poczucia humoru i dystansu do samego siebie.

- To nie jest prawda, że kobiety biorące udział w Kongresie nie lubią mężczyzn. Ja na przykład bardzo lubię mężczyzn. Zwłaszcza takich, którzy mają poczucie humoru i dystans do samego siebie. W wypadku Piechocińskiego tego zabrakło. Jeżeli gdzieś bywa się rzadko, to czasami można jakąś bzdurę powiedzieć. Myślę, że to nie był dowcip. Ani żaden seksizm. Nazwałabym to pewną nieroztropnością - stwierdziła była minister pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL.

Zobacz także
Komentarze (169)
Zaloguj się
 • takisobiestatystyk

  Oceniono 172 razy 152

  - każdy facet to świnia
  - każda baba to ku.wa
  - każdy Żyd to oszust
  - każdy cygan to złodziej
  - każdy Polak to antysemita
  - każdy Rusek to pijak
  - każdy Ukrainiec to rezun
  - każdy Murzyn ma "długiego" itd.itp.

  Każdy, każda, każde - wystrzegajmy się jak ognia w swoich wypowiedziach takich słów jak "każdy", "zawsze",
  "nikt", "nigdy" itd. bo są to słowa typowe dla nosicieli takich czy innych stereotypów, nie mających najczęściej żadnego odniesienia do rzeczywistości. Ja przynajmniej - jeżeli słyszę, że ktoś rozpoczyna wypowiedź od któregoś z tych słów - z mety się najeżam i podchodzę do takiej wypowiedzi z dużym dystansem.

 • jerjar

  Oceniono 130 razy 112

  Pawlak fizycznie sprawiał wrażenie zagubionego w czasie i przestrzeni, ale zagubiony nie był. Piechociński natomiast wydaje się bystry, ale w istocie nic nie znaczy. Prawdopodobnie będzie to ostatni wicepremier z PSL. Nie mam mu za złe tej roli karawaniarza, bo stronnictwu już dawno należy się sejmowy aut.

 • zwid

  Oceniono 74 razy 46

  Nowicka - "Przyszedł, rozejrzał się, niczego chłop nie zrozumiał. I jeszcze obraził świnie"
  Obraził świnie, bo do nich przyrównał mężczyzn?!
  Ktoś uważa, że wypowiedź Nowickiej jest lepsza od wypowiedzi Piechocinskiego?? Dla mnie, to ona rozumie o wiele mniej. Nawet mniej od niego.

 • szczurzec1

  Oceniono 186 razy 40

  Hahaha, "niezależna marszałek" (czytaj pazerna na kasę osoba - nie ma co obrażać suk) będzie wystawiać moralne oceny :DDDDDD
  "wicepremierowi zdecydowanie zabrakło poczucia humoru i dystansu do samego siebie" - no nie to co uczestniczkom - tam po prostu humor i dystans widać wszędzie :DDD

 • eman_man

  Oceniono 65 razy 39

  Słyszałem na mieście co ludzie mówią i z tego wynika, że "PSL to same wsioki" to bardzo elegancka opinia o PSLu na mieście.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 119 razy 37

  Kwasniewska dostrzegla radykalizm i faszyzm kobietonow, i zawczasu wystapila z kongresu.

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 165 razy 35

  Jedynym błędem Piechocińskiego było że w ogóle poszedł na ten cały Kongres Kobiet.

  Z feministkami nie należy dyskutować, bo to jak mówienie do ściany. Należy je ignorować.

  Co zresztą 90% społeczeństwa czyni :)))

 • mexi123

  Oceniono 44 razy 34

  Piechociński niepotrzebnie pakował się w prezesurę, on jest fachowcem od infrastruktury i powinien tym tematem się zająć (nawet niekoniecznie jako minister), zamiast "bywać na salonach".

 • jkredman

  Oceniono 60 razy 24

  kto dofinansował i w jakiej kwocie Kongres Kobiet Polskich,

  jaka instytucja publiczna dofinansowała Kongres Kobiet Polskich w ubiegłym roku kwotą 348.110,96 zł, jakie osoby prawne [państwowe] przekazały dotacje na sumę 12 tys zł., ile mieści się w kwocie 326.282,23 zł należności otrzymanych od państwa za realizację jakiś nikomu niepotrzebnych analiz i opracowań,

  dlaczego w sprawozdaniu finansowym Kongresu za rok obroty 2012 składanym Ministrowi Finansów nie ma nic na temat jak ta dotacja została spożytkowana [na co poszły pieniądze],

  składki członkiń to tylko 3% środków jakimi dysponuje i wydaje Kongres Kobiet Polskich,
  dlaczego składki uczestniczek to tylko 3% środków na działalność

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje