Burmistrz Ursynowa: Limit podpisów potrzebnych do referendum w stolicy jest już przekroczony

- Limit podpisów potrzebnych do przeprowadzenia referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz został przekroczony - powiedział w RMF FM Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Zdradził też, że ?jest możliwość pojawienia się wspólnego kandydata opozycji w wyborach w Warszawie?. - Zjednoczyć się mogą SLD i PiS. Przyglądam się temu życzliwie - dodał.
Piotr Guział zapewnił, że limit podpisów niezbędnych do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy został już przekroczony. - To są podpisy niezweryfikowane, a życie pokazuje, że ludzie podpisując w biegu, czasem popełniają błędy. Zatem trzeba zebrać istotnie więcej podpisów - chcemy co najmniej 200 tysięcy - podkreślił.

Sierpniowe referendum? Faul na demokracji

Guział zaznaczył, że bardzo istotna jest data przeprowadzenia referendum. Obawia się jednak, że wyznaczone zostanie na sierpień. - To będzie oczywiście faul na demokracji. To będzie bardzo źle dla referendum, dla całej idei obywatelskości, wtedy mieszkańcy są często na wakacjach - powiedział.

Podkreślił przy tym, że wierzy w uczciwość komisarza wyborczego, który decyduje o dacie referendum. - Przecież jest niezależnym sędzią i nie sądzę, żeby chciał robić referendum w sierpniu - stwierdził. Dodał też, że przygotowanie referendum w tak dużym mieście jak Warszawa wymaga czasu.

Będzie wspólny kandydat?

Piotr Guział nie chciał rozmawiać o konkretnych nazwiskach, jakie mogą pojawić się w przypadku wyborów nowego prezydenta Warszawy. - Myślę, że są pokusy wśród partii politycznych, żeby poszukać wspólnego kandydata po to, żeby zwiększyć swoje szanse w wyborach parlamentarnych - powiedział.

- Ja się temu przyglądam życzliwie, bo uważam, że prezydent z jednej formacji politycznej jest szkodliwy dla miasta. Powinien to być ktoś, kto łączy, a nie dzieli, ktoś formatu profesora Majchrowskiego czy prezydenta Dutkiewicza - podsumował.

Więcej na stronie RMF FM

Więcej o:
Komentarze (31)
Burmistrz Ursynowa: Limit podpisów potrzebnych do referendum w stolicy jest już przekroczony
Zaloguj się
 • jkal

  0

  Hanka z Łodzi tyz POszła drogą bufetowej!
  www.referendumwlodzi.eu/

 • and-j1

  0

  Guzioł jak referendum nic nie da to ty powinieneś odpowiadać za wydane pieniądze podatnika. PiS zresztą jest specjalistą od wydawania nie swoich pieniędzy.

 • jan.58

  Oceniono 1 raz 1

  Najważniejszy podpis złożył Kaczyński !

  arturprosty.blogspot.com/2013/06/zatroskany-kaczynski.html

 • giezeta35

  Oceniono 1 raz 1

  "- Ja się temu przyglądam życzliwie, bo uważam, że prezydent z jednej formacji politycznej jest szkodliwy dla miasta. Powinien to być ktoś, kto łączy, a nie dzieli, ktoś formatu profesora Majchrowskiego czy prezydenta Dutkiewicza - podsumował." powiedział Piotra Guział.
  No nie daj Boże żeby jak Majchrowski - były PZPR-owiec z etykietką "niezależnego". Wypełnił magistrat kolesiostwem i spolegliwymi i dorobił się na miejskiej kieszeni.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Może być jeden ale jak Światowid o czterch twarzach i poglądach dla każdego coś miłego. Ja i tak na niego nie dam kreski. B.Klimkiewicz.

 • praw-dzic

  Oceniono 3 razy 1

  JAK PATRZĘ NA TEGO BŁAZNA TO MNIE SZLAK TRAFIA . TE JEGO ARGUMENTY TO STEK KRETYNIZMU POMIESZANEGO Z PARANOJĄ . PAMIĘTAM POPRZEDNICH PREZYDENTÓW NIKT NIC NIE ZROBIŁ . WALC COŚ JEDNAK ZROBIŁA. JESTEM WARSZAWIAKEM OD XVIII W. TEN PRYMITYWNY GUZIOŁ MIAŁBY BYĆ PREZYDENTEM ŚMIECHU WARTE. ON NADAJE SIĘ MOŻE NA SOŁTYSA

 • grastep002

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Piotrze GUZIAŁ - miernotą i podłym człowieczkiem Pan jest. Po "trupach" do władzy". . . . .oto Pana dewiza! Proszę przekazać opinii publicznej, co Pan jako WIELKI BURMISTRZ, zrobil pozytywnego dla podległej Mu dzielnicy. Samo pojawienie sie Pana i wygłaszane przez Pana zdania nasączone jadem i nienawiścia do obecnego prezydenta Warszawy,dyskwalifikują Pana jako człowieka. WSTYD!
  Jest Pan wręcz obrzydliwym OSOBNIKIEM!

 • tp70

  Oceniono 6 razy 2

  Piotr Guział wyp.... najemniku PISowski i hochsztaplerze polityczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX