Będzie można zagrać w Lotto przez internet? Posłowie decydują

14.06.2013 19:42
Lotto

Lotto (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Wykorzystanie internetu do typowania, wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych przewiduje projekt noweli ustawy o grach hazardowych, który trafił do Sejmu. Prace nad projektem objęte są tarczą antykorupcyjną.
Projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych został opracowany w sejmowej komisji sportu i turystyki. W czwartek komisja przegłosowała skierowanie projektu do laski marszałkowskiej (16 głosów za, 9 przeciw). Dotyczy przede wszystkim umożliwienia wykorzystania internetu do typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, a także wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych.

"Skorzystają młodzi ludzie"

- W skrócie mówiąc, chodzi o Lotto - powiedział szef komisji Ireneusz Raś (PO). Jak tłumaczył, kiedy zmiana wejdzie w życie, grać będzie można nie tylko - jak teraz - w tradycyjnych kolekturach, ale też w sieci, z czego - jak ocenił - skorzystają m.in. młodzi ludzie, unikając kolejek w kolekturach, które ustawiają się podczas kumulacji.

Komisja proponuje jako termin wejścia w życie ustawy datę 1 stycznia 2014 r., m.in. ze względu na konieczność uzgodnień notyfikacyjnych w Komisji Europejskiej.

Raś poinformował, że cały tok prac jest objęty tarczą antykorupcyjną, o którą wnioskował za pośrednictwem marszałek Sejmu Ewy Kopacz. - Materia jest wrażliwa. Nie chciałem żadnych "wrzutek" ani wątpliwości, że ktoś realizuje czyjeś interesy - argumentował szef komisji.

"Tarcza antykorupcyjna"

Działania podejmowane w ramach "tarczy antykorupcyjnej" koordynuje KPRM. W realizację tego programu, obok właściwych resortów, zaangażowane są służby specjalne: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Raś pytany, kiedy projekt trafi pod obrady Sejmu, odpowiedział: "Teraz już wszystko jest w rękach pani marszałek". Lotto (do 1975 r. Toto-Lotek, do 2009 Duży Lotek) to najstarsza, a zarazem najpopularniejsza w Polsce gra liczbowa organizowana przez Totalizator Sportowy. Pierwsze losowanie odbyło się w 1957 r. Polega na typowaniu wyników losowania 6 liczb z zakresu od 1 do 49. Gra potocznie nazywana jest Toto-Lotkiem, ze względu na przyzwyczajenie starszych graczy do pierwszej nazwy loterii. Rekordowa kumulacja w Lotto wyniosła 56 mln zł (wrzesień 2011 r.) Fortuną podzielili się dwaj zwycięzcy.

Komentarze (40)
Będzie można zagrać w Lotto przez internet? Posłowie decydują
Zaloguj się
 • system12.pl

  Oceniono 1 raz 1

  U nas w serwisie www.system12.pl już od dawna można grać w Lotto przez Internet.. Są też gry grupowe, które cieszą się dużą popularnością :)

 • jot.24

  0

  Przecież w lotto można grać już od dawna przez internet www.prosperityforsale.com

 • rysiyk

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejki gdzie? Już od dawna nie widziałem kolejki przed kolekturą. Od czasu jak zaczęły się przekręty przestałem grać tak jak i większość znajomych.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Bym tak usilnie nie lobował za hazardem, bo to ogomna skal nieszczęść. To najlepsze dla mafii.B.Klimkiewicz.

 • stafarda

  0

  Na rzecz gry w lotto w sieci lobbuje samo Lotto. Bo pan prezes zorientował się po 2 latach że w sieci jest portal na którym można grać w polskie lotto (i to on zgarnia prowizje a nie lotto) jak i wszystkie inne loterie zagraniczne.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 2 razy 2

  "Kolejek w czasie kumulacji".

  Dobre. Widział ktoś te kolejki? Opłata za gry LOTTO jest tak wysoka, że firma na gwałt szuka innych metod, aby wyciągnąć forsę, którą przed podwyżką uzyskiwała. Dlatego liczą, że system internetowy im pomoże.

 • spiwor

  Oceniono 5 razy -1

  Jestem przeciw. To jest hazard. A gra przez internet to ułatwianie ludziom dostęp do hazardu.

  Niektórym nie chce się pójść do kolektury i przez to zaoszczędzają trochę pieniędzy,

  Sam gram za 30 zł miesięcznie ale jak będzie dostęp przez internet obawiam się, że utopię więcej pieniędzy.

 • muzzyczny

  Oceniono 3 razy 3

  Lotto to oszustwo

  Za uchwalanymi przez Sejm ustawami nie stoją Politycy, ale firmy, którym owa ustawa ma być na rękę. W przypadku afery hazardowej był to Totalizator Sportowy

  Multi Multi to oszustwo jak i Duży Lotek. Komputer po zamknięciu dostępu analizuje wedle programu amerykańskiej firmy G-Tech najkorzystniejsze pod względem finansowym dla Totalizatora rozwiązanie przy zachowaniu parametrów takich jak losowość ,ciąg liczb etc. Przyjęte rozwiązanie dla multi multi to 30% na wypłaty w dużym lotku jest inaczej ponieważ regulamin gry zatwierdzony przez MF daje 50% na wypłaty dla grających a 50% trafia do Totalizatora chociaż tak długo jak się da robi kumulację,
  W Muli Multi można teoretycznie wygrać nieograniczoną ilość pieniędzy w praktyce program ustawiony jest na wypłatę 30% wpływów z wygranych .
  Samo losowanie to już tylko technika

  O sprawie wiedziało przynajmniej 3 oficerów CBŚ i v-ce szef CBŚ

  Te maszyny sprawdzał już w USA doktor Derwiszyński z Wojskowej Akademi Technicznej, który zajmuje się min probabilistyką czyli nauką o rachunku prawdopodobieństwa. Wszystko jest ok. Wszystko rozbija się o to ,że gra stworzona notabene przez jednego z Polaków ,który w latach 70 wyemigrował do USA jest po prosu genialna. Daje nieograniczone możliwości generowania “dowolnych układów” przy założeniu celu jakim jest 30% wypłat i zachowaniu parametrów rachunku prawdopodobieństwa.
  może kiedyś napisze więcej ale nawet ludzie z CBS choć mieli wszystko pokazane jak na dłoni i kto z kim tak byli za słabi ponieważ kto inny pociąga za sznurki.
  Jedyne rozwiązanie to wyciąganie ręczne przez “sierotkę” kulek ale wtedy Muli multi musiałby zniknąć nie tylko u nas ale w 80 krajach świata, a w dużego lotka byłoby kilka szóstek co losowanie

 • heniooo87

  0

  Woooooooooow! Ale bajery!

  A teraz przepraszam, ale wracam do mojego pokerka online.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje