Będzie można zagrać w Lotto przez internet? Posłowie decydują

14.06.2013 19:42
Lotto

Lotto (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Wykorzystanie internetu do typowania, wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych przewiduje projekt noweli ustawy o grach hazardowych, który trafił do Sejmu. Prace nad projektem objęte są tarczą antykorupcyjną.
Projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych został opracowany w sejmowej komisji sportu i turystyki. W czwartek komisja przegłosowała skierowanie projektu do laski marszałkowskiej (16 głosów za, 9 przeciw). Dotyczy przede wszystkim umożliwienia wykorzystania internetu do typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, a także wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych.

"Skorzystają młodzi ludzie"

- W skrócie mówiąc, chodzi o Lotto - powiedział szef komisji Ireneusz Raś (PO). Jak tłumaczył, kiedy zmiana wejdzie w życie, grać będzie można nie tylko - jak teraz - w tradycyjnych kolekturach, ale też w sieci, z czego - jak ocenił - skorzystają m.in. młodzi ludzie, unikając kolejek w kolekturach, które ustawiają się podczas kumulacji.

Komisja proponuje jako termin wejścia w życie ustawy datę 1 stycznia 2014 r., m.in. ze względu na konieczność uzgodnień notyfikacyjnych w Komisji Europejskiej.

Raś poinformował, że cały tok prac jest objęty tarczą antykorupcyjną, o którą wnioskował za pośrednictwem marszałek Sejmu Ewy Kopacz. - Materia jest wrażliwa. Nie chciałem żadnych "wrzutek" ani wątpliwości, że ktoś realizuje czyjeś interesy - argumentował szef komisji.

"Tarcza antykorupcyjna"

Działania podejmowane w ramach "tarczy antykorupcyjnej" koordynuje KPRM. W realizację tego programu, obok właściwych resortów, zaangażowane są służby specjalne: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Raś pytany, kiedy projekt trafi pod obrady Sejmu, odpowiedział: "Teraz już wszystko jest w rękach pani marszałek". Lotto (do 1975 r. Toto-Lotek, do 2009 Duży Lotek) to najstarsza, a zarazem najpopularniejsza w Polsce gra liczbowa organizowana przez Totalizator Sportowy. Pierwsze losowanie odbyło się w 1957 r. Polega na typowaniu wyników losowania 6 liczb z zakresu od 1 do 49. Gra potocznie nazywana jest Toto-Lotkiem, ze względu na przyzwyczajenie starszych graczy do pierwszej nazwy loterii. Rekordowa kumulacja w Lotto wyniosła 56 mln zł (wrzesień 2011 r.) Fortuną podzielili się dwaj zwycięzcy.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • regruw

  Oceniono 55 razy 41

  "skorzystają m.in. młodzi ludzie"
  Hahaha, a to dobre. Ciekawe jakie to korzyści płyną z grania w grę, gdzie zwrot jest na poziomie poniżej 50%...

 • cucurucu

  Oceniono 48 razy 40

  W Irlandii ten system dziala od kilku lat a u nas rewolucja. Widocznie daleko nam do zielonej wyspy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 44 razy 26

  Po cyrku z aferą hazardową Donek oprócz walki z brakiem wpływów podatkowych z hazardu ogłosił tez walkę z hazardem jako nałogiem dręczącym obywateli...

  ... a teraz doopska z domu nawet nie bedziesz musiał ruszyć by zrobić zakład.

  No ale hazard z którego Vincent dostaje dolę to nie hazard...

 • andru_lub

  Oceniono 34 razy 18

  Panie drogi, to sejm już takimi rzeczami się zajmuje... Nic dziwnego, że ten kraj nie wiadomo dokąd zdąża, skoro ta banda kilkuset nierobów głosuje już nawet nad tym, czy w lotka będzie można grać w necie, czy nie...
  A na gospodarkę już im czasu brakuje :(

 • perora_agresji

  Oceniono 16 razy 16

  W cywilizowanych krajach taka opcja istnieje już od dawna :)

 • jerjar

  Oceniono 24 razy 14

  Wiem, narażam się i być może za chwilę do drzwi kolbami załomocą, ale ta "tarcza antykorupcyjna" brzmi pompatycznie i komicznie. Urzędowo-narodowe napuszenie.

 • drac

  Oceniono 11 razy 11

  No tak w pokera online nie można w Polsce pograć bo to nielegalny hazard..a totolotek to rozumiem dyscyplina sportowa która wymaga analitycznego myślenia :)

 • judaszowy

  Oceniono 15 razy 11

  w końcuuuuuuuuuuuuuuuu!
  ja chętnie zagram

 • leszek-pocieszek

  Oceniono 16 razy 8

  Oczywiście rycho i zdzicho na cmentarzu już ustalili szczegóły zapewne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje