Ogromne kolejki do kontroli na Okęciu. Godzina czekania

14.06.2013 14:00
Gigantyczna kolejka do kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina pod koniec lutego

Gigantyczna kolejka do kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina pod koniec lutego (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

W ogromnych kolejkach do kontroli bezpieczeństwa muszą stać podróżni startujący z lotniska Okęcie. Czeka się w nich aż godzinę. Przedstawiciele lotniska proszą, żeby przyjeżdżać wcześniej.
Hala odlotów wypełniona jest tłumem podróżnych. - To jakaś masakra. Nigdy nie stałem w tak długiej kolejce. Boję się, że spóźnię się na samolot - skarży się nam jeden z podróżnych. Jak przyznał rzecznik lotniska Przemysław Przybylski, w kolejce do kontroli bezpieczeństwa trzeba spędzić aż godzinę. Radzi, żeby na lotnisko przyjeżdżać dziś wcześniej.

Według rzecznika jest kilka powodów tych kłopotów. - Po pierwsze, mamy szczyt sezonu. Piątek jest jednym z bardziej obłożonych dni w tygodni. Jest sporo lotów biznesowych, a jednocześnie wiele osób wylatuje na wakacje. Dodatkowo wciąż obsługujemy tu dwie tanie linie, które przeniosły się z Modlina w grudniu, a wcześniej zamknęliśmy do przebudowy część terminalu. Muszę jednak przyznać, że przy tym wszystkim nie radzi sobie firma Konsalnet, która od niedawna wykonuje kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Będziemy wyciągać konsekwencje wobec nich. Dziś pomagać musi im nasza Służba Ochrony Lotniska - mówi Przemysław Przybylski. Przyznaje, że na 9 punktów kontroli czynnych jest tylko 6. - Nie mamy więcej ludzi - dodaje rzecznik.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 102 razy 86

  Nie bądźcie natrętni! Natrętny pasażer. O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową odlatywał, i każdy z rodziców chciałby wejść to jaki był by tłok sami widzicie, i nie mówcie, że nie macie synka, bo w każdej chwili mieć możecie! (Sprawdzić czy nie ksiądz).

 • jamesonwhiskey

  Oceniono 63 razy 63

  w tym kraju nikt z niczym nie moze sobie poradzic
  amatorka
  skoro brakuje ludzi , to moze by jakichs zatrudnic ?

 • seboc

  Oceniono 71 razy 55

  Powód jest zawsze jeden:
  na kilkadziesiąt dostępnych, 3 bramki otwarte.

  Dziadostwo i tyle. Do tego kible brudne i śmierdzące.

 • pis_to_pic

  Oceniono 40 razy 38

  Jak nie było sezonu też były kolejki, jak byli buracy ze straży granicznej też były kolejki, jak była etiuda to i tam były kolejki, jak był stary terminal też były kolejki. Ale za to mamy największe ceny w strefie oczekiwania na lot (tylko dzieki temu, że stawki najmu są zabójcze).

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 55 razy 37

  .
  Na 9 bramek otwartych jest 6.
  Bo nie mamy ludzi.
  .
  Skoro nie ma ludzi wyslac bramki na zlom. Tylko zajmuja miejsce !
  .
  Taki jest Chopin i ich LOT. Prowizorka i debilizm.
  .
  We Frankfurcie w piatki otwarte sa wszystkie dostepne. Bylem ostatnio w Istambule na Gokcen. Otwarte wszystkie. Na Stansted podobnie, w OSL rowniez.
  .
  Co te polskie czeresniaki potrafia ?
  A przypadkiem odprawili rudego do Sopotu ?
  Czy ten terrorysta wsiada bez kontroli ?
  .

 • gggtttiii

  Oceniono 27 razy 17

  Czysto jest. A w bistro za głupie 150 zł zjadłem lunch( zupa i lekkie drugie danie)
  Polecam

 • sselrats

  Oceniono 13 razy 13

  Przyjezdzajcie wczesniej na lotniskoo to kolejki beda jescze dluzsze.

 • karoldep

  Oceniono 6 razy 6

  Może i sol też robił kolejki. Ale otwieraliśmy 9 nitek. A niezbyt duża przepustowość wynikała z dobrej kontroli. Co potwierdzone było na przykład ostatnim audytem unijnym. Jedna z najlepszych kontroli w europie.
  Teraz jest Konsalnet. Żenada.

 • karoldep

  Oceniono 4 razy 4

  media.wp.pl/kat,1022947,wid,15723525,wiadomosc.html?ticaid=110c48

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje