Ogromne kolejki do kontroli na Okęciu. Godzina czekania

Gigantyczna kolejka do kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina pod koniec lutego

Gigantyczna kolejka do kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina pod koniec lutego (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

W ogromnych kolejkach do kontroli bezpieczeństwa muszą stać podróżni startujący z lotniska Okęcie. Czeka się w nich aż godzinę. Przedstawiciele lotniska proszą, żeby przyjeżdżać wcześniej.
Hala odlotów wypełniona jest tłumem podróżnych. - To jakaś masakra. Nigdy nie stałem w tak długiej kolejce. Boję się, że spóźnię się na samolot - skarży się nam jeden z podróżnych. Jak przyznał rzecznik lotniska Przemysław Przybylski, w kolejce do kontroli bezpieczeństwa trzeba spędzić aż godzinę. Radzi, żeby na lotnisko przyjeżdżać dziś wcześniej.

Według rzecznika jest kilka powodów tych kłopotów. - Po pierwsze, mamy szczyt sezonu. Piątek jest jednym z bardziej obłożonych dni w tygodni. Jest sporo lotów biznesowych, a jednocześnie wiele osób wylatuje na wakacje. Dodatkowo wciąż obsługujemy tu dwie tanie linie, które przeniosły się z Modlina w grudniu, a wcześniej zamknęliśmy do przebudowy część terminalu. Muszę jednak przyznać, że przy tym wszystkim nie radzi sobie firma Konsalnet, która od niedawna wykonuje kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Będziemy wyciągać konsekwencje wobec nich. Dziś pomagać musi im nasza Służba Ochrony Lotniska - mówi Przemysław Przybylski. Przyznaje, że na 9 punktów kontroli czynnych jest tylko 6. - Nie mamy więcej ludzi - dodaje rzecznik.

Zobacz także
 • Lotnisko Chopina w Warszawie Rekordowy maj na Lotnisku Chopina. Dzięki tanim liniom
 • Samolot linii Wizz Air Wizz Air na Lotnisku Chopina dłużej. Aż do października
 • Infokiosk w terminalu na Lotnisku Chopina, z którego można pobrać login i hasło do bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu Internet na Lotnisku Chopina za darmo, ale limitowany
Komentarze (39)
Ogromne kolejki do kontroli na Okęciu. Godzina czekania
Zaloguj się
 • tomaszbk

  Oceniono 1 raz 1

  Zapraszamy do WROCŁAWIA tu kolejek niema,Kontrole bezpieczeństwa przeprowadza SOL jak trzeba otwierają 3,4,5 a nawet 6 ciągów i pasażerowie są zadowoleni.
  A Okęcie poszło na taniość chciało konkurować z Modlinem wynajeło ubecką firme ochrony do kontroli to ma.
  Tanie mięso to psy jedzą.

 • phugoid

  Oceniono 1 raz 1

  u mnie w robocie jest to samo, roboty na 10 a musi ja robic 3... wiadomo, kapitalizm, a w kapitalizmie oszczedza sie na kosztach zatrudnienia... zalosna wolska a pozniej bezrobocie jest.

 • kazole

  Oceniono 1 raz 1

  Objaw chorego państwa.
  Aby być takim kontrolerem od "kontroli osobistej" trzeba zdać odpowiedni rygorystyczny egzamin na "screenera". Lotnisko nie chce płacić za szkolenie pracowników ochrony i podnajduje jakieś firmy które płacą pracownikom grosze. To też nie ma chętnych do pracy za parę zł. Do tego Urząd Lotnictwa Cywilnego co chwilę kontroluje te firmy podsyłając "przebierańców" z ukrytymi elementami niebezpiecznymi takimi jak scyzoryk, szpilka do włosów, krem Nivea z czymś metalowym w wyniku czego firma i kontrolerzy obrywają kary itp. Ci screenerzy to też ludzie, też chcą spokoju i po kilku godzinach pracy w takim tłumie jaki jest przed bramką kontrolna to mają wszystkiego dosyć. Lepiej pilnować budowy lak być ochraniarzem na lotnisku.

 • plumgazeta

  0

  Był gość.
  Dobrze, że całkiem nie zamknęli.

 • amberowy

  Oceniono 1 raz 1

  ba to tak po polsku ...... wracając od wielkiego brata przechodziłem kontrolę na lotnisku JFK w Nowym Jorku i przy potwornym tłoku zajęło to 25 min . a nasze kochane lotnisko jest mniejsze od jednego poziomu parkingu na JFK wiec może szanowne szefostwo naszego portu lotniczego (cokolwiek to znaczy) zamiast na urlop pojedzie na 2 tygodnie na darmowe staże na JFK (to jest ostatnio modne :-) ) i się czegoś nauczy

 • dublet

  0

  Luuudzie! Brakuje was na lotnisku! Sam przeczytałem, że "brakuje ludzi"! Więc ruszmy na lotnisko, żeby pomóc!

 • adam.2x

  0

  A po zdradzie Snowdena kolejki będą jeszcze dłuższe bo NSA ma mniejsze możliwosci sledzenia terrorystów nim dojadą na lotnisko. Wszystko ma swoją cenę.

 • sselrats

  Oceniono 13 razy 13

  Przyjezdzajcie wczesniej na lotniskoo to kolejki beda jescze dluzsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje