Kaczyński za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz. Podpisał się pod wnioskiem o referendum

Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o odwołanie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz

Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o odwołanie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Mamy do czynienia z drastycznym obrazem ludzi, którzy nie dojrzeli, by rządzić - mówił Jarosław Kaczyński o ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz na pl. Trzech Krzyży podczas konferencji, którą rozpoczął od złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent stolicy.
- Poziom bałaganu i zadłużenia jest nie do zniesienia. Warszawa jest miastem o ogromnych możliwościach, które nie są wykorzystywane - mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej na pl. Trzech Krzyży, podczas której podpisał się pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Mamy do czynienia z drastycznym obrazem ludzi, którzy nie dojrzeli, by rządzić i nawet tego nie rozumieją. W dzisiejszej sytuacji gospodarczej wydawać 300 mln zł na nagrody dla miejskich urzędników? Należałoby się wstydzić.

Prezes PiS twierdził, że pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz zadłużenie miasta wzrosło o 115 proc. Może to być prawda pod względem kwoty długu, jednak w skali procentowej poziom zadłużenia spada. Warszawa jest jednym z najmniej zadłużonych miast w Polsce.

Jarosław Kaczyński w swoim stylu sugerował, że nieudolność ekipy Hanny Gronkiewicz-Waltz może być pozorowana i tak naprawdę jest próbą legalizacji jakichś interesów. Jakich? Nie powiedział.

Na konferencji towarzyszył mu prezes warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński, który przekonywał, że Hannę Gronkiewicz-Waltz należy odwołać choćby ze względu na ostatnią "falę skandali", do których zaliczył m.in. wydanie 650 tys. zł na analizy związane z przetargiem śmieciowym, który mimo to został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Mariusz Kamiński zapowiedział, że do końca miesiąca PiS dostarczy "kilkadziesiąt tysięcy" podpisów pod wnioskiem o referendum.

Zobacz także
 • Podtopiona Trasa AK Nowy pomysł PiS: rozliczą Gronkiewicz-Waltz z burz
 • Ostatnio panuje ożywienie na profilu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wczoraj pojawiło się tam zdjęcie prezydent w łodzi z podpisem: 'Sprawdzam stan wałów przeciwpowodziowych' Gronkiewicz-Waltz i jej urzędnicy tłumaczą się na Facebooku
 • Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz Już 100 tys. podpisów przeciw Hannie Gronkiewicz-Waltz
Komentarze (92)
Kaczyński za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz. Podpisał się pod wnioskiem o referendum
Zaloguj się
 • s3g

  0

  Ale niezłe zdjęcie pod tytułem 'zastanówka' ... monż stanu po prostu. Nim zoży podpis przeczyta, a nuż nie warto odwoływać HGW... w sumie w ogóle akscept dla działania, bo mógł ktoś podrzucić hasła poparcia dla marszu równości, albo kongresu kobiet....

 • praw-dzic

  Oceniono 1 raz 1

  ten cudak brat najgorszego prezydenta Warszawy ,prezydenta Polski ,sam najgorszy premier ale krytyk
  obecnych czasów pierwszy bolszewicki paranoik.

 • aa_6

  0

  Kłamczyński mnie nie rozczarował swoim wystąpieniem i podpisem. Tak trzymać! Zapomniał tylko dodać, jak wielkim prezydentem W-wy i Polski był jego brat Lech. Jego nieruchoma twarz, podobnie jak nieruchoma twarz politycznego Frankensteina, którego stworzył, pana Guziała, robi wrażenie. Cała władza w ręce rad! Damy radę!

 • almagus

  Oceniono 3 razy 3

  PiSią kupę złożył, ugryzł i zaszczekał. Pomerdane ogonki. Amen!

  Alternatywa.

  Prezesa fochy. Kierunek katastrofy.
  Jazda na świni z napisem lamborghini.
  Ojce maybachy. Serek w łapce Lachy!

  2013.06.14 almagus

  Złemu „Slonzkowi” jednojajowi
  mówią folksdojcze. Hasło - wykończę!

  19-10-2007 almagus

 • ucago

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zwykle: jakieś interesy, jakieś dowody, jakiś zamach, jakieś kombinacje. Pierd olenie kotka przy pomocy młotka. Polacy chyba lubią jak im się wciska jakiś kit, jakieś sondaże.

 • sstepniewski

  Oceniono 2 razy 2

  Nie zamieszkuje obecnie w Warszawie, ale jesli dojdzie do referendum, to przyjade specjalnie, zeby oddac glos ZA pozostawieniem p. Gronkiewicz na stanowisku prezydenta. Uwazam bowiem , ze dorosly czlowiek myslec powinien przede wszystkim glowa i oceniac FAKTY a nie jakies emocjonalne a zatem nieracjonalne subiektywne opisy "rzeczywistosci"...

 • tu-byleclec

  Oceniono 5 razy 1

  Panie prezesie Kaczyński, zrób pan coś dobrego dla Polski i sprawdź "prywatyzację" warszawskiego SPEC-u.
  Dlaczego trzeba go było sprzedać za JEDNOROCZNY dochód i kto dostał fuchy w tym "sprywatyzowanym" zakładzie ?

 • t21

  Oceniono 4 razy 4

  Plac Trzech Krzyży to naturalne środowisko Ciotki Jarosławy...

 • adremik

  Oceniono 4 razy 2

  Dojrzeli , dojrzeli. Bo celem ich władzy jest złodziejstwo. A pan, panie Kaczyński wspiera to złodziejstwo pomagając uchwalać złodziejskie prawa i obniżając o 20-40% podatki, głównie złodziejom !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje