Kaczyński za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz. Podpisał się pod wnioskiem o referendum

14.06.2013 11:00
Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o odwołanie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz

Jarosław Kaczyński podpisał się pod wnioskiem o odwołanie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Mamy do czynienia z drastycznym obrazem ludzi, którzy nie dojrzeli, by rządzić - mówił Jarosław Kaczyński o ekipie Hanny Gronkiewicz-Waltz na pl. Trzech Krzyży podczas konferencji, którą rozpoczął od złożenia podpisu pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent stolicy.
- Poziom bałaganu i zadłużenia jest nie do zniesienia. Warszawa jest miastem o ogromnych możliwościach, które nie są wykorzystywane - mówił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej na pl. Trzech Krzyży, podczas której podpisał się pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Mamy do czynienia z drastycznym obrazem ludzi, którzy nie dojrzeli, by rządzić i nawet tego nie rozumieją. W dzisiejszej sytuacji gospodarczej wydawać 300 mln zł na nagrody dla miejskich urzędników? Należałoby się wstydzić.

Prezes PiS twierdził, że pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz zadłużenie miasta wzrosło o 115 proc. Może to być prawda pod względem kwoty długu, jednak w skali procentowej poziom zadłużenia spada. Warszawa jest jednym z najmniej zadłużonych miast w Polsce.

Jarosław Kaczyński w swoim stylu sugerował, że nieudolność ekipy Hanny Gronkiewicz-Waltz może być pozorowana i tak naprawdę jest próbą legalizacji jakichś interesów. Jakich? Nie powiedział.

Na konferencji towarzyszył mu prezes warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński, który przekonywał, że Hannę Gronkiewicz-Waltz należy odwołać choćby ze względu na ostatnią "falę skandali", do których zaliczył m.in. wydanie 650 tys. zł na analizy związane z przetargiem śmieciowym, który mimo to został unieważniony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Mariusz Kamiński zapowiedział, że do końca miesiąca PiS dostarczy "kilkadziesiąt tysięcy" podpisów pod wnioskiem o referendum.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 159 razy 95

  Kaczyński za odwołaniem wszystkiego czego nie wprowadził on sam - oczywista oczywistość...

 • fakiba

  Oceniono 159 razy 85

  Pani Waltz zaczęła wreszcie coś robić dla miasta i mieszkańców bo LK zafundował Warszawiakom jedno muzeum i na tym kończą się jego osiągnięcia

 • tadeusz1939

  Oceniono 100 razy 66

  Ja proponuje referendum w sprawie odwolania Kaczynskiego z funkcji prezesa

 • dyskootantka

  Oceniono 91 razy 59

  A co w Warszawie zrobił jego nieudaczny braciszek w czasie swojej kadencji? Jedno muzeum i to wszystko.

 • amg53

  Oceniono 55 razy 39

  Kaczyński złapał wiatr w żagle swojego paranoidalnego mózgowia.Od wczoraj ma cogodzinne szczytowanie,a nocne polucje towarzyszą obrazom z egzekucji.Knedle spektakularnie aresztowały gromadę najważniejszych urzędników państwa, w perspektywie procesy i wyroki skazujące. Więc tak sobie Kaczor marzy :
  -teraz tylko wywalić HGW, potem wygrać wybory i spełni się obraz z nocnych majaków : publiczna egzekucja Tuska i circa z 10 ministrów i urzędników.Byłbym zapomniał: do listy skazanych należy bezwzględnie dopisać wszystkich członków komisji Millera i pana Laska, rzecz jasna. O ile wiadomo, wydał polecenie, aby Antoni udał sie w trybie pilnym na wycieczkę do egzotycznych państw na kursy wieszania, palenia,ścinania.

 • fuzzybear

  Oceniono 62 razy 38

  te kaczki to)była-jest) tragedia polskiej polityki - małe śmierdzące nienawistne zaprzańce nacjonalistyczno - katolickie z rozdętym ego i widzeniem świata z 18 wieku. Rzygać się chce !

 • sdc_k71

  Oceniono 59 razy 37

  Co to za stwierdzenie - '...zadłużenie miasta wzrosło o 115%. Może to być prawda w ... ale w skali procentowej poziom zadłużenia spada".

  Przepraszam, wydawało mi się inaczej ale od dzisiaj sam stwierdzam - NIE POTRAFIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Może mi ktoś wytłumaczy o co redaktorkowi chodziło?

 • al48

  Oceniono 42 razy 34

  Ten Pan chce rozpalić pożogę . Podjudza, napuszcza , kłamie ,insynuuje .
  Prawda jest taka ,że jak się coś robi , to są i błędy .
  Jego brat nie popełniał błędów bo nic nie robił dla współczesnej Warszawy i Warszawiaków.

 • jasna0

  Oceniono 31 razy 23

  no tak, najbardziej rozkwitła Warszawa pod rządami Lecha Kaczyńskiego ......... następna pisia paranoja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje