"Gazeta Finansowa": wydawca "Wprost" chciał od PKP i TS zamówienia na reklamy w zamian za "odpowiednie artykuły". Jest pozew

14.06.2013 09:04

"Gazeta Finansowa": Michał Lisiecki składał Totalizatorowi Sportowemu i PKP propozycje korupcyjne (Fot. "Gazeta finansowa")

Michał M. Lisiecki, prezes spółki zajmującej się m.in. wydawaniem tygodnika "Wprost", miał składać kontrahentom oferty na usługi reklamowe po zawyżonych cenach w zamian za określonego rodzaju publikacje - pisze tygodnik "Gazeta Finansowa". Sprawą zajmuje się CBA, a "Wprost" składa pozew o ochronę dóbr osobistych - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.
"Gazeta Finansowa" informuje, że Michał Lisiecki chciał pozyskać w ubiegłym roku 2 mln zł od Totalizatora Sportowego. Totalizator - jak donosi tygodnik - odrzucił ofertę prezesa Platformy Mediowej Point Group. Krótko po tym we "Wprost" ukazały się dwa krytyczne wobec Totalizatora artykuły - podsumowuje gazeta.

Podobnie - według "GF" - miała wyglądać propozycja współpracy, jaką Lisiecki złożył PKP. Prezes PMPG zaoferował przewoźnikowi usługi reklamowe za 1,7 mln zł. W rzeczywistości były one warte kilka razy mniej - pisze "Gazeta Finansowa".

Nowak: Jest doniesienie PKP na wydawcę "Wprost"

PKP nie zostawiło sprawy bez odpowiedzi. Jak informuje "GF", przewoźnik złożył w sprawie Lisieckiego zawiadomienie do CBA. Informacji nie potwierdziło biuro prasowe PKP. Także CBA odmówiło komentarza.

Informację o doniesieniu PKP potwierdził jednak w RMF FM Sławomir Nowak. - Zostałem o tym fakcie poinformowany, ale w tej sprawie nie będę się wypowiadał publicznie ze względu na to, że z wydawcą "Wprost" mam spór sądowy o ochronę mojego dobrego imienia - powiedział.

PMPG: To nagonka na "Wprost"

Platforma Mediowa Point Group - wydawca "Wprost" - odpowiedziała na zarzuty "Gazety Finansowej". W opublikowanym oświadczeniu twierdzi, że od kilka tygodni trwają naciski na spółkę. Mają one rzekomo spowodować "wymianę kierownictwa redakcji w związku z publikacją na łamach tygodnika materiałów śledczych poświęconych znanym uczestnikom polskiego życia publicznego".

"Rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat wydawcy zarząd PMPG traktuje jako zemstę za te niewygodne publikacje" - czytamy w oświadczeniu.

Jak czytamy w oświadczeniu, PMPG "złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew o ochronę dóbr osobistych wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczeń niepieniężnych przeciwko prezesowi Totalizatora Sportowego w związku z dokonaną przez niego manipulacją i pomówieniem, polegającym na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji na temat prezesa Zarządu PMPG oraz kierowanych przez niego spółek Platforma Mediowa Point Group SA i Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost" Sp. z o.o. Informacje o takich działaniach PMPG i jej zarządzający powzięli w różnym czasie z kilkunastu niezależnych źródeł o wysokim stopniu wiarygodności. Sąd wyznaczył datę rozprawy w tej sprawie na wrzesień 2013 r.".

Zobacz także
Komentarze (47)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 102 razy 86

  Pomawiać mogą tylko dziennikarze ale wyciąganie na wierzch ich machlojek i brudnych interesów jest surowo zakazane

 • siwywaldi

  Oceniono 77 razy 67

  Też mi nowość ! Przecież 99% bezpłatnych gazetek lokalnych funkcjonuje WYŁĄCZNIE dzięki tej zasadzie brzmiącej: Jak nie wykupisz słono płatnych ogłoszeń, to cię obsmarujemy. Wystarczy zobaczyć wydania przedświąteczne tych pisemek, w których połowę miejsca zajmują całostronicowe życzenia od spółdzielni, dzielnicy i lokalnych sklepów.
  Na podobnych zasadach funkcjonuje też cała tzw. prasa motoryzacyjna, której redaktorzy w zamian za WYŁĄCZNIE pozytywne opinie co kwartał dostają kolejne auto "do testowania". Bo czy KTOŚ widział krytyczny artykuł o jakiejś marce czy autoryzowanej stacji obsługi ?

 • zwid

  Oceniono 64 razy 40

  Jeżeli to jest nagonka na "Wprost", to sami ją sobie zorganizowali.
  Powinni jeszcze odpowiadać za działanie na szkodę własnej firmy.

 • wioska.pod.kolobrzegiem55

  Oceniono 35 razy 29

  ewidentny szantaż !! he he daj kasę to napiszę o tobie pochlebnie !! a jak nie to opiszę jaki jesteś okropny , oszust , złodziej itp.
  A w telewizji to taki słodziutki ,

 • sqlap72

  Oceniono 34 razy 24

  Zamknięto luksusowa agencję towarzyską - klienci się wqrwili.

 • leoleo

  Oceniono 25 razy 17

  lista fibaka? to mogą być jaja, ciekawe kto będzie płacił?

 • ae-ode

  Oceniono 15 razy 13

  Jak czytam o ostatnich aferach, to mi się chce śmiać (z rozpaczy). Gdzie byliście pismaki przez ostatnich dwadzieścia lat, skoro w kategorii afery, skandalu, opisujecie coś, co od dawna jest standardem w tym kraju. Ślepcy czy hipokryci?!

 • wioska.pod.kolobrzegiem55

  Oceniono 29 razy 13

  he he prawica wiadomo !! kasa kasa

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 12 razy 10

  Przeciez to typowe dzialanie tzw. wolnych mediow .............. popularnie nazywa sie to wymuszeniem haraczu ...........
  Np taka Biedronka kiedys sie nie reklamowala ................. i co sie okazalo ...... ze wykorzystuja pracownikow ze nie placa itp. oczywiscie wszystkie te artykuly byly w obronie pracownikow Biedronka zaczela sie reklamowac i stal sie cud juz wszystko jest oki.
  Podobnie bylo z Providentem z tym ze tu reklamowanie tej firmy to najwieksze dno moralne pokazujace jak bardzo media moga sie szmacic za kase , reklamuja zlodziejska firme ktora zeruje na najbiedniejszych ludziach, czy takim mediom nie wstyd wmawiac ludzim ze kredyt oprocentowany paraktycznie na 100% jest korzystny i ze dzieki temu warto zrobic remont kupic rower czy wyjechac na wakacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje