Będzie konkurencja dla dreamlinera. Dziś pierwszy lot airbusa A350

Dziś we francuskiej Tuluzie po raz pierwszy wystartował airbus A350 - informuje BBC News. Najnowszy model airbusa ma być konkurencją dla boeinga 787 dreamlinera.
We francuskiej Tuluzie po raz pierwszy wystartował nowy airbus, który ma być konkurencją dla dreamlinera. To lot próbny - od jego powodzenia zależą dalsze prace nad modelem A350.


Zobacz start airbusaA350

Alternatywa dla dreamlinera

A350 ma być europejską alternatywą dla dreamlinera. Wielkość i parametry techniczne obu maszyn są zbliżone. Airbus ma być jednak lżejszy od dreamlinera. Jego konstruktorzy zastosowali zaawansowane materiały, przede wszystkim kompozyty węglowe, w celu zmniejszenia ciężaru.

Poza niższą wagą nowy airbus będzie miał też paliwooszczędne silniki Rolls-Royce Trent XWB. Ma się to przełożyć na znacznie niższe koszty eksploatacji niż w przypadku boeinga.

Zamówienia już są

Do tej pory Airbus zebrał zamówienia na ponad 600 nowych samolotów. Na zakup zdecydowały się m.in. linie lotnicze Singapore Airlines, które zdecydowały się na 50 maszyn nowego typu.

Teraz wszystko zależy od powodzenia kolejnych testów i lotów próbnych. Jeśli przebiegną prawidłowo, airbus A350 trafi do klientów do końca przyszłego roku.

Więcej o:
Komentarze (33)
Będzie konkurencja dla dreamlinera. Dziś pierwszy lot airbusa A350
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  I znowu znawcy tematu tu się nadymają. Do kibli, smarować swoje mądrości na drzwiach !

 • jamj

  Oceniono 11 razy 5

  "Będzie konkurencją dla Dreamlinera...."
  ================================
  Znaczy się jeszcze częściej i na dłużej będzie "uziemiany"?

 • marac

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe czy w usterkach też będą konkurować?
  A silniki Dreadlinera też są bardzo energooszczędne. Np. przez ostatnie pół roku nie zużyły ani litra paliwa.

 • abubu

  Oceniono 2 razy 0

  flightradar AIB350 wystartował 15 minut temu

 • gorest

  Oceniono 3 razy 1

  No to ciekawie będzie,
  Podliczyli już ile Boeing stracił przez 787?
  gorest.pl

 • szeptun919

  Oceniono 18 razy 10

  Kiedyś brand "USA" był potęgą, a magiczne słowa "made in USA" były gwarancją solidnego wykonania i dobrej jakości. Dzisiaj brand katastrofalnie stracił na wartości, a napis "made in USA" stał się synonimem chłamu, który najlepiej omijać szerokim łukiem.

 • kulszowa

  Oceniono 19 razy 9

  Polscy decydenci tak ,jakoś niezręcznie się zachowują gdzie w tym jest przewaga prostactwa nad taktem i solidarnością europejską .Polska zostala pezyjęta do UE .UE pompuje w nią miliardy euro wywodzące się od europejskich podatników.W zamian Polacy zamawiając te Amerykanskie " cacka" dobrze wiedząc ,ze będzie ogromna konkurencja w postaci rodzimego (europejskiego )A 350.Zwyciężyły jednak partykularne interesy , kasa dla kilkudziesięciu polskich cwaniaków więc woleli zamówic dziadostwo zamiast byc lojalnym i solidarnym z rodziną europejską i zakupując jej wyrób wspomagając chociaż w ten sposob eyropejską gospodarkę .Niestety Polacy poczuwają się czlonkami UE jedynie wtedy kiedy pompuje się w nich pieniądze nic nie dajac w zamian przekladając Amerykanskie ,jak się okazalo dziadostwo dajac Ameryce zarobic ,a zkupujac jej samoloty nakręcaja konkurencyjna Europie jej gospodarkę .Polska amerykansko -watykanskie kondominium Taki miala prikaz z Waszyngtonu dlatego polskie aparatczyki nie chciały podpaść jankesom wiec już nie po raz pierwszy wypieli sie na Europe. Ot polaczki poczuwające przynaleznosc do UE tylko wtedy gdy dostają od niej kasę i kiedy ona w zamian polskiego rządu rozwiązuje bezrobocie dając milionom Polakow prace poza granicami ich ojczyzny .Z wdzięczności Ameryka Za to Ameryka ustami swego prezydenta coś tam od czasu do czasu w stronę Polski coś ciepłego powie o przyjazni no i obiecaja już nikomu w polsce praktycznie przydatne zniesienie wiz .A w rzeczywistości tak ,jak mieli tak dalej będą mteli głupich polaczków w d..pie..... bo slabych ,a tym bardziej głopich się nie szanuje........!

 • zozo00

  Oceniono 8 razy -4

  i tak oto po latach dawania d... ruskim dajemy d.... hamerykancom. na dodatek jeszcze za to placimy z kieszeni podatnikow za co czesc jako cafka trafia do kieszeni naszych elyt POlytycznych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX