Kaczyński: Możemy udzielić pomocy prawnej Rokicie

14.06.2013 07:26
- Ten wyrok [ws. Rokity - red.] oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl. Prezes PiS zapowiada, że jego partia - mimo różnic światopoglądowych - jest gotowa udzielić Rokicie pomocy prawnej.
W rozmowie z dziennikarzami wpolityce.pl Kaczyński odniósł się do sprawy wyroku, który nakazał Janowi Rokicie przeprosić prokuratora Kornatowskiego. - Ten wyrok oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - twierdzi prezes PiS. - Sawicka tylko niemoralna, Kociołek niewinny, Pruszków na wolność. To sztandary tego smutnego procesu rozmijania się polskiej Temidy ze sprawiedliwością. My jesteśmy gotowi udzielić pomocy prawnej Janowi Rokicie - deklaruje.

Z kolei poproszony o ocenę decyzji Donalda Tuska, który ogłosił, że nie zamierza kandydować na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, stwierdził, że premier podjął taką decyzję, bo... zbyt słabo zna język angielski. - Proszę pamiętać, że zajmowanie najwyższych stanowisk w Unii Europejskiej wymaga jednego: bardzo sprawnego posługiwania się angielskim - powiedział Jarosław Kaczyński. - Ale nie w ten sposób, że jest się w stanie porozmawiać, bo to Donald Tusk z tego, co wiadomo, opanował. Chodzi jednak o posługiwanie się językiem obcym jak własnym - precyzuje szef PiS.

Zobacz także
Komentarze (175)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 338 razy 212

  Zaczął by prezes od siebie i najpierw nauczył się mówić po Polsku a nie po każdej jego wypowiedzi Hofman musi go tłumaczyć że został żle zrozumiany

 • kralik111

  Oceniono 244 razy 170

  Tak jest towarzyszu Kaczynski, udzielcie pomocy prawnej Rokicie i zaplaccie pieniedzmi z budzetu panstwa, bo to pieniadze niczyje, czyli wasze i nie martwcie sie tym, ze milicjant, ktory puscil Rokite w skarpetkach to wasz czlowiek z ktorego zescie towarzyszu Kaczynski szefa swojej policji zrobili.

  Co za podla kanalia!

 • 7ogamihcra

  Oceniono 221 razy 135

  Jaruś Kaczyński, to za to poliglota.
  Umie po wolsku płynnie.
  Języka polskiego, dla odmiany, nie rozumie ani trochę...lub być może rozumie, ale całkiem odwrotnie.

 • fakiba

  Oceniono 230 razy 128

  Prezesowi bardziej chodzi o własny tyłek niż "biednego" Jasia bo zobaczył czym może dla niego i jego kolesi skończyć się bezpodstawne opluwanie innych

 • klikon55

  Oceniono 125 razy 73

  Błazen.

 • 31.februarius

  Oceniono 125 razy 71

  Wczoraj czwartek trzynastego,
  dzisiaj piątek Kaczyńskiego.

 • qib

  Oceniono 104 razy 62

  To może lepiej ochrony fizycznej, za banieczkę. Który komornik podskoczy Gromowi?

 • jerzysm42

  Oceniono 80 razy 52

  Rokita był uważany przez Kaczyńskich za jednego z największych wrogów. Kiedy jeszcze większym wrogiem stał się ich wielki przyjaciel Kornatowski, Jarek mówi, że chce Rokicie udzielać pomocy. Tylko mówi, bo wiadomo ile warte są obietnice PiS-u. Żadnej pomocy nie udzielą., im chodzi tylko sianie zamętu.

  Jedynym obcym językiem, który w miarę opanował szalony Jarek, to język polski i to w małym stopniu. Stąd te jego skróty myślowe, konieczność wyjaśniania treści jego wypowiedzi przez Hofmana, Brudzińskiego czy innych wybitnych językoznawców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje