Kaczyński: Możemy udzielić pomocy prawnej Rokicie

- Ten wyrok [ws. Rokity - red.] oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl. Prezes PiS zapowiada, że jego partia - mimo różnic światopoglądowych - jest gotowa udzielić Rokicie pomocy prawnej.
W rozmowie z dziennikarzami wpolityce.pl Kaczyński odniósł się do sprawy wyroku, który nakazał Janowi Rokicie przeprosić prokuratora Kornatowskiego. - Ten wyrok oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - twierdzi prezes PiS. - Sawicka tylko niemoralna, Kociołek niewinny, Pruszków na wolność. To sztandary tego smutnego procesu rozmijania się polskiej Temidy ze sprawiedliwością. My jesteśmy gotowi udzielić pomocy prawnej Janowi Rokicie - deklaruje.

Z kolei poproszony o ocenę decyzji Donalda Tuska, który ogłosił, że nie zamierza kandydować na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, stwierdził, że premier podjął taką decyzję, bo... zbyt słabo zna język angielski. - Proszę pamiętać, że zajmowanie najwyższych stanowisk w Unii Europejskiej wymaga jednego: bardzo sprawnego posługiwania się angielskim - powiedział Jarosław Kaczyński. - Ale nie w ten sposób, że jest się w stanie porozmawiać, bo to Donald Tusk z tego, co wiadomo, opanował. Chodzi jednak o posługiwanie się językiem obcym jak własnym - precyzuje szef PiS.

Więcej o:
Komentarze (175)
Kaczyński: Możemy udzielić pomocy prawnej Rokicie
Zaloguj się
 • joolspl

  0

  szczodry ten kaczynski.... za pieniadze podatnikow

 • andcal

  Oceniono 2 razy 0

  Na badania psychiatryczne, jak najszybciej!!!

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Idiota

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  Tak , tak, weźcie go najlepiej na utrzymanie z naszych podatków. Jedna z tej rodziny już jest na liście płac;)

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 0

  Jak wiadomo z "Samych swoich", sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Kiedy Jarkacz wygrał proces z Urbanem w sprawie sfałszowanej jakoby lojalki, wyrok był sprawiedliwy, sąd bezstronny, oszczercy słusznie ukarani. Kiedy Macierewicz przegrywa kolejne procesy za łgarstwa w raporcie o likwidacji WSI albo Rokita musi przepraszać Kornatowskiego, sądy są przeżarte patologią, sędziowie niezlustrowani i do wymiany.

 • rzewuski1

  Oceniono 1 raz -1

  Możecie z Katastrofy lotniczej zrobić zamach to i z rokity zrobicie męczennika.
  Co to dla was.

 • walekpapla

  Oceniono 2 razy 0

  Cynizm tego kurdupla jest nieogarniony jak wszechświat. Lepiej by się to nauczyło hymnu i poprawnej wymowy polskiej - jednak wątpię w to. W tym zdegenerowanym nienawiścią móżdżku mogą wlęgać się karaluchy czy inne insekty. Słysząc to kwakanie mimo woli przychodzi na myśl modlitwa: "Panie uchroń mnie przed takimi przyjaciółmi, bo z wrogami to sobie sam poradzę"

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 0

  A ty kaczy baranie znasz jakiś obcy język,chyba że jidisz.......................

 • sigizm

  Oceniono 6 razy 4

  "Pruszków" na wolności, bo odsiedzieli swoje, Sawicka zwolniona z odpowiedzialności, bo agent Tomek się z nią bzykał, a Kociołek niewinny, bo idiota prokurator z IPN nie znalazł dowodów na jego winę.
  I co ? ładnie tak kłamać ? ten prezesio ma nos długi, jak Pinokio

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX