Argentyna: Trzy osoby zginęły, 155 rannych w zderzeniu pociągów

13.06.2013 18:09

Fot. ENRIQUE MARCARIAN REUTERS

Trzy osoby zginęły, a około 155 zostało rannych, gdy dwupoziomowy pociąg zderzył się na przedmieściach Buenos Aires z innym pociągiem, który nagle zatrzymał się na torach. Rannych przewieziono do czterech szpitali.
Do wypadku doszło rano na podmiejskiej linii kolejowej między przedmieściami Castelar i Moron. Część pasażerów zdołała wydostać się z wraku pociągu, jednak resztę musiały uwolnić ekipy ratunkowe.

Nie wiadomo, dlaczego dwupoziomowy pociąg nie zatrzymał się i uderzył w inny skład, nie jest też jeszcze jasne, dlaczego ten drugi pociąg stanął nieoczekiwanie na torach.

Ranni przetransportowani śmigłowcami

Ranni, z których wielu doznało skomplikowanych złamań, zostali przewiezieni śmigłowcami do czterech pobliskich szpitali. Według przedstawiciela związków zawodowych kolejarzy Rubena Sobrero dwupoziomowy pociąg był remontowany i wyłączony z eksploatacji przez sześć miesięcy, a niedawno został ponownie włączony do ruchu. Rzecznik państwowej agencji zawiadującej linią, na której doszło do wypadku, Pablo Gunning powiedział, że pociąg miał wymienione i sprawdzone hamulce.

Rok temu w katastrofie zginęło 51 osób

Do podobnego wypadku doszło w 2012 roku; zginęło wówczas 51 osób, a około 700 zostało rannych. Rodziny ofiar tamtej tragedii oskarżyły o zaniedbania prywatną firmę EMFER, która naprawiała pociąg, zanim uległ wypadkowi.

Osoby, które wyszły cało z katastrofy, poskarżyły się mediom, że ta sama firma - EMFER - serwisowała skład i wymieniała hamulce w pociągu, który wjechał w inny skład.

Zobacz także
Komentarze (1)
Argentyna: Trzy osoby zginęły, 155 rannych w zderzeniu pociągów
Zaloguj się
  • bazyl-maly

    0

    Gdzie mój komentarz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje