Obóz pracy pod Siedlcami. Zarabiali 50 zł tygodniowo. Właściciel do dziennikarza: Won stąd, niemiecki szpiegu

13.06.2013 11:23
TVN24 nagłośnił sprawę obozu pracy pod Siedlcami

TVN24 nagłośnił sprawę obozu pracy pod Siedlcami (Fot. za TVN24.pl)

Właściciele znajdującego się pod Siedlcami gospodarstwa zatrudniali na czarno ludzi z całej Polski. Płacili im grosze - niektórzy za miesiąc pracy otrzymali zaledwie 130 zł. Poszkodowani zgłaszają sprawę na policję i do Państwowej Inspekcji Pracy, ale gospodarstwo nadal funkcjonuje. - Antypolacy, z niemieckiej telewizji. Pan jest Niemcem, niemieckim szpiegiem - to jedyny komentarz, jaki udało się uzyskać od właściciela gospodarstwa reporterowi TVN24, która nagłośniła sprawę.
Kandydatów do pracy w gospodarstwie jego właściciele szukali w internecie i gazetach. Ludzie przyjeżdżali do podsiedleckiej miejscowości z całego kraju. - Miałem zarobić od 1,5 tys. do 2 tys. z zakwaterowaniem - mówi reporterowi jeden z oszukanych pracowników. Jak przyznaje, za 1,5 miesiąca pracy zarobił 130 zł. Inni zarabiali jeszcze gorzej - według Tvn24.pl jedna z pracujących tam par za tydzień otrzymała 50 zł. Sąsiedzi właścicieli gospodarstwa przyznają, że niektórzy pracownicy mieszkali u nich, płakali z powodu sytuacji, a jakiej się znaleźli.

Na dodatek "zakwaterowanie" oferowane przez właścicieli gospodarstwa nie spełniało żadnych standardów. - Woda lała się z kaloryfera, w pomieszczeniu było kilka stopni - mówi jeden z pracowników. Jak widać na nagraniu, które wyemitował TVN24, warunki były tragiczne, a pomieszczenia w niczym nie przypominały lokali nadających się do mieszkania.

Właściciel: Antypolacy, z niemieckiej telewizji.

Co na to właściciele gospodarstwa? Żona właściciela nie chciała rozmawiać z dziennikarzami i kazała im opuścić posesję. Właściciel zaś, w odpowiedzi na pytania reportera, w kółko powtarzał: "Antypolacy, z niemieckiej telewizji. Jak panu nie wstyd być Antypolakiem. Pan jest Niemcem, niemieckim szpiegiem. Won stąd. Do Niemców. Za Odrę".

Sprawę na policję zgłosiło już kilkanaście osób. Ta jednak odsyła do Państwowej Inspekcji Pracy - informuje TVN 24. Do sądu trafił już wniosek o ukaranie właściciela gospodarstwa za wykorzystywanie pracowników i zatrudnianie ludzi na czarno.

Zobacz także
Komentarze (197)
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 645 razy 633

  Właściciela SK.... i jgo małżonkę zamknąć w TWORKACH lub w pierdlu.
  To wyjątkowej klasy BYDLAK i nic to nie zmienia, że chętni u niego do pracy to często margines.
  Co za chora świnia?

 • kloceklego

  Oceniono 459 razy 449

  "Sprawę na policję zgłosiło już kilkanaście osób. Ta jednak odsyła do Państwowej Inspekcji Pracy" - no proszę jak to władza stwarza warunki do rozwoju polskich firm

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 269 razy 263

  Jak panu nie wstyd być Antypolakiem. Ja tu daję innym wyżywienie potrzebującym, godziwą pracę od świtu do zmroku, kartofle świeże na śniadanie i wodę prosto ze studni głębinowej, niczego im nie brakuje a pan tu taki Antypolak.

 • his_dudeness

  Oceniono 256 razy 250

  Państwo chore na raka, skoro tak podstawowa rzecz jak zapłata za pracę musi być często zdobyta siłą lub trzeba o nią błagać.to o czym tu mowa ?
  Koleś sobie znalazł niewolników i nie dość, że cała sprawa wyszła na jaw, a ten ma czelność innych obrażać to jeszcze ciągle jego biznes działa. Zamknijcie go na kilka godzin w pomieszczeniu z ludźmi, których wyzyskiwał to może trochę rozumu mu do głowy wróci.

 • kalendarz13

  Oceniono 151 razy 115

  A Niemcy znowu knują jak dzieci nam germanić zwycięski stanie hufiec nasz duch będzie nam hetmanić , aż się rozpadnie w proch i pył krzyżacka zawierucha !!

  Trzymaj się prawdziwy polaku spod Siedlca - od dziś myśląc o Polsce pomyśle Siedlec , będziesz w książkach od historii a po morzach i oceanach będą pływały statki - " prawdziwy Polak spod Siedlec "!!!!

 • jedyny_leon

  Oceniono 89 razy 85

  "Obóz pracy....niemiecki szpieg" A przecież chodzi o nielegalne zatrudnienie:) Facio powinien na początek dostać mandat z IP tak z 50 tys. a następnie mieć zajętą przez US farmę, po polsku mały kołchozik (niema to jak z gumofilca zrobić kapitalistę..) I zgodnie z zasadą ; próbujesz dymać społeczeństwo, zostajesz wydymany przez US co do grosza:) I po sprawie. Ciekawe czy po kilku takich rozwiązaniach znalazłby się jeszcze taki kapitalista?:)

 • iwanme

  Oceniono 110 razy 60

  O tyle to dziwne, że w pierwszym lepszym mieście można się nająć do sprzątania ulic za dużo większe kwoty.

 • calcium1983

  Oceniono 65 razy 59

  A potem taki Inspektor Pracy wychodzi do mediów i mówi że on nic nie mógł zrobić bo pracownicy nie zgłaszali żadnych uwag co do pracodawcy i on w ogóle o niczym nie wiedział co tam się dzieje. Ciekaw jestem co powiedzą teraz organa państwa, że nie ma odpowiednich przepisów? Te państwo jest chore zajmuje się h** wie czym , zawracaniem d*** obywatelom , a gdzie trzeba naprawdę i ludzie zwracają się po pomoc przed przestępcami, oszustami i łamaniem ich praw to państwo nic nie widziało nic nie słyszało. To pytam się na co ja płacę i reszta obywateli podatki ? Na urzędników którzy pierdzą w stołek, tworzą problemy, czepiają się o byle gó** i jeszcze ostatnio mi mówią jak mam śmieci wyrzucać i kiedy mamy dzieci wysyłać do szkoły a kiedy nie ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje