Tragiczny wypadek za Żmigrodem. Cztery osoby nie żyją

12.06.2013 19:51
Tragiczny wypadek niedaleko Żmigrodu

Tragiczny wypadek niedaleko Żmigrodu (Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta)

W miejscowości Garbce w powiecie trzebnickim doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 5. Cztery osoby zginęły.
Na 312 kilometrze drogi krajowej numer 5, na trasie Wrocław - Poznań za Żmigrodem, ładowarkokoparka zderzyła się z samochodem osobowym marki Peugeot. Prawdopodobnie kierowca osobówki zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd. Dlaczego tak się stało, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w wypadku zginęły aż cztery osoby: trzy kobiety i jeden mężczyzna. Kolejny mężczyzna trafił zaś do szpitala w Rawiczu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobnie wszystkie ofiary to osoby młode.

W akcji ratunkowej brało udział pogotowie i pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu są również policjanci, którzy ustalają przyczyny zdarzenia.

Kierowcy długo musieli liczyć się w tamtym miejscu z utrudnieniami, ponieważ droga była zablokowana. Miejsce zdarzenia objeżdżało się polną drogą, by następnie wrócić na drogę krajową numer 5. Teraz ruch odbywa się już płynnie.

Najnowsze informacje