PiS oficjalnie: zaczynamy zbierać podpisy za referendum

12.06.2013 19:02
Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz

Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

- Komitet polityczny PiS zadecydował o włączeniu się w akcję zbiórki podpisów za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz - poinformował jego członek Karol Karski.
- Włączamy się w akcję zbiórki podpisów, bo zależy nam na jej powodzeniu - mówi Karol Karski. - Najważniejsza będzie jednak kampania wyborcza po rozpisaniu referendum. Temu etapowi Prawo i Sprawiedliwość daje pełne wsparcie organizacyjne i polityczne - deklaruje.

PiS dołącza tym samym do grona partii popierających Warszawską Wspólnotę Samorządową w staraniach o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podpisy poparcia dla referendum będzie zbierać pod rękę z Solidarną Polską, Ruchem Palikota i Stronnictwem Demokratycznym, a także Zielonymi i stowarzyszeniem Republikanie Przemysława Wiplera.

Poza akcją konsekwentnie pozostaje SLD. Działacze Sojuszu twierdzą, że inicjatywa organizacji referendum jest czysto polityczna i służy wyłącznie promocji działaczy opozycji. Według nich referendum nie rozwiąże problemu władzy w Warszawie. SLD deklaruje, że chce zmierzyć się z Platformą w stolicy w normalnym terminie wyborczym.

Jak podają organizatorzy, referendum poparło już ponad 100 tys. osób. Aby referendum się odbyło, potrzebne jest 135 tys. ważnych podpisów zebranych w ciągu dwóch miesięcy. Organizatorzy chcą przyspieszyć zbiórkę, tak by udało się osiągnąć 300 tys. w ciągu miesiąca, czyli do 23 czerwca. Dzięki temu referendum mogłoby się odbyć szybciej. Przy wsparciu PiS osiągnięcie tego pułapu wydaje się coraz bardziej realne.

Stoiska PiS będzie można spotkać na ulicach miasta. Partia ma własne formularze do zbiórki, z wyraźnie widocznym logo PiS.

Zobacz także
Komentarze (82)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 67 razy 41

  Czy pan Karski jeżdzi Meleksem zbierać te podpisy bo jeśli tak to lepiej na ulicę nie wychodzić

 • pyffello114

  Oceniono 68 razy 34

  To jest oczywista oczywistość, że w tym referendum Prawym i Sprawiedliwym chodzi o to, aby na prezydenta Warszawy wybrać "prawdziwego Polaka" z PiS-u, dka którego przestanie być priorytetem budowa II linii metra.
  Priorytetem stanie się natomiast budowa pomników Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim i w każdej dzielnicy Warszawy

 • kralik111

  Oceniono 71 razy 31

  Gdyby Warszawiacy faktycznie chcieli tego referendum i pozbyc sie Walcowej to tak niewielka ilosc podpisow zebraliby w ciagu kilku godzin...;DDDDDDD

 • pavelsk

  Oceniono 58 razy 28

  Odwołajcie ją jak najszybciej
  Hania , zapraszamy do Łodzi - my Panią docenimy

 • rafall09

  Oceniono 63 razy 25

  Precz z pisiorstwem i solidaruchami !!!

 • ucago

  Oceniono 44 razy 22

  Jarek na Prezydenta (Warsiawy oczywiście). No co, jakoś trzeba zacząć. Przed tymi właściwymi wyborami to i tak go zdążą odwołać, a pomniki trzeba budować.

 • nacoto

  Oceniono 39 razy 15

  Kobiety specjalnie za jej osobowość nie lubię .Uważam jednak że zmieniać zarządcę stolicy rok przed wyborami to zwykła głupota i marnotrawienie pieniędzy. Ewentualny następca porządzi maksymalnie pół roku i co zrobi ?
  Obsadzi kolejne stołki swoimi i do widzenia. PiS rzeźbi dla propagandy bo państwowa kasa czyli niczyja więc można wydawać , najwyżej zrobi się bilety droższe .Czemu nic nie mówili jak Walc KDT pacyfikowała z "Zubrzyckim" gdzie w tym miejscu od trzech lat stoi blaszak dla robotników metra zamiast 3 tysiące miejsc pracy tam zarabiających na handlu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje