PiS oficjalnie: zaczynamy zbierać podpisy za referendum

Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz

Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

- Komitet polityczny PiS zadecydował o włączeniu się w akcję zbiórki podpisów za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz - poinformował jego członek Karol Karski.
- Włączamy się w akcję zbiórki podpisów, bo zależy nam na jej powodzeniu - mówi Karol Karski. - Najważniejsza będzie jednak kampania wyborcza po rozpisaniu referendum. Temu etapowi Prawo i Sprawiedliwość daje pełne wsparcie organizacyjne i polityczne - deklaruje.

PiS dołącza tym samym do grona partii popierających Warszawską Wspólnotę Samorządową w staraniach o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Podpisy poparcia dla referendum będzie zbierać pod rękę z Solidarną Polską, Ruchem Palikota i Stronnictwem Demokratycznym, a także Zielonymi i stowarzyszeniem Republikanie Przemysława Wiplera.

Poza akcją konsekwentnie pozostaje SLD. Działacze Sojuszu twierdzą, że inicjatywa organizacji referendum jest czysto polityczna i służy wyłącznie promocji działaczy opozycji. Według nich referendum nie rozwiąże problemu władzy w Warszawie. SLD deklaruje, że chce zmierzyć się z Platformą w stolicy w normalnym terminie wyborczym.

Jak podają organizatorzy, referendum poparło już ponad 100 tys. osób. Aby referendum się odbyło, potrzebne jest 135 tys. ważnych podpisów zebranych w ciągu dwóch miesięcy. Organizatorzy chcą przyspieszyć zbiórkę, tak by udało się osiągnąć 300 tys. w ciągu miesiąca, czyli do 23 czerwca. Dzięki temu referendum mogłoby się odbyć szybciej. Przy wsparciu PiS osiągnięcie tego pułapu wydaje się coraz bardziej realne.

Stoiska PiS będzie można spotkać na ulicach miasta. Partia ma własne formularze do zbiórki, z wyraźnie widocznym logo PiS.

Komentarze (82)
PiS oficjalnie: zaczynamy zbierać podpisy za referendum
Zaloguj się
 • dorik2

  0

  A już się chciałam podpisać, bo nie znoszę HGW i podobało mi się, że mały kubuś Guział z Ursynowa rozkręca taką autentyczną akcję obywatelską! Podczepienie się PiS do tego pociągu powoduje jednak, że ja wysiadam...

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Od początku było wiadomo, że za tą polityczną akcją stoi Kaczyński.
  Nie domniemane "błędy"" Pani Prezydent tylko kolejna wredna robota polityczna Kaczyńskiego.
  Dopóki ten osobnik nie uda się w strefę cienia, będziemy mieć jego szkodzące Polsce działania.
  Ja, moja rodzina, koledzy z pracy nie zagłosujemy nigdy za niczym co pachnie Kaczyńskim

 • januszaleniep

  Oceniono 1 raz 1

  PIs nie wytrzymał i musiał sie oficjalnie podłączyć. Guzioł by za bardzo urósł na tym referendum, gdyby PISowe poparcie byłu tylko ukryte. No ale efekt bedzie taki, że zaczną od niedzieli po kościolach zbierać i już nikt poza PIOwcami wniosku nie podpisze, choćby nie wiem jak mu się żądy HGW nie podobały. I jeśli dojdzie do referendum, to bedzie to starcie PISu z resztą, a Guziołowi pewnie nie o to chodziło. I wielu tym co podpisali do tej pory pwenie też. Ja na szczęście nie zdążylem, choć miałem wielką ochotę.

 • puuchatek

  Oceniono 1 raz 1

  Za rok wybory. Ale co tam - zróbmy referendum, które będzie kosztowało tyle samo, co wybory. NIeee, nie poczekamy. Bo musimy pokazać, kto ważny.

  W końcu zapłacicie za to wszyscy, więc co się będziemy przejmować...

 • endrju-kowal

  Oceniono 4 razy 2

  Kto zbiera podpisy za referendum delegalizującym PiS? Za co, zapytacie? Za jątrzenie w kierunku wojny polsko-polskiej.

 • sstepniewski

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli dojdzie do referendum, to zaglosuje przeciw wnioskowi o odwolanie Gronkiewicz. - dla mnie licza sie fakty a nie polityczna glupota - HDW mimo roznych bledow jest jednym z lepszych prezydentow miast w Polsce. To miasto sie autentycznie rozwija - kto tego nie widzi, niech sie od razu przeprowadzi do Torunia. ...A ze idealow nie ma nigdzie a anioly to tylko w niebie, to juz inna prawda.....

 • alleluja-i-do-przodu

  Oceniono 5 razy 1

  oby ją odwołali i oby Warszawa dostała jakiegoś barana z PIS-u!
  moze wtedy będzie jakakolwiek szansa aby W-wa przestała
  tak bardzo uciekać innym miastom

 • anthrax_2

  Oceniono 3 razy 1

  A ja wolę żeby Bufetowa rządziła Warszawą jeszcze długie lata bo nie lubię warszawiaków i źle im życzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje