Kaczyński: PiS i NSZZ "S" powołują wspólny zespół roboczy

12.06.2013 13:36
Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że jego partia oraz NSZZ "Solidarność" powołują wspólny zespół roboczy, który ma m.in. konsultować projekty ustaw. Jak mówił, współpraca między PiS i "S" ma mieć stały i zorganizowany charakter.
Decyzja ws. powołania zespołu zapadła podczas spotkania w Sejmie Kaczyńskiego z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą i przedstawicielami wszystkich regionów i branż związku.

Prezes PiS powiedział na konferencji, że przedmiotem prac zespołu będą przede wszystkim sprawy legislacyjne. - Chodzi o to, byśmy konsultowali różnego rodzaju projekty ustaw, by można było tą drogą przekazywać różnego rodzaju inicjatywy. My byśmy konsultowali z "Solidarnością", "Solidarność" by konsultowała z nami, być może wspólnie byśmy ustalali jakieś przedsięwzięcia - powiedział Kaczyński.

"To musi być program otwarty"

Jak mówił, współpraca PiS i "Solidarności" ma mieć charakter stały, zorganizowany i ma służyć przepływowi informacji na temat tego, co się dzieje w kraju. Kaczyński zaznaczył też, że po spotkaniu doszedł do wniosku, że program PiS, który niedługo zostanie uchwalony, "to musi być program otwarty", który będzie ciągle uzupełniany, m.in. o kwestie podnoszone przez "S".

Zobacz także
Komentarze (108)
Zaloguj się
 • jed67

  Oceniono 171 razy 155

  "Prawicowa" partia z lewackimi związkami zawodowymi tworzą sojusz:) To jest możliwe tylko w Polsce.

 • stanczykowo

  Oceniono 139 razy 129

  Jakie znowu projekty ustaw? O pomnikach w każdej wsi?
  Przecież nie po to PiS jest w sejmie, żeby jakimiś tam ustawami du(*)ę sobie zawracać. Podczas posiedzeń albo ich nie ma, albo puszczą jakąś bździnę, by następnie demonstracyjnie opuścić salę.

  Pomijając już fakt, że jest już taki twór jak Komisja Trójstronna ds. Społeczno - Gospodarczych.

 • jamcijest44

  Oceniono 126 razy 116

  "Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że jego partia oraz NSZZ "Solidarność" powołują wspólny zespół roboczy, który ma m.in. konsultować projekty ustaw."

  O, i to jest właśnie to, na co z zapartym tchem czekał cały umiłowany przez Wodza lud. Wdzięczny Naród, pamiętając o poprzednich doznanych od Polskęzbawa łaskach, także i tej nie zapomni mu aż po grób (oby nie wawelski)...

 • jamcijest44

  Oceniono 95 razy 87

  Przypomina się stare urzędnicze powiedzenie: "Nie wiesz co zrobić? Powołaj zespół"...

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 93 razy 83

  Kapciowy Hoffmann chciał zapytać "fuhrerka", co dzisiaj przyrządzić kotu na "obiat" :)))

 • dzaga41

  Oceniono 93 razy 81

  Wart Pac pałaca,a pałac Paca. Cuda ,cuda ogłaszają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje