Japonia: dreamliner nie wystartował przez problemy z silnikiem. Znów

12.06.2013 08:17
Dreamliner

Dreamliner (Fot. Agencja)

W dreamlinerze należącym do japońskich linii lotniczych All Nippon Airways (ANA) wystąpiły problemy z silnikiem, co uniemożliwiło start maszyny - podał dziś rzecznik ANA. We wtorek usterkę w swoim dreamlinerze stwierdził też inny japoński przewoźnik.
Rzecznik ANA Yoichi Uchida poinformował, że dzisiejszy lot Boeinga 787 z Ube na południu kraju na tokijskie lotnisko Haneda nie doszedł do skutku, bo nie uruchomił się jeden z silników.

We wtorek inny japoński przewoźnik Japan Airlines (JAL) musiał zawrócić swojego dreamlinera z lotu z Tokio do Singapuru z powodu problemów z systemem odladzania samolotu.

To nowa usterka?

W obu przypadkach zaznaczono, że usterka nie miała związku z akumulatorami litowo-jonowymi, które były przyczyną wstrzymania w styczniu br. eksploatacji 50 dreamlinerów już przekazanych odbiorcom.

W kwietniu Boeing dostał pozwolenie na wznowienie lotów, gdy amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zaaprobował przedstawione przez koncern plany modyfikacji wadliwych akumulatorów litowo-jonowych.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • apas13

  Oceniono 175 razy 145

  Z każym takim newsem zaczynam wierzyć, że jednak profesor Binienda rzeczywiście bral udział w projektowaniu tej maszyny...

 • aghrra

  Oceniono 128 razy 90

  A tak się polskje wieśniaczkowo naśmiewało z awarii Airbusa A380 Tyle było kwiczenia ochów i achów nad Boeingiem wychwalania i wchodzenia Amerykanom do tyłka nie było końca A tu proszę jeszcze większa Amerykańska kiszka :-)

 • puzonik48

  Oceniono 66 razy 52

  A co tam ,że nie latają :(Amerykanie jak zwykle zrobili dobry interes :(:(

 • teratera

  Oceniono 63 razy 35

  A polskie psiarczyki zorganizowały uroczyste przyjęcie tak dziękowały na kolanach za drimzłomy. Jakby nie zapłacili milionów, a dostali za darmo.

 • mareks7777

  Oceniono 53 razy 33

  Tylko jedno mi się nasuwa: A taki był ładny - amerykański:D hhihihihihhi

 • boul81

  Oceniono 38 razy 28

  Tutaj właśnie leży pies pogrzebany-Dreamliner cierpi na "chorobę wieku dziecięcego", tzn ma wiele nowych i nie sprawdzonych rozwiązań,które wymagają dopracowania. Każdy, kto ma chociać blade pojęcie o technice, powinien wiedzieć,że takich maszyn(czy to samoloty,czy samochody) zaraz na początku produkcji się nie kupuje, trzeba odczekać parę lat żeby wszystkie problemy się ujawniły i producent im zaradził. LOT chciał się popisać ,że ma najnowocześniejszy samolot, no i ma teraz problem(jak wielu innych przewoźników)

 • jezierskiadam

  Oceniono 62 razy 22

  Wygląda na to, że ta firma od samolocików zatrudnia więcej Biniendów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje