Rokita: Konfiskują mi pensję. Egzekucja może trwać do końca życia

Jan Rokita

Jan Rokita (Fot. Michal Grocholski / AG)

- Na razie konfiskują mi pensję (...). Muszę się poważnie zastanowić, czy pod obecną władzą wracać do kraju - stwierdza w rozmowie mailowej z TVN24 Jan Rokita. Wczoraj razem z informacją o wykreśleniu Rokity z PO pojawiło się doniesienie o tym, że komornik zajął jego majątek.
Zajęcie majątku Rokity to pokłosie przegranej sprawy sądowej z byłym komendantem głównym policji Konradem Kornatowskim. W 2007 r. Rokita nazwał Kornatowskiego "wyjątkowo nikczemnym prokuratorem, który hańbi polską policję". O sprawie doniosło wczoraj Radio RMF FM.

Rokita zastanawia się, czy wracać do Polski

- Na razie konfiskują mi pensję, więc w Polsce mogę pracować już tylko na czarno. Spodziewam się wkrótce zajęcia mebli, komputera etc. A wziąwszy pod uwagę astronomiczne kwoty, to egzekucja może trwać do końca mojego życia - napisał do TVN24 Rokita, który obecnie przebywa poza Polską.

I podkreślił: - Muszę się poważnie zastanowić, czy pod obecną władzą wracać do kraju.

Suma, z którą zalega były polityk, to prawie 350 tys. zł.

To jednak niejedyny problem Rokity. Wczoraj okazało się, że został przed blisko miesiącem wykreślony z PO za niepłacenie składek. A razem z Rokitą za niepłacenie składek z małopolskiej PO wykreślonych zostało kilkaset osób.

"Premier z Krakowa"

Rokita wycofał się z polityki przed wyborami w 2007 r. Wcześniej był jednym z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Zdobył ogromną popularność, zasiadając w komisji śledczej ds. afery Rywina. Była to pierwsza komisja śledcza, jej obrady były transmitowane. Rokita uznawany był za jednego z najlepszych "śledczych" z komisji. Zdobyta popularność przełożyła się na notowania PO - z kilkunastu procent skoczyły w sondażach do blisko 30 proc.

Zobacz także
 • Jan Rokita Jan Rokita nie jest już członkiem PO. Raś: "Jeżeli nie płacił składek..."
 • Nelly i Jan Rokita Jan Rokita głosował na Jarosława Kaczyńskiego
 • Jarosław Gowin z PO (w środku) i Bolesław Piecha z PiS (z prawej) czytają wydruki głosowań nad projektami ustaw o in vitro Gowin w TOK FM: Rokita wraca do polityki? Nie odnajdzie się w aurze kultu Lecha Kaczyńskiego
Komentarze (600)
Rokita: Konfiskują mi pensję. Egzekucja może trwać do końca życia
Zaloguj się
 • babariba-babariba

  0

  ...jaką ma pensję NIEPRACUJĄCA Rokita? Wystarcza mu na mieszkanie we Włoszech jakoś. Sponsorów ma?

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  HANS ; POWIEDZ W KOŃCU , DLA KOGO PRACUJESZ . BO WSZYSCY CIĘ BIJĄ

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  Janek : Jeśli chcesz , żeby Niemcy zostawili cię w spokoju , musisz przekonać ich , że ty nie jesteś słynnym Agentem J - 23 Hans Kloss . Chociaż muszę przyznać niezły z ciebie ,, agent''

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  Wracaj do Polski . Zarejestrujesz się jako bezrobotny . Zdecydujesz w końcu czy jesteś Jan czy Maria. Pochodzisz sobie po firmach i pozbierasz pieczątki od pracodawców . Będziesz czekał na wezwanie do urzędu w sprawie podjęcia pracy . Jeśli zawiodą te możliwości , pójdziesz do opieki . Będziesz jednym z wielu tysięcy bezrobotnych w Polsce . ,, Lepszy na wolności kęsek lada jaki , niźli w niewoli przysmaki''

 • lehoo

  0

  Ło matko i Córko ! To ten łysy palant znowu zaczął się lansować ?

 • topiramax

  0

  Nie martw sie człowieku, może nie długo pożyjesz.

 • xsawer

  0

  "Egzekucja może trwać do końca życia"
  -I tak trzymać.

 • janek-2007

  0

  Zawsze miałem go za pajaca i karierowicza. Potrafił wszystkich pouczać Okropnie był zniesmaczony starymi władzami Sam będąc u władzy zachowywał sie jak rasowy komuch Sam narobił sobie wrogów i kłopotów a teraz skamle że za to musi ponieść konsekwencje Doskonale dobrał sie ze swoja Nelli Oboje godni siebie Pajace mielace ozorami bez opamietania Zdumioni że za niekontrolowane mielenie ozorami dorośli ludzie ponoszą odpowiedzialność, konsekwencje Upadłeś do rynsztoka ? Nie ty pierwszy i nie ostatni Ty nie jesteś jakiś wyjątkowy PREMIER Z KRAKOWA To że uciekłeś Dowodzi twej marnej kondycji psychicznej i zakłamanie Wszyscy są równi Ale Rkita równiejszy

 • rakowiec48

  0

  Jak zwykle p. Rokita wstawia kit. Chyba na zasadzie Kurskiego: głupi lud to kupi. Gdyby wrócił do kraju lub zajrzał na swoje konto bankowe, to by się przekonał, że komornik zajął mu tylko połowę wynagrodzenia, bo więcej mu nie wolno. Ale jak go Niemcy pobili to i całe wynagrodzenie komornik mu zabrał.
  Pozdrowienia dla wszystkich klientów komorników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje