Czołowe zderzenie z miejskim autobusem w Szczecinie. Jedna ofiara śmiertelna, ranni pasażerowie

akr
11.06.2013 14:26
Śmiertelny wypadek miejskiego autobusu i furgonu na ul. Przestrzennej

Śmiertelny wypadek miejskiego autobusu i furgonu na ul. Przestrzennej (Fot. Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta)

Do wypadku doszło na ul. Przestrzennej. Dostawczy volkswagen zderzył się z autobusem linii 73. Kierowca samochodu zginął, ośmiu pasażerów autobusu zostało rannych. Ulica Przestrzenna jest już przejezdna.
Wypadek wydarzył się kilka minut po godz. 13. Volkswagen caddy jechał w stronę centrum. Na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z prawidłowo jadącym autobusem komunikacji miejskiej. W solarisie linii 73 było kilkunastu pasażerów. VW uderzył w przednią część autobusu na wysokości stanowiska kierowcy.

Przód volkswagena został zmiażdżony. Kierowca zginął na miejscu. Jego ciało udało się wydobyć dopiero po interwencji strażaków, którzy specjalnymi nożycami rozcięli pogięte blachy.

W wypadku ucierpiało ośmiu pasażerów autobusu. - Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik ZDiTM. Pasażerowie odnieśli niegroźne dla życia, ale bolesne obrażenia. Jedna z osób miała rozbitą głowę. Inna ma wybite kilka zębów.

Policja na razie nie wie, dlaczego kierowca vw zjechał na przeciwny pas ruchu. Ulica Przestrzenna przez trzy godziny była całkowicie zablokowana.

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • micki11

    Oceniono 1 raz -1

    Pewnie jakaś dziura w jezdni była co wachowcy ?

  • huston_mamy_problem

    Oceniono 16 razy -4

    katolicy pewnie powiedzą "bóg tak chciał" a więc bóg to morderca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje