Brunon K. zamordował teściową? "Rzeczpospolita": Znaleziono ślady krwi w jego samochodzie

Prokuratura ma poszlakę wskazującą na udział Brunona K. w morderstwie. W jego aucie znaleziono ślady krwi - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na anonimowego prokuratora.
Brunon K. jest podejrzany o przygotowanie zamachu bombowego. Został zatrzymany 9 listopada ub.r. po tym, jak chciał wysadzić Sejm. Miał przygotować cztery tony materiałów wybuchowych i umieścić je w samochodzie. Do eksplozji miało dojść podczas posiedzenia z udziałem prezydenta, premiera i ministrów - w trakcie rozpatrywania w Sejmie projektu budżetu.

Po zatrzymaniu Brunona K. śledczy zaczęli podejrzewać, że teściowa mężczyzny, 67-letnia Julita Kotas, została zamordowana. Kobieta zniknęła bez śladu na przełomie 2011 i 2012 r. W jej mieszkaniu znaleziono ślady krwi. Później, jeszcze przed zatrzymaniem Brunona K., przypadkowi ludzie odkryli ciało kobiety w lesie w okolicy małopolskich Czajowic.

Ślady krwi w samochodzie Brunona K.? Prokuratura: Nie komentujemy

Przez kilka miesięcy śledczy byli przekonani, że Brunon K. maczał palce w zabójstwie swojej teściowej, jednak nie mieli na to żadnych dowodów. Jak jednak ustaliła "Rzeczpospolita", w samochodzie Brunona K. znaleziono ślady krwi Julity Kotas. - Na razie to najmocniejsza poszlaka wskazująca na to, że Brunon K. mógł być zamieszany w zabójstwo swej teściowej - podkreśla w rozmowie z "Rz" prokurator zaangażowany w sprawę.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie nie chce komentować doniesień dziennika. - Ta informacja nie wyszła od nas. Na tym etapie nie udzielamy żadnych informacji - ucina w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzeczniczka prokuratury Bogusława Marcinkowska. Jak dodaje, śledczy nadal zakładają kilka wersji w sprawie zabójstwa Julity Kotas.

Brunon K. przebywa w areszcie. Za przygotowanie zamachu bombowego grozi mu do pięciu lat więzienia.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
 • Monika Olejnik, Hanna Gronkiewicz-Waltz "Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy
Komentarze (117)
Brunon K. zamordował teściową? "Rzeczpospolita": Znaleziono ślady krwi w jego samochodzie
Zaloguj się
 • idioteka-narodowa

  0

  Zamordował teściowa,a potem chciał cały Sejm wysadzić,dobrze,że córka i zona oprzytomniała w porę.

 • merkawa

  Oceniono 5 razy 1

  Najpierw zarzuty o tesciowa ? Jak sie to ma do maksymy "wpierw obowiazki a pozniej przyjemnosc" ?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 6 razy 0

  Buhahaha!!! A prawda jest zapewne prozaiczna i brutalna: wasz 'bohater narodowy', moi smarkaci 'prawdziwi Polacy', nie zamordowal tesciowej, by sie nie wygadala o zamachu, ale udawal zamach (i zarazem czuba), by sie wybronic z zamordowania tesciowej.
  A kuku!

 • 123waz

  Oceniono 3 razy 3

  milczenie córki przez rok w tej sprawie , nie szukanie matki, to jest tak niesamowite , ze ze wszech miar podejrzane. człowiek ginie, i najbliższe osoby nie poszukuja jej, jak gdyby wiedziały co sie z nia stało. zupełna patologia.

 • 69-moher

  Oceniono 1 raz 1

  :-((((((

 • 01_halszka

  Oceniono 3 razy 1

  myslę, ze to jest okropne, ze nikt z rodziny nie szukał kobiety. Gdzie byli najblizsi , ta sprawa jest bardzo dziwna. uwazam, ze brunon miał takie pokłady nienawisci nie tylko do polityków, ale takze do tesciowej. na pewno były jakies zatargi lub motyw. 100% ze to zrobił.

 • villiers

  Oceniono 4 razy 2

  Dorzućcie mu jeszcze ,że krytykował podstawowe dogmaty wiary. Nazwisko się zgadza , więc co wam zależy ?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  @ dragon2100

  Niech zyje logiczne myslenie! Malo, ze ABW jest do tego zdolna, to jeszcze potrafi przeniesc sie w czasie i zamordowac tesciowa ponad rok przed aresztowaniem Brunona z powodu zamachu.:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje