Listonosz kradł przesyłki z kartami do bankomatów

dm
11.06.2013 10:08
Poczta - przesyłki

Poczta - przesyłki (Fot. Michal Lepecki / AG)

41-letni listonosz z Krakowa został zatrzymany przez policję po tym, jak policjanci złapali go na wykradaniu z sortowni poczty przesyłek od banków z kartami do bankomatów i kodami PIN. Z nowo założonych kont mógł zdefraudować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały od klientów banków, do których wysłano karty płatnicze. Przesyłki nie docierały, za to ktoś wypłacał za pośrednictwem wysłanych kart bankomatowych pieniądze z nowo założonych kont. Wypłacone kwoty w sumie sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych - relacjonuje Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Policjanci z małopolskiej komendy ustalili, że za kradzieżami stoi 41-letni listonosz. Mężczyzna wyszukiwał przesyłki od banków w sortowni, zanim zostały one rozdzielone do poszczególnych regionów. Gdy je znalazł, zabierał je, mimo iż nie należały do przydzielonego mu rejonu.

41-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany pod zarzutem nielegalnego pozyskiwania danych i kradzieży pieniędzy. Został już przesłuchany, po przedstawieniu mu zarzutów sąd zdecydował o oddaniu go pod dozór policji, otrzymał zakaz opuszczania kraju oraz złożył poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • wredny_komentator

  Oceniono 83 razy 49

  Należało by podać nazwy banków, które naraziły klientów na straty. Normalną praktyką jest wymaganie aktywowania karty po jej otrzymaniu, nieaktywna doręczycielowi do niczego by się nie przydała

 • seisen

  Oceniono 41 razy 37

  W niektórych bankach aktywacja karty następuje poprzez włożenie jej do bankomatu i wpisanie PINu

 • jestemzalegalem

  Oceniono 23 razy 23

  Ludzie co wy piszecie o tej aktywacji? Listonosz sam je aktywowal. Wpierw przejal list z karta, a pozniej jak znal nazwisko przejal list z PINem, ktory przychodzi po 2-3 dniach od nadania karty.

 • spock2

  Oceniono 21 razy 17

  Niezmiernie mnie fascynuje pomysł banków by piny do kart wysyłać zwykłym listem.

 • jajagam

  Oceniono 12 razy 12

  Najbardziej podoba mi się to stwierdzenie: "Gdy je znalazł, zabierał je, mimo iż nie należały do przydzielonego mu rejonu".

  A to niegodziwiec. Nie dość, że kradł, to także poza swoim rejonem.

 • sajder86

  Oceniono 22 razy 12

  Taką kartę chyba trzeba aktywować na swoim koncie zanim się będzie używało, więc jak on mógł z nich korzystać?

 • iremus

  Oceniono 12 razy 10

  Takiego sposobu dostarczania i aktywacji karty płatniczej można jedynie pozazdrościć. Jednak idiotów nie sieją - idioci nas otaczają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje