"Solidarność" za strajkiem generalnym w całej Polsce. Nieoficjalnie: kilka dni, okupacja Warszawy

11.06.2013 06:23
Szef

Szef "Solidarności" Piotr Duda (fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Związkowcy z NSZZ "S" poparli w referendach pomysł zorganizowania jesiennego strajku generalnego w całej Polsce i wrześniowej manifestacji w stolicy - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita".
Głosowania objęły ponad 8 tys. zakładów pracy, 600 tys. związkowców. Rzecznik "S" Marek Lewandowski zastrzega, iż nie ma jeszcze ostatecznych wyników, bo nie we wszystkich regionach policzono głosy i nie we wszystkich zakładach przeprowadzono referenda. - Ale z tego, co do nas dociera, od 60 do nawet 80 proc. załogi opowiedziało się za zaproponowanymi przez nas akcjami - mówi.

Wyniki głosowania dają władzom NSZZ legitymację do rozpoczęcia zapowiadanej wojny z rządem i wyciągnięcia przeciwko premierowi Donaldowi Tuskowi ciężkiego oręża - podkreśla gazeta.

- Na razie pewna jest tylko duża manifestacja w Warszawie - stwierdza Lewandowski. Jej szczegółów ujawnić jednak nie chce. Ale nieoficjalnie mówi się, że będzie to kilkudniowa impreza połączona z okupacją stolicy, a przed Sejmem ma znów stanąć związkowe miasteczko - zdradza "Rz".

Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (292)
Zaloguj się
 • dekarz55

  Oceniono 587 razy 493

  Panie Duda mam jedno pytanie ile zarobila wasza spolka zwiazkowa Maritex w 2012 roku wykonujac remonty w Hucie Katowice i ilu pracownikow zatrudnia i jeszcze jedno czy prawda jest ze zatrudnia podwykonawcow nie interesujac sie w jakiej formie podwykonawcy zatrudniaja pracownikow. Jesli pan nie wie to chetni moge z panem podyskutowac jakim to obronca praw pracowniczych jesat pana zwiazek PANIE POPULISTO:):)

 • komarrek

  Oceniono 383 razy 327

  Nie lubię solidarności. W ostatnich latach większość ich działań miała powody polityczne, angażują się po stronie jednych by dokopać drugim. Nigdy nie zapomnę jak Kaczyński wysyłał policję na pielęgniarki a Solidarność (oprócz tych z Sierpnia) miała to w d... Poza tym ich walka o prawa pracownika jest wybiórcza, w jednym zakładzie potrafią walczyć by podnieść pensje tych co zarabiają 1500zł, a słowa nie wspomną o tych co w tym samym miejscu zarabiają 1000zł (przykład z Sosnowca, całkiem niedawno), a najbardziej to walczą o swoje własne zarobki. Im jest całkiem dobrze. Ich wiece to zwykłe spędy, ludziom płacą za łażenie z transparentami w czasie pracy więc ci robią sobie wycieczki, jakoś mało w tym idei. Warto wspomnieć że te związki często dostają kasę od pracodawców więc siłą rzeczy g... robią dla innych pracowników. Bo skoro pan płaci to i wymaga posłuszeństwa.

 • joris

  Oceniono 363 razy 237

  Za p. Kukizem stoi głupota i morze wypitej wódy. Kto stoi za po. Dudą? Widać jak na dłoni. Najlepszy po tzw. o. Rydzyku, pomysł służb specjalnych FSB.

 • borsuk_lu

  Oceniono 299 razy 233

  znowu będą palić opony? Co na to inspektorat ochrony środowiska, straż miejska?

 • fakiba

  Oceniono 287 razy 205

  A czy ktoś spodziewał się innej decyzji po zadymiarzach i specjalistach od palenia opon

 • wotywa321

  Oceniono 282 razy 200

  "Solidarność" potworek związku.Wyłącznie żądania i parcie do władzy.Był Śniadek teraz Dudek.Towarzysze macie swoich w PIS ,po co strajk.

 • fakiba

  Oceniono 227 razy 165

  Kukiz na pytanie z jakiego powodu robią marsz i czemu w Szczecinie dał wyczerpującą odpowiedż bo wcześniej był w Opolu to teraz tutaj
  Zadyma musi być i tyle a po co dla zadymy

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 111 razy 93

  Abstrahując od tego czy protesty i manifestacje są potrzebne mam pytanie kto za to wszystko płaci? Kto sponsoruje rozbijanie miasteczek namiotowych, transport i utrzymanie? W zeszłym miesiącu związkowcy okupowali trawnik przed urzędem wojewódzkim we Wrocławiu i trwało to dosyć długo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje