Gowin: Jestem ostatnim Mohikaninem, ostatnim platformersem

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Jarosław Gowin nie wyklucza kandydowania na szefa PO. - W pewnym sensie czasami mam wrażenie, że jestem ostatnim Mohikaninem, ostatnim platformersem, który wierzy w ideały założycielskie PO - stwierdził w rozmowie z TVN24.
Według Gowina ogromne zainteresowanie ankietą dotyczącą programu PO to argument za tym, aby kandydował na stanowisko szefa Platformy. Dodał, że decyzję w tej sprawie ogłosi po konwencji Platformy, czyli po 29 czerwca.

W zamieszczonej przez Jarosława Gowina w internecie ankiecie znajdziemy pytania z zakresu "ustroju i praw obywatelskich, wartości i polityki wobec rodzin, podatków i kształtu administracji oraz samorządu i edukacji". Jak podkreśla jej autor, większość z nich dotyczy postulatów przedstawianych już przez Platformę na różnych etapach jej historii. - Pozostałe odnoszą się do ważnych dla obywateli kwestii, które w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się w debacie publicznej - twierdzi.

Za pośrednictwem ankiety chce sprawdzić, do jakiego stopnia pierwotny program PO jest nadal popierany przez członków PO i sympatyków partii. - W zależności od wyniku tej ankiety będę chciał w przyszłości zaprezentować swój własny program - powiedział w TVN24 Gowin.

Podkreślił, że to nie jest krok do przejęcia władzy w PO, ale krok w walce o duszę PO, o jej tożsamość, o to, jaką ma być partią. - Mam wrażenie, że w toku rządzenia pojawia się pokusa przeistoczenia się w typową partię władzy, dla której program ma drugorzędne znaczenie - powiedział Gowin. - Ale oczywiście to ogromne zainteresowanie ankietą jest jednym z argumentów przemawiających za tym, żebym startował - przyznał polityk PO, dodając, że liczba odpowiedzi przekroczyła już 20 tys.

Zobacz także
Komentarze (97)
Gowin: Jestem ostatnim Mohikaninem, ostatnim platformersem
Zaloguj się
 • dzespo

  Oceniono 2 razy 0

  I co..? Kazdy inny wejdzie na miejsce Tuska i bedzie tak samo okradal Narod bo nie wytrzyma natezenia.przeplywajacych obok pieniedzy,to setki miliardow wiec zadko kto moze sie temu oprzec,. czas wziasc prawo w swoje rece gdyz jest robione tylko pod ten pseudo Rzad..! Dziekuje

 • sqlwysyn

  Oceniono 1 raz 1

  Jesteś qtafonie 5 kolumną Pisu w Platformie a nie ostatnim Mohikaninem.

 • boguch13d

  Oceniono 1 raz 1

  Według posła Jarosława Gowina, byłego już na szczęście ministra sprawiedliwości, prawem polskim nie jego litera rządzi! Prawem tym rządzi jego duch. Prawo duchem stoi, duchem stoi na przykład konklawe, w którym Duch pierwsze skrzypce wiedzie i o wyborze decyduje ostatecznie i bezsprzecznie na amen. Kto literze prawa urąga, za nic je ma, ten i duchowi urąga, bo jasne jak słońce, że wszystko, co na tym bożym padole, z Ducha się ma, a nie z litery, która znakiem pospolitym przez człowieka dla swego widzi mi się wymyślonym i których wiele w liczbie i postaciach różnych, a wymyślnych sztucznie, a duch, to duch, jeden i jedyny, atrakcyjny, choć abstrakcyjny, jakże często nieodgadniony i bez należytej precyzji swego znaczenia i rozumienia. Jako dobrą ilustrację tego wywodu prawnego o posmaku filozoficznym, posłużyć się można kazusem Jana Rokity, ongiś wybitnego polityka, który o mały figiel premierem nie został, i od zarania swego politycznego zaangażowania śmiercią gardził i pomiatał krzykiem gromkim i sejmowym, na kraj cały a nielichy: " Nicea lub śmierć". W tym zdaniu odwaga i bezpardonowość w całej wyrazistości i toporności. Ad rem przystępując, to po pierwsze i nieostatnie: Jan Rokita literalnie literą prawa gardzi, za nic ma wyrok sądowy, co wszelkie instancje odbył razem z kasacyjną, On, Rokita jest ponad omnium, ponad prawem i w ogóle ma prawo wyrokujące sądownie w nosie, jeśli nie dużo niżej. Rokita sobie z prawa kpi i z państwa prawa także, a dodać trzeba, że magistrem prawa jest - jaki, każdy widzi, ale jest, a jeśli nawet nie jest, jeśli się nie wykazał, to bezsprzecznie był. Rokita niepodległy, suwerenny, karku nie ugnie, jak te powstańcze bohatery na cztery litery, jak suwerenny Duda, jak suwerenny Prezes nad Prezesy. Prezes ten wspaniałym gestem wsparł Rokitę w jego bojach komorniczych za prezesem inni, zwłaszcza byli towarzysze partyjni poruszeni i wzruszeni skargą na nikczemnie skandaliczne bezprawie komornicze, jakże krasomówczo wykazane płaczem Janowym a Rokitowym, publicznie na ekranie telewizyjnym.

 • mlodaemerytka

  Oceniono 1 raz 1

  Moze jest pan PAMPERSEM A NIE PLATFORMEWRSEM ? Idiotyzmy tworza idioci ! Po co ? Slawe juz masz pan zla, wiec znikaj z oczu zdenerwowanych swoja BUTA CHAMSKA ludzi. NIETYKALNY ! W Indiach bardzo zle sie
  kojarzy !

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Będzie następna kanapa

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  ... i pierwszym nadętym durniem. Wyciągnij palec z pupki, Gowin, i spuść trochę powietrza / gazu

 • 31paluszkow

  Oceniono 3 razy 3

  Mohikanin??? - pan obraża Mohikanina; Panu zbyt daleko do PO. Pana poglądy mieszczą się wyłącznie w PIS. Pan skoki z prawa na lewo poprzez środek są poniżające. Nigdy na Pana nie będę głosować.

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 4

  Gowin uważa się za ostatniego Mohikanina polskiego ciemnogrodu w PO.
  Tylko on i Godson są prawdziwymi polakami.

 • sarkissian

  Oceniono 3 razy 3

  Biedne chłopisko...
  pomyliło platformersa z platfusem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje