Gowin: Jestem ostatnim Mohikaninem, ostatnim platformersem

10.06.2013 18:29
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Jarosław Gowin nie wyklucza kandydowania na szefa PO. - W pewnym sensie czasami mam wrażenie, że jestem ostatnim Mohikaninem, ostatnim platformersem, który wierzy w ideały założycielskie PO - stwierdził w rozmowie z TVN24.
Według Gowina ogromne zainteresowanie ankietą dotyczącą programu PO to argument za tym, aby kandydował na stanowisko szefa Platformy. Dodał, że decyzję w tej sprawie ogłosi po konwencji Platformy, czyli po 29 czerwca.

W zamieszczonej przez Jarosława Gowina w internecie ankiecie znajdziemy pytania z zakresu "ustroju i praw obywatelskich, wartości i polityki wobec rodzin, podatków i kształtu administracji oraz samorządu i edukacji". Jak podkreśla jej autor, większość z nich dotyczy postulatów przedstawianych już przez Platformę na różnych etapach jej historii. - Pozostałe odnoszą się do ważnych dla obywateli kwestii, które w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się w debacie publicznej - twierdzi.

Za pośrednictwem ankiety chce sprawdzić, do jakiego stopnia pierwotny program PO jest nadal popierany przez członków PO i sympatyków partii. - W zależności od wyniku tej ankiety będę chciał w przyszłości zaprezentować swój własny program - powiedział w TVN24 Gowin.

Podkreślił, że to nie jest krok do przejęcia władzy w PO, ale krok w walce o duszę PO, o jej tożsamość, o to, jaką ma być partią. - Mam wrażenie, że w toku rządzenia pojawia się pokusa przeistoczenia się w typową partię władzy, dla której program ma drugorzędne znaczenie - powiedział Gowin. - Ale oczywiście to ogromne zainteresowanie ankietą jest jednym z argumentów przemawiających za tym, żebym startował - przyznał polityk PO, dodając, że liczba odpowiedzi przekroczyła już 20 tys.

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 127 razy 89

  Przestań pan bredzić panie Gowin. Pan nie jest żaden ostatni, ani żadem Mohikanin. Pan jest kapusiem Opus Dei do pilnowania interesów Watykanu w Polsce. A kto wie, czy nie interesów wielkich korporacji bankowych. rabujących większość Polaków w bandyckiej organizacji pod szyldem OFE. Nie wierzę panu.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 93 razy 55

  Jarek, idź zrób laskę jakiemu biskupowi, ale nie połykaj, bo zamordujesz miliony...

 • balbina1_0

  Oceniono 53 razy 41

  Zajmij się swoją duszą a nasze zostaw w spokoju - hipokryto !!!

 • wmc-33

  Oceniono 51 razy 41

  Przypomniał mu się powrót do korzeni. Lepiej późno niż wcale, jak powiedział pewien Żyd spóźniając się na pociąg. Generalnie to wszystko, to jedno wielkie (a może raczej małe?) pieprzenie o Szopenie. Facet nie ma żadnego pomysłu ani na siebie, ani na Polskę. Panu już dziękujemy!

 • unnabujp

  Oceniono 57 razy 39

  Spier.. do PiSSu, masz szanse zostac ulubionym czopkiem PoskeZbaw

 • cillian1

  Oceniono 43 razy 31

  ciągle się zastanawiam, dlaczego te szuje myślą tylko wtedy o Polakach.
  Kiedy walczą o swoją pensję w sejmie!

  warto by to nagłośnić przed wyborami - bo debile znów wybiorą debila, co słyszy głosy!

 • urhan

  Oceniono 38 razy 28

  No proszę, Chingachgook już jest, brakuje tylko Sokolego Oka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje