12 lat więzienia dla fryzjera, który porwał 11-latkę

10.06.2013 16:49
Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o porwanie 11-letniej Julii

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o porwanie 11-letniej Julii

Na 12 lat więzienia skazał w poniedziałek łódzki sąd 47-letniego Roberta T., który w Łodzi uprowadził 11-letnią Julię. Proces ze względu na charakter sprawy i dobro dziecka toczył się częściowo za zamkniętymi drzwiami.
Do uprowadzenia 11-latki doszło pod koniec marca 2012 roku. Kiedy Julia wraz z koleżankami bawiła się w pobliżu swego miejsca zamieszkania, podszedł do nich mężczyzna, który poprosił o pomoc w szukaniu psa. Julia odeszła z nieznajomym; wsiadła z nim do samochodu. Porywacz woził ją przez kilka godzin. Wieczorem wypuścił dziewczynkę przy osiedlu, na którym mieszka. Według prokuratury badania lekarskie wykazały, że 11-latka nie doznała obrażeń fizycznych.

Dwa dni później w wyniku policyjnej obławy mężczyzna został zatrzymany; ukrywał się w lesie koło Andrespola, gdzie wytropił go policyjny pies. W miejscu jego zamieszkania znaleziono samochód, którym miał przez kilka godzin wozić dziewczynkę.

W aucie zabezpieczono ślady kryminalistyczne do badań porównawczych; ekspertyza potwierdziła, że była w nim uprowadzona dziewczynka. Dzień po uwolnieniu 11-latka została przesłuchana przez sąd w obecności psychologa i z udziałem prokuratora; nagranie z przesłuchania jest jednym z dowodów w sprawie. Od mężczyzny pobrano próbki do badań, m.in. DNA.

Pozbawienie wolności i szczególne udręczenie

Prokuratura przedstawiła mu zarzut dotyczący pozbawienia wolności dziewczynki połączonego ze szczególnym udręczeniem; to zbrodnia zagrożona karą od trzech do 15 lat więzienia. W śledztwie 46-latek przyznał się do winy. Badający go biegli psychiatrzy i psycholog uznali, że mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa miał jedynie nieznacznie ograniczoną poczytalność i może odpowiadać przed sądem; nadal jest aresztowany.

Mężczyzna - według śledczych - działał w warunkach wielokrotnej recydywy. Robert T. był bowiem wcześniej wielokrotnie karany m.in. za rozboje i odbywał długoletnie wyroki. Po raz ostatni opuścił więzienie w kwietniu ub. roku. 46-latek z wykształcenia jest fryzjerem. Jest bezdzietny; ostatnio żył w nieformalnym związku i nigdzie nie pracował.

Komentarze (27)
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  Oceniono 114 razy 90

  Naprawdę dziwny to kraj , za wozenie dziecka 12 lat , a jak dziecioruchacz w sutannie zgwałci to w zawieszeniu lub przeniesienie do innej dzieciarni .

 • nick4comments

  Oceniono 99 razy 89

  Oto polska "sprawiedliwość" - za obwiezienie 11 latki samochodem i wypuszczenie jej 12 lat paki. Za rozjechanie jej po pijaku na miazgę - 8 lat.

 • tableslaw007

  Oceniono 64 razy 58

  "Do uprowadzenia 11-latki doszło pod koniec marca 2012 roku."

  "Po raz ostatni opuścił więzienie w kwietniu ub. roku."

  To co? Uprowadził dziewczynkę będąc w puszce?

 • innerempire

  Oceniono 41 razy 31

  12 lat więzienia za wożenie samochodem dziewczynki przez parę godzin i eleganckie wysadzenie jej przed domem?

 • ypsilanti

  Oceniono 18 razy 12

  Jeśli masz trochę oleju w głowie to połączysz fakty i zrozumiesz, że nie za obwożenie został skazany.
  "zarzut dotyczący pozbawienia wolności dziewczynki połączonego ze szczególnym udręczeniem"
  "Proces ze względu na charakter sprawy i dobro dziecka toczył się częściowo za zamkniętymi drzwiami."

  Zidiociałe społeczeństwo nie potrafi same wyciągać wniosków i musi mieć podane na tacy co ma myśleć...

 • ugrydul

  Oceniono 9 razy 9

  Ochrona pedofilów to pomysł na spadek powołań. Wszystkie zboki się teraz do nich będą garnąć.

 • ex-con

  Oceniono 17 razy 7

  Mało mu było przekrętów w piłce nożnej?

 • arkalionxp

  Oceniono 8 razy 6

  Śmieszne to zdanie,że ów przestępca nie pracował.Co to ma wnosić do sprawy?To,że nie pracował ,jak kilka milionów ludzi w tym kraju ma świadczyć,że jego czyn był bardziej czy mniej plugawy?Albo stwierdzenie,że żył w nieformalnym związku.Takie stwierdzenia padały w kronikach kryminalnych w latach 60 tych za tow Wiesława.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX