12 lat więzienia dla fryzjera, który porwał 11-latkę

10.06.2013 16:49
Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o porwanie 11-letniej Julii

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o porwanie 11-letniej Julii

Na 12 lat więzienia skazał w poniedziałek łódzki sąd 47-letniego Roberta T., który w Łodzi uprowadził 11-letnią Julię. Proces ze względu na charakter sprawy i dobro dziecka toczył się częściowo za zamkniętymi drzwiami.
Do uprowadzenia 11-latki doszło pod koniec marca 2012 roku. Kiedy Julia wraz z koleżankami bawiła się w pobliżu swego miejsca zamieszkania, podszedł do nich mężczyzna, który poprosił o pomoc w szukaniu psa. Julia odeszła z nieznajomym; wsiadła z nim do samochodu. Porywacz woził ją przez kilka godzin. Wieczorem wypuścił dziewczynkę przy osiedlu, na którym mieszka. Według prokuratury badania lekarskie wykazały, że 11-latka nie doznała obrażeń fizycznych.

Dwa dni później w wyniku policyjnej obławy mężczyzna został zatrzymany; ukrywał się w lesie koło Andrespola, gdzie wytropił go policyjny pies. W miejscu jego zamieszkania znaleziono samochód, którym miał przez kilka godzin wozić dziewczynkę.

W aucie zabezpieczono ślady kryminalistyczne do badań porównawczych; ekspertyza potwierdziła, że była w nim uprowadzona dziewczynka. Dzień po uwolnieniu 11-latka została przesłuchana przez sąd w obecności psychologa i z udziałem prokuratora; nagranie z przesłuchania jest jednym z dowodów w sprawie. Od mężczyzny pobrano próbki do badań, m.in. DNA.

Pozbawienie wolności i szczególne udręczenie

Prokuratura przedstawiła mu zarzut dotyczący pozbawienia wolności dziewczynki połączonego ze szczególnym udręczeniem; to zbrodnia zagrożona karą od trzech do 15 lat więzienia. W śledztwie 46-latek przyznał się do winy. Badający go biegli psychiatrzy i psycholog uznali, że mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa miał jedynie nieznacznie ograniczoną poczytalność i może odpowiadać przed sądem; nadal jest aresztowany.

Mężczyzna - według śledczych - działał w warunkach wielokrotnej recydywy. Robert T. był bowiem wcześniej wielokrotnie karany m.in. za rozboje i odbywał długoletnie wyroki. Po raz ostatni opuścił więzienie w kwietniu ub. roku. 46-latek z wykształcenia jest fryzjerem. Jest bezdzietny; ostatnio żył w nieformalnym związku i nigdzie nie pracował.

Komentarze (27)
12 lat więzienia dla fryzjera, który porwał 11-latkę
Zaloguj się
 • cillian1

  0

  Kurde, czegoś nie kumam,

  to ile dostałby za gwałt, czy za zamordowanie?
  połowę? Znaczy 6 lat?
  Bo nie słyszałem o wyższych wyrokach - za molestowanie.
  No dobra, morderstwo to 25 lat.

  Ale te 12 to chyba przegięcie...

 • jestemzalegalem

  Oceniono 2 razy 2

  Polska to dziwny kraj. Za przejscie na czerwonym - mandat. Za jazdy po piwie na rowerze wiezienie. Za uprawe 4 krzakow konopi, 3 lata i 2 miesiace. Za chwilowe pozbawienie wolnosci - 12 lat, Za posiadanie 0,2g suszu, zawiasy (drugi raz- za kraty)Za nazwanie tworcow Biblii nacpanymi - 3 tysiace kary.. A...

  Za przekrety na grube miliony, nic. Za gwalcenie dzieci przez ksiezy, nic lub przeniesienie do innej parafii. Za ponizanie podwladnych - odprawa 80 tysiecy i 10 tys miesiecznej emerytury.

  To sie w pale nie miesci sie w morde jeza

 • arkalionxp

  Oceniono 8 razy 6

  Śmieszne to zdanie,że ów przestępca nie pracował.Co to ma wnosić do sprawy?To,że nie pracował ,jak kilka milionów ludzi w tym kraju ma świadczyć,że jego czyn był bardziej czy mniej plugawy?Albo stwierdzenie,że żył w nieformalnym związku.Takie stwierdzenia padały w kronikach kryminalnych w latach 60 tych za tow Wiesława.

 • stasiek-the-best

  Oceniono 1 raz 1

  @innerempire
  KODEKS KARNY
  Art. 189. Pozbawienie człowieka wolności
  § 1. Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1 lub 2, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 6 razy -4

  hu.. w du... sądziemu za taki sprwiedliwy wyrok i niech idzie do diabła ku..fon jeden

 • ypsilanti

  Oceniono 18 razy 12

  Jeśli masz trochę oleju w głowie to połączysz fakty i zrozumiesz, że nie za obwożenie został skazany.
  "zarzut dotyczący pozbawienia wolności dziewczynki połączonego ze szczególnym udręczeniem"
  "Proces ze względu na charakter sprawy i dobro dziecka toczył się częściowo za zamkniętymi drzwiami."

  Zidiociałe społeczeństwo nie potrafi same wyciągać wniosków i musi mieć podane na tacy co ma myśleć...

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 2

  miłosierny jest nasz wymiar niesprawiedliwości

 • ugrydul

  Oceniono 9 razy 9

  Ochrona pedofilów to pomysł na spadek powołań. Wszystkie zboki się teraz do nich będą garnąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje