Ratusz: Czekamy, aż GDDKiA przebuduje Trasę AK

Stołeczny ratusz

Stołeczny ratusz (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Według prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie było sensu zamykać Trasy Armii Krajowej w ostatnich latach, żeby doraźnie naprawiać tam odwodnienie. Ratusz czeka na gruntowną przebudowę arterii, którą szykuje GDDKiA
Na briefingu, który władze miasta zorganizowały po godz. 14 w stołecznym ratuszu, odniesiono się do sytuacji po niedzielnych podtopieniach, zwłaszcza na Trasie AK. - W niedzielę spadło 20 litrów na metr kwadratowy. W niektórych dzielnicach było to nawet dwa razy więcej - mówiła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji mówili, że oba kolektory ściekowe obsługujące północną część Warszawy, działały na maksimum swoich możliwości.

Będą odszkodowania

Dziennikarze przypominali jednak, że Trasa AK była w tym miejscu już wielokrotnie zatopiona. Dopytywali, dlaczego do tej pory nie udało się tam poprawić odwodnienia. Według prezydent Gronkiewicz-Waltz, ratusz czeka na przebudowę Trasy, którą przygotowuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Trwa przetarg w tej sprawie. Wszystko wskazuje, że prace zaczną się w tym roku - powiedziała. Dodała, że nie było sensu doraźnie naprawiać trasy, bo byłoby to zbyt dokuczliwe dla kierowców. - Trzeba to zrobić raz, a dobrze - dodała.

Grażyna Lendzion, szefowa Zarządu Dróg Miejskich powiedziała, że poszkodowani na Trasie AK kierowcy mogą do tej instytucji kierować wnioski o odszkodowania. Będą one przekazywane do ubezpieczyciela ZDM-u.

Zobacz także
 • Woda podmyła jezdnię ul. Kolektorskiej na Marymoncie i zatopiła garaże Niedzielna ulewa: wielkie jezioro na Trasie AK do wieczora
 • Podtopiona Trasa AK Trasa AK w Warszawie pod wodą. Kierowcy musieli uciekać na dachy aut [WIDEO/FOTO]
 • Rowerzysta na jednej z zalanych po niedzielnej nawałnicy ulic Zalana Warszawa na zdjęciach Associated Press [DUŻY KADR]
Komentarze (88)
Ratusz: Czekamy, aż GDDKiA przebuduje Trasę AK
Zaloguj się
 • xsawer

  0

  "Trwa przetarg w tej sprawie. Wszystko wskazuje, że prace zaczną się w tym roku"

  Zauważyłem, że w Warszawie wszystkie prace drogowo budowlane opłacane przez miasto rozpoczynają się po pierwszych przymrozkach.
  To jest taki najlepszy czas dla tego typu robót.

 • aa_6

  Oceniono 2 razy 2

  A przecież guziałgarze, pisiarze, palikociarze itd., a nawet milleryści potrafiliby błyskawicznie odprowadzić 20 - 40 litrów wody na metr kwadratowy, gdyby tylko mieli władzę, tak samo jak potrafiliby wybudować metro i zrealizować wszystkie inne inwestycje bez najmniejszych opóźnień itd.

 • 24jannormalny

  Oceniono 1 raz 1

  czy tam był monitoring,nie wierzę ze można być takim idiota żeby wjezdzac w coraz głebsza wode,no kuzwa chyba nagle nie przybrało.ni było kataklizmu.

 • tadek-1

  Oceniono 5 razy 1

  A co ten kurdupel, prezydent Kaczynski, zrobil dla Warszawy, oprocz muzeum powstania z zawalszowana historia.

 • jami100

  Oceniono 2 razy -2

  20 litrów na metr kwadratowy daje 2 cm głębokości. To raczej nie jest dużo. Widocznie system jest zupełnie niewydolny.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Po raz pierwszy od Powstania Warszawskiego cały kraj kibicuje Warszawie, tym razem w walce bufetową.

 • borman60

  Oceniono 2 razy 0

  Pis miał wspaniałego prezydenta Warszawy ,potem Polski ,więc trzeba poprosić Jarosława o zgodę i poparcie w temacie .PIS W PIS-DU .

 • schwab2

  Oceniono 1 raz 1

  No tak wszystkiemu jest winna jak to piszecie "Bufetowa". To ona jako dziecko tak właśnie zaprojektowała Trasę Armii Krajowej. To ona wrzucała do studzienek dopływowych śmieci, żeby zmniejszyć ich drożność. To ona nie zgodziła się na kolejny plac budowy w rozkopanej Warszawie. To ona wymodliła u Najświętszego takie opady. To ona chce, żeby warszawiacy bezpłatnie wyrzucali śmieci na ulicę, lub tam gdzie istnieją jeszcze piece zastępowały one koks lub węgiel. Czytając komentarze chce się powiedzieć: A to Polska właśnie czyli prawo i sprawiedliwość (pis):

 • tomasz62

  Oceniono 2 razy -2

  w GDDKiA zapewne rządzą przedstawiciele innych partii niż PO lub Ci z liścia czyli PSL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje