Dożywocie dla Polaków w Anglii. Zabili dla polisy na życie

10.06.2013 14:45
Brytyjska policja

Brytyjska policja (Fot. Lefteris Pitarakis AP)

Brytyjski sąd skazał troje Polaków na kary dożywotniego więzienia za brutalne zabójstwo 23-letniej Angielki Catherine Wells-Burr. Motywem zbrodni była chęć otrzymania 120 tys. funtów z należącej do ofiary polisy ubezpieczeniowej na życie.
Sędzia nakazał, by narzeczony zamordowanej 31-letni Rafał N. spędził w więzieniu co najmniej 32 lata. Jego wspólnicy - dawna narzeczona 32-letnia Anna L. oraz jej wuj 38-letni Tadeusz D. - otrzymali identyczny wymiar kary. Według sądu Rafał N. zabił we wrześniu 2012 roku Wells-Burr we śnie w domu w miejscowości Chard (Anglia), w którym razem mieszkali, zaś Anna L. i Tadeusz D. spalili zwłoki. Wszyscy troje mataczyli w śledztwie.

Sprawa odbiła się szerokim echem, ponieważ rodzice kobiety publicznie wypowiedzieli się za monitorowaniem imigrantów z nowych państw UE. Rafał N. był w Polsce karany za pobicie żony, z którą miał syna. Z powodu zapisu w rejestrze skazanych nie dostał wizy do USA, ale do W. Brytanii wjechał jako obywatel UE.

Zadali sobie wiele trudu, by zwodzić policje

- Catherine, nie zdając sobie z tego sprawy, sama podpisała na siebie wyrok śmierci, występując o kredyt hipoteczny, dający N. prawo do połowy domu, i wykupując polisę ubezpieczeniową na życie, którą w razie jej śmierci wypłacono by N. - powiedział mediom ojciec zamordowanej Philip.

Skazani zadali sobie wiele trudu, by zwodzić policję, m.in. tworząc fałszywy profil dla Wells-Burr na portalu dla dorosłych i wysyłając na jej telefon komórkowy teksty pochodzące rzekomo od tajemniczego kochanka. Wpadli, gdy Anna L. zatelefonowała do Rafała N., posługując się kartą SIM mającą rzekomo należeć do domniemanego kochanka.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (224)
Zaloguj się
 • cowgirl_ride

  Oceniono 845 razy 829

  Rafał N=Nowak, Anna L=Lagwinowicz, Tadeusz D=Dmytryszyn.
  news.sky.com/story/1101617/catherine-wells-burr-trio-get-life-sentences

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 609 razy 597

  A skur.wielami tymi są:

  Rafał Nowak, Anna Lagwinowicz and Tadeusz Dmytryszyn.

  Ukrywać to można nazwisko ofiary, jeżeli jej rodzina sobie życzy, a nie tego bydła. Na szubienicę z mendami.

 • kralik111

  Oceniono 483 razy 461

  Bandyci zostali skazani w Wielkiej Brytanii, a tam nie obowiazuje tajnosc nazwisk, wiec dlaczego idiota z gazeta,pl nie podaje nazwisk tych mordercow, jak robi to cala brytyjska prasa?

 • syngefco

  Oceniono 237 razy 213

  Brak mi słów, jako jeden z polskich emigrantów jest mi wstyd i szkoda, że nie można było w przypadku tych ludzi zastosować kary śmierci, najlepiej poprzez tortury.

 • onefoks

  Oceniono 199 razy 179

  w Anglii wiedzą jak karać bandytów.tylko nie wysyłajcie ich do Polski bo po 5u latach wyjdą

 • thorgallpl

  Oceniono 166 razy 136

  Tymczasemw Polsce zbrodniarz idzie do lekarza i mowi, ze jest niepoczytalny albo obloznie chory. on mu daje glejt i po krzyku, a jedynymi skazanymi w sprawie sa ci, ktorzy nie chca sie z faktem pogodzic.

 • lejenapis

  Oceniono 143 razy 93

  po zlodziejach samochodow,zlodziejach jubilerow,gwalcicieli,dziwkach polskich i alfonsach,handlarzy dziecmi.....................mamy nastepnych polskich przestepcow imigracyjnych.........................spadki po babci.....................powodzenia na imigracji...............i zeby nigdy nie zniesiono wiz dla polakow do USA...........................to obroni prestisz Polaka w USA i tak maly

 • no_kto_to

  Oceniono 202 razy 92

  Zaraz dziennikarska katoprawica podniesie raban że to niewinnie prześladowani Polacy którzy z kraju wyjechali przez Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje