Dożywocie dla Polaków w Anglii. Zabili dla polisy na życie

10.06.2013 14:45
Brytyjska policja

Brytyjska policja (Fot. Lefteris Pitarakis AP)

Brytyjski sąd skazał troje Polaków na kary dożywotniego więzienia za brutalne zabójstwo 23-letniej Angielki Catherine Wells-Burr. Motywem zbrodni była chęć otrzymania 120 tys. funtów z należącej do ofiary polisy ubezpieczeniowej na życie.
Sędzia nakazał, by narzeczony zamordowanej 31-letni Rafał N. spędził w więzieniu co najmniej 32 lata. Jego wspólnicy - dawna narzeczona 32-letnia Anna L. oraz jej wuj 38-letni Tadeusz D. - otrzymali identyczny wymiar kary. Według sądu Rafał N. zabił we wrześniu 2012 roku Wells-Burr we śnie w domu w miejscowości Chard (Anglia), w którym razem mieszkali, zaś Anna L. i Tadeusz D. spalili zwłoki. Wszyscy troje mataczyli w śledztwie.

Sprawa odbiła się szerokim echem, ponieważ rodzice kobiety publicznie wypowiedzieli się za monitorowaniem imigrantów z nowych państw UE. Rafał N. był w Polsce karany za pobicie żony, z którą miał syna. Z powodu zapisu w rejestrze skazanych nie dostał wizy do USA, ale do W. Brytanii wjechał jako obywatel UE.

Zadali sobie wiele trudu, by zwodzić policje

- Catherine, nie zdając sobie z tego sprawy, sama podpisała na siebie wyrok śmierci, występując o kredyt hipoteczny, dający N. prawo do połowy domu, i wykupując polisę ubezpieczeniową na życie, którą w razie jej śmierci wypłacono by N. - powiedział mediom ojciec zamordowanej Philip.

Skazani zadali sobie wiele trudu, by zwodzić policję, m.in. tworząc fałszywy profil dla Wells-Burr na portalu dla dorosłych i wysyłając na jej telefon komórkowy teksty pochodzące rzekomo od tajemniczego kochanka. Wpadli, gdy Anna L. zatelefonowała do Rafała N., posługując się kartą SIM mającą rzekomo należeć do domniemanego kochanka.

Zobacz także
Komentarze (224)
Zaloguj się
 • cowgirl_ride

  Oceniono 845 razy 829

  Rafał N=Nowak, Anna L=Lagwinowicz, Tadeusz D=Dmytryszyn.
  news.sky.com/story/1101617/catherine-wells-burr-trio-get-life-sentences

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 609 razy 597

  A skur.wielami tymi są:

  Rafał Nowak, Anna Lagwinowicz and Tadeusz Dmytryszyn.

  Ukrywać to można nazwisko ofiary, jeżeli jej rodzina sobie życzy, a nie tego bydła. Na szubienicę z mendami.

 • kralik111

  Oceniono 483 razy 461

  Bandyci zostali skazani w Wielkiej Brytanii, a tam nie obowiazuje tajnosc nazwisk, wiec dlaczego idiota z gazeta,pl nie podaje nazwisk tych mordercow, jak robi to cala brytyjska prasa?

 • syngefco

  Oceniono 237 razy 213

  Brak mi słów, jako jeden z polskich emigrantów jest mi wstyd i szkoda, że nie można było w przypadku tych ludzi zastosować kary śmierci, najlepiej poprzez tortury.

 • onefoks

  Oceniono 199 razy 179

  w Anglii wiedzą jak karać bandytów.tylko nie wysyłajcie ich do Polski bo po 5u latach wyjdą

 • thorgallpl

  Oceniono 166 razy 136

  Tymczasemw Polsce zbrodniarz idzie do lekarza i mowi, ze jest niepoczytalny albo obloznie chory. on mu daje glejt i po krzyku, a jedynymi skazanymi w sprawie sa ci, ktorzy nie chca sie z faktem pogodzic.

 • lejenapis

  Oceniono 143 razy 93

  po zlodziejach samochodow,zlodziejach jubilerow,gwalcicieli,dziwkach polskich i alfonsach,handlarzy dziecmi.....................mamy nastepnych polskich przestepcow imigracyjnych.........................spadki po babci.....................powodzenia na imigracji...............i zeby nigdy nie zniesiono wiz dla polakow do USA...........................to obroni prestisz Polaka w USA i tak maly

 • no_kto_to

  Oceniono 202 razy 92

  Zaraz dziennikarska katoprawica podniesie raban że to niewinnie prześladowani Polacy którzy z kraju wyjechali przez Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje