Jezuita, recenzent podręczników do wychowania do życia w rodzinie: lobby gender planuje inwazję na polskie szkoły

"Ideolodzy gender w sposób paranoiczny węszą homofobię już w przedszkolu. W imię czego podważają naturalny fakt, że w relacjach kobiety i mężczyzny heteroseksualność jest normą?" - pyta o. Józef Augustyn, jezuita, recenzent podręczników szkolnych do wychowania do życia w rodzinie.
W przesłanym Katolickiej Agencji Informacyjnej artykule o. Józef Augustyn przestrzega, że "europejskie lobby gender" planuje szeroko zakrojoną inwazję na polskie szkoły. Jezuita komentuje m.in. książkę "Lekcje równości", opracowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. "Rodzi się pełne niepokoju pytanie: cóż te środowiska chcą rozpętać w umysłach dorastających chłopców i dziewcząt? Przecież trzynasto-, czternastolatkowi - niepewnemu siebie i nieustannie szukającemu potwierdzenia własnej tożsamości psychoseksualnej - można wmówić niemal wszystko. W imię czego ideolodzy gender podważają naturalny fakt, że w relacjach kobiety i mężczyzny heteroseksualność jest normą?" - zastanawia się duchowny.

"Zdaniem ideologów gender..."

Dalej pisze: "Ideolodzy gender w sposób paranoiczny węszą homofobię już w przedszkolu. Stąd też pod patronatem trzech organizacji: Kapitał ludzki. Narodowa strategia równości; Fundacja Edukacji Przedszkolnej oraz Europejski Fundusz Społeczny ukazała się kolejna pozycja: ?Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć ? (pod red. Anny Dzierzgowskiej, Joanny Piotrowskiej, Ewy Rutkowskiej)".

"Ironizując... Książka pozwala zrozumieć rodzicom, jak wielkie popełniają pedagogiczne błędy, gdy chłopcom (właśnie, czy aby naprawdę chłopcom) kupują samochodziki, żołnierzyki i pistolety, a dziewczynkom (właśnie, czy aby dziewczynkom) kupują lalki, wózeczki i domki dla lalek. Utrwalają bowiem społeczne stereotypy płci, zanim ich pociechy dokonały 'świadomego i dobrowolnego' wyboru, czy chcą być chłopcami czy dziewczynkami. Zdaniem ideologów gender przed każdym dzieckiem są przynajmniej trzy możliwości: wybrać płeć zapisaną w metryce, dokonać zdecydowanego wyboru płci przeciwnej do metrykalnej lub zdecydować się na biseksualizm".

"Nie po to dajemy władzę"

"Konieczny jest spokojny, pokojowy, ale jednoznaczny i zdecydowany nacisk na ludzi, których wybieramy w wolnych wyborach. Nie po to dajemy im władzę, by niszczyli nasze rodziny i demoralizowali dzieci w szkołach, ale po to, by służyli nam według drogich nam wartości społecznych, kulturowych, moralnych i religijnych" - apeluje jezuita.

"Politycy i ich urzędnicy, dla których wytyczne obcych europejskich instytucji są ważniejsze od fundamentalnych praw i potrzeb własnego społeczeństwa, tracą mandat do sprawowania władzy. Jeżeli w imię utrzymania się przy niej gotowi są sprzedać, na rozkaz unijnych urzędników, nasze najświętsze ludzkie wartości i pojęcia: miłości, małżeństwa, rodziny, ojcostwa, macierzyństwa, winni obawiać się naszego słusznego oburzenia, które zawsze można wyrazić w sposób pokojowy. Wymaga to jednak naszego zainteresowania i zaangażowania".

Więcej o:
Komentarze (25)
Jezuita, recenzent podręczników do wychowania do życia w rodzinie: lobby gender planuje inwazję na polskie szkoły
Zaloguj się
 • basia123123123

  Oceniono 3 razy 1

  zgadzam sie z O.Augustynem w 100%. Potrzeba jest aby bylo wiecej takich glosow i aby swiat wreszcie otrzasnal sie.

 • cillian1

  Oceniono 11 razy 9

  "Jezuita, recenzent podręczników do wychowania do życia w rodzinie"

  to ilu jeszcze mamy takich debili?
  Może niech Kaczyński napisze recenzję kursu na prawo jazdy?
  A gowin jak donosić ciążę - z gwałtu?

 • jankbh

  Oceniono 29 razy 21

  To nie OBCE lecz NASZE europejskie instytucje swoimi wytycznymi gwarantują społeczeństwu fundamentalne prawa, a nie watykańska agentura.

 • amethystos1966

  Oceniono 39 razy 27

  " Przecież trzynasto-, czternastolatkowi - niepewnemu siebie i nieustannie szukającemu potwierdzenia własnej tożsamości psychoseksualnej - można wmówić niemal wszystko"
  Nie wszystko! I na pewno nie zostanie on "przekabacony" na druga strone. Ten ksiadz nie rozumie, ze z homoseksualizmem czlowiek sie rodzi i nikt go nie zmusi ani w jedna ani w druga strone. A co do trznasto- i czternastolatkow, to wlasnie ci ktorzy maja sklonnosci homoseksualne powinni znalezc pomoc w szkole, bo frustracja wynikajaca z braku zrozumienia swojej seksualnosci moze doprowadzic, i doprowadza czesto do tragedy.
  I na koniec, czy to juz oficjalnie jestesmy panstwem wyznaniowym, skoro ksiadz recenzuje podreczniki?

 • sharn1

  Oceniono 24 razy 2

  Nie od dziś wiadomo że pederastom chodzi o dorwanie sie do dzieci.

  Trzeba przerwac to jak najszybciej. O wychowaniu dzieci powinni decydować ich rodzice a nie księża, geje i lesbijki czy inni tacy.

 • sarkissian

  Oceniono 29 razy 19

  W imię czego ideolodzy gender podważają naturalny fakt, że w relacjach kobiety i mężczyzny heteroseksualność jest normą?" - zastanawia się duchowny.

  Jeszcze długo pozastanawia się, skoro zadaje publicznie pytanie. I bez efektu.

  W imię pleniącego się homoseksualizmu księży. Pleniącej się, jak wszy na kołnierzu sołdata, chciwości kleru.
  Ale tego o. - jak oszołom J. Augustyn - nie pojmie.

 • jerzysm42

  Oceniono 52 razy 34

  Kilka dni temu biskupi wystąpili, aby były matury z religii.
  Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało krótko. Odp...się.
  To samo powinien usłyszeć jezuita. Swoje "wartości" może szerzyć w klasztorze, ale od polskich dzieci WARA.

 • jezierskiadam

  Oceniono 16 razy 10

  Dziś wiemy wiele o genach i chromosomach, a mimo to w polska edycja Wikipedii nie zawiera hasła: obojnactwo u ludzi.
  Starożytni Grecy i Rzymianie nie mieli z tym żadnego problemu. Nie widzieli w hermafrodytach nic sprzecznego z naturą. W muzeum Luwru można obejrzeć greckie posągi przedstawiające hermafrodytów, czyli obojnaków. Myślę zresztą, że gdyby ktoś Starożytnym opowiedział o występowaniu w naturze zjawisk nienaturalnych, puknęli by się znacząco w czoło.

  Nadmiarowe chromosomy X (jeden lub więcej) wywołują sytuację, w której płeć człowieka nie jest określona genetycznie.
  Osoby z dodatkowym chromosomem X mogą przedstawiać się jako kobiety lub jako mężczyźni. Najczęściej płeć wybierają dla nich rodzice. „Leczenie” polega na podawaniu brakujących hormonów męskich lub żeńskich.

  Wiecej: www.eioba.pl/a/3wnz/hermafrodytyzm-u-ludzi-czyzby-tylkomezczyzna-ich-stworzyl-i-niewiasta#ixzz2VoWTlAYD

 • polakprawdziwypatriota

  Oceniono 46 razy 32

  Sukienkowi się wszędzie wepchają, nawet opiniują książki naszych dzieci. Jakoś nigdy nie słyszałem, żeby organizacja gejowska opiniowała podręczniki szkolne. Natomiast sukienkowi chcą mówić wszystkim co mają robić w łóżkach...

  TO CO ROBIĄ KLECHY PRZEKRACZA JUŻ WSZELKIE GRANICE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX