Frasyniuk: Tuskowi brakuje pomysłu. To obraźliwe. Wicepremier nie potrafi czytać ze zrozumieniem

10.06.2013 09:13
- Patrzę z wyrzutem na Tuska. W jego rządach brakuje pomysłu i determinacji. To jest obraźliwe. On uważa, że Polakom wystarczy ciepła woda w kranach. A ostatnio nawet ta woda staje się letnia - mówił w RMF FM Władysław Frasyniuk.
Frasyniuk sugerował, że należy zrobić sondaż, który polski właściciel powierzyłby zarządzanie swojej firmy politykowi. - Mamy premiera, któremu ja swojej firmy bym nie powierzył - stwierdził Frasyniuk. Dlaczego? - No bo to jest wszystko, co mam.

- Janusz Piechociński? Mam wrażenie, że mamy wicepremiera, który nie potrafi przeczytać notatki ze zrozumieniem. Ten rząd śpi. Budzi się tylko od czasu do czasu, ogłasza coś, a potem są już tylko niekonsekwencje i zaniechania - podkreślał gość rozgłośni.

"Jaruzelski? Gierek? SLD ma problem z autorytetami"

- Sprawa uchwały dotyczącej śmierci Grzegorza Przemyka czy sięganie teraz po Jaruzelskiego i Gierka, to potwornie kompromitujące dla SLD. To głupota. Ta partia ma problem z autorytetami - mówił Frasyniuk. - Dziś polityka jest bezideowa. Oni nie mają czegoś, co byłoby dla nich ważne. Partyjki chcą tylko profitów. Zastanawiają się, jak rozdzielić przywileje. PO jest bezideowa. My odbijaliśmy się od komunistów. SLD nie ma się od czego odbić - tłumaczył.

"Nie mamy państwa"

- To nie dramat, że rzucono tortem w sędzię - mówi o incydencie na procesie Kiszczaka. "Martwi mnie tylko, że policja na sali sądowej nie zareagowała. Cokolwiek się dzieje, widać, że nie mamy państwa. Państwo funkcjonuje tylko, kiedy zrobi się o czymś głośno, kiedy media o tym napiszą - mówił.

W ubiegłym tygodniu tortem została zaatakowana sędzia, która bada, czy z powodu złego stanu zdrowia zawiesić proces byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r. W Sądzie Okręgowym w Warszawie miało dojść do przesłuchania dwojga psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w tej sprawie.

Więcej na stronie RMF FM >>

Zobacz także
Komentarze (196)
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 544 razy 424

  I co z tego ? Postraszy Kaczyńskim i znowu 4 lata rządzenia.
  A sam Kaczyński zrobi wszystko, żeby znowu nie dojść do władzy.
  Nie ma chyba bardziej ułomnego lidera opozycyjnej partii w całej Europie, a i w świecie byłby na czele jeśli chodzi i nieskuteczność.
  Rząd Tuska jest tak fatalny, że jego partia powinna balansować na granicy progu wyborczego, a mają spokojnie ponad 20%.
  Polacy mają "wielki" wybór ...
  PO - która nic nie robi
  PiS - który będzie dzielił i zajmował się swoimi paranojami
  SLD - "lewicowa" partia, która znowu się sprzeda Kościołowi za stołki
  PSL - Jedna wielka, szczęśliwa rodzinka na państwowym
  RP - Ich gospodarka średnio interesuje, wolą się zajmować "lewicowymi" ideałami.
  I na koniec Korwin-Mikke, który częściowo ma atrakcyjne postulaty, ale nikt nie wie co tak naprawdę może zdziałać.
  Ani prawdziwej prawicy, ani lewicy. Tylko stołkowica.

 • stachkaz47

  Oceniono 294 razy 194

  Ja już dawno stwierdziłem że to jest PSEUDO-PAŃSTWO.
  Na sali sądowej można być bandziorem wobec sędziego i co?? I NIC.!!
  Faszyści robią zjazd ,wygrażają JAWNIE wszystkim i co ?? NIC ogon podkulony!!!
  A 460+100 "politykierów" udaje że coś robi,
  a ogranicza się do brania kasiory.
  SZKODA GADAĆ.

 • realistas

  Oceniono 329 razy 113

  Ma rację Frasyniuk. Tzw. polityka to tylko stołki dla nieuków w większości. To ludzie bez idei i pomysłu na Polskę. Częściowo ideową partią jest Ruch Palikota i dlatego tak nie pasuje do reszty towarzystwa. Palikot powinien więcej mówić o świeckim państwie.

 • hans_close

  Oceniono 132 razy 100

  Frasyniuk ma rację. Na zbity pysk, bez prawa do emerytury, wywaliłbym policjantów, którzy nie zareagowali na tę napaść. Po co mam płacić podatki na jełopów ,którzy nie bronią państwa, następnym razem nie nie obronią.

 • ksks3

  Oceniono 130 razy 98

  Każdy, kto ma więcej niż dwie szare komórki musi zgodzić się z oceną Pana Władysława.
  Tak to prawda, że mamy Państwo do dupy a władza kombinuje jak przetrwać od wyborów do wyborów !

 • nilpferd13

  Oceniono 183 razy 89

  Panie Frasyniu!!! Policja nie zareagowala w sadzie na rzut tortem, bo przygotowywala sie do ZABEZPIECZANIA EUCHARYSTII W Lodzi.... spacerujacych po jezdni ludzi i kieckowych trzeba przeciez chronic.... to wazniejsze zadanie, niz jakis tam sad....Policja ma inne zadania....przyklady mamy praktycznie kazdego dnia.... a to obsluga kelnerska, a to taksoweczka....

 • window_licker

  Oceniono 131 razy 77

  A najgorsze jest to, że alternatywą czy tez jest brakiem jest szczerbaty szaleniec na psychotropach lub umieralnia aktywu PZPR, MO i ORMO...

 • wuetend

  Oceniono 96 razy 56

  Celne uwagi to jedno. Ale żeby kraj dźwignąć trzeba zaangażować się politycznie i budować poparcie nie na negowaniu wszystkiego jak leci (co byłoby dość łatwe w polskich warunkach), tylko na hasłach pozytywnych i pozytywistycznych!

  Dość wygodnie jest brylować w mediach z pozycji niezależnego "eksperta".

 • mniejniz0

  Oceniono 83 razy 29

  podsumujmy: PiS nie, PO nie, SLD nie... zostaje Frasyniuk?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje