Wlk. Brytania. To czterech nastolatków podpaliło muzułmańską szkołę. Zostali zatrzymani

10.06.2013 09:05
5 czerwca podpalono meczet na terenie somalijskiego ośrodka dobroczynnego w północnym Londynie.

5 czerwca podpalono meczet na terenie somalijskiego ośrodka dobroczynnego w północnym Londynie. (Fot. POOL Reuters)

Czterech nastolatków zostało zatrzymanych wczoraj w Londynie w związku z podejrzeniem o podłożenie ognia w muzułmańskiej szkole z internatem w południowo-wschodniej części miasta - podał portal BBC News.
BBC dodaje, że policja zaapelowała do mieszkańców stolicy, by zachowali spokój i nie wysuwali pochopnych wniosków w sprawie przyczyny pożaru w Darul Uloom. Zatrzymani - dwóch 17-latków i dwóch 18-latków - znajdują się w komisariacie policji w południowym Londynie.

Na skutek pożaru szkoły z internatem w sobotę ewakuowano z niej 128 uczniów i nauczycieli. Ogień nie uczynił większych szkód; dwóm osobom udzielono pomocy w powodu zatrucia dymem.

Wzrost liczby antyislamskich incydentów

Sobotni incydent był już drugim w Londynie pożarem muzułmańskiego obiektu w tym miesiącu. 5 czerwca podpalono meczet na terenie somalijskiego ośrodka dobroczynnego w północnym Londynie.

Oba pożary mogą mieć związek z brutalnym zabójstwem żołnierza Lee Rigby'ego w dzielnicy Woolwich 22 maja dokonanym, jak wskazują na to okoliczności, z motywów islamistycznych. Po zabójstwie Rigby'ego odnotowano w Wielkiej Brytanii wzrost liczby antyislamskich incydentów.

Zobacz także

Najnowsze informacje